• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
بهترین جهش در رنکینگ فیفا برای قهرمان جام‌ملت‌های آفریقا

رتبه 23 جهان در انتظار ایران

تیم‌ملی فوتبال ایران در دیداری تدارکاتی مقابل تیم‌ملی سوریه به برتری دست پیدا کرد و پس از آن نیز در سئول به نتیجه تساوی مقابل تیم‌ملی کره‌جنوبی رسید تا به این واسطه تا رده بیستم جهان خود را بالا بکشد.

رتبه 23 جهان در انتظار ایران

تیم‌ملی فوتبال ایران که اخیرا مارک ویلموتس را به‌عنوان سرمربی روی نیمکت خود داشته، در دیداری تدارکاتی مقابل تیم‌ملی سوریه به برتری دست پیدا کرد و پس از آن نیز در سئول به نتیجه تساوی مقابل تیم‌ملی کره‌جنوبی رسید تا به این واسطه تا رده بیستم جهان خود را بالا بکشد.

بعد از برگزاری رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا که با قهرمانی برزیل به پایان رسید، جام طلایی کونکاکاف که با قهرمانی مکزیک و رقابت‌های جام‌ملت‌های آفریقا که با قهرمانی الجزایر تمام شد، رنکینگ بعدی دستخوش تغییرات جدی شده که بر مبنای نتایج به‌دست آمده، تیم‌ملی ایران قطعا در آن سقوط خواهد کرد.

در‌حال‌حاضر و با پایان رقابت‌های کوپا و جام طلایی، کشورمان که در دوره جدید فیفا برای اعلام رنکینگ دیداری را برگزار نکرد با 1518 امتیاز و با سه پله سقوط در رده 23 جهان قرار خواهد گرفت. در رده‌بندی جدید تیم‌های‌ملی آمریکا، پرو و سنگال با صعود در این جدول بالاتر از ایران قرار گرفته و باعث سقوط تیم‌ملی کشورمان شده‌اند.

نکته جالب اینکه الجزایر قهرمان جام‌ملت‌های آفریقا با 28 رده صعود و رسیدن به رده چهلم جهان بهترین جهش را خواهد داشت و بروندی با 14 رده سقوط و قرار گرفتن در رده 148 دنیا بدترین سقوط را در رنکینگ بعدی خواهد داشت.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها