• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گفت‌وگوی «فرهیختگان» با رئیس اداره‌کل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی

جوانمرد: یونیورسیاد کارنامه تمام‌نمای جایگاه ما در ورزش دانشجویی بود

مایه مباهات من است که نتایج درخشان دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در این مسابقات را نشانه نقش اساسی خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی در ورزش دانشجویی کشور بدانم.

جوانمرد: یونیورسیاد کارنامه تمام‌نمای جایگاه ما در ورزش دانشجویی بود

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، یونیورسیاد 2019 ناپولی هم به پایان راه خود رسید و نتایج درخشان آن در تاریخ ثبت شد. نتایجی حائز اهمیت که نشان داد بدنه دانشجویی کشور می‌تواند در مدال‌آوری در مسابقات بین‌المللی چقدر اثربخش و موفق باشد. دانشگاه آزاد اسلامی مثل همیشه گل سرسبد کاروان اعزامی بود و نمایندگان این دانشگاه بیشترین مدال‌ها را کسب کردند تا مثل همیشه توانایی‌های انکارناپذیر و ظرفیت خود را به نمایش بگذارند.

در همین رابطه با دکتر کمال جوانمرد، رئیس اداره‌کل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی صحبت کردیم که در ادامه نظرات ایشان را می‌خوانید.

این نتایج باعث افتخار دانشگاه آزاد اسلامی بود

مسابقات بسیار درخشانی بود و کاروان ایران در مجموع نتایج درخشانی گرفت. شاید اگر کمی دقت اعضای کاروان بالاتر بود مدال‌های بیشتر یا خوش نقش‌تری را هم شکار  می‌کردیم اما در مجموع عملکرد کاروان ایران خوب بود و باید از همه تشکر کنم.

از تمام اعضای کاروان و مسئولان فدراسیون ورزش‌های دانشجویی، مربیان، سرپرستان و بازیکنان کشورمان در این مسابقات تشکر می‌کنم. کاروان ایران کم تعداد و پرافتخار بود و نشان داد که می‌توان روی توان ورزش دانشجویی کشور حساب ویژه‌ای باز کرد.

جوانان ما در آسیا بی‌نظیرند

انصاف را باید رعایت کنیم. نسل جوان ما بسیار بالنده، پرانرژی و با ‌انگیزه است و ما به‌عنوان مسئولان ورزش دانشجویی کشور وظیفه داریم بهترین امکانات را در اختیارشان قرار بدهیم. باور بفرمایید کشورهای آسیایی و بسیاری از کشورهای دیگر حسرت داشتن استعدادهایی چون جوانان ما را دارند. ما هرچقدر هم که برای ورزش دانشجویی کشور هزینه کنیم و امکانات بسازیم از بسیاری از کشورهای دنیا عقبیم چراکه اوضاع اقتصادی کشور مطلوب نیست. با این همه با روحیه بسیجی‌وار و با همت همین جوان‌های با نشاط می‌شود کارهای بزرگی انجام داد.

نتایج یونیورسیاد حقانیت ورزش دانشگاه آزاد اسلامی بود

ضمن احترام به بدنه دانشگاهی کشور و با کسب اجازه از دوستان عزیزم در فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی، مایه مباهات من است که نتایج درخشان دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در این مسابقات را نشانه نقش اساسی خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی در ورزش دانشجویی کشور بدانم. نسبت مدال‌ها و نسبت ورزشکاران ما در این کاروان و مسابقات نشان‌دهنده ظرفیت‌های عظیمی است که دانشگاه آزاد اسلامی در تربیت بدنی ایجاد کرده است. ما بیشترین فضا و سرانه ورزشی کشور را در اختیار داریم. بیشترین تعداد تحصیلکردگان رشته تربیت بدنی را ما به خانواده بزرگ ورزش ایران تقدیم کرده‌ایم. دانشگاه آزاد اسلامی به حق نگین درخشان ورزش دانشجویی کشور است.

برنامه‌های بزرگی برای ورزش دانشجویی داریم

دانشگاه آزاد اسلامی را می‌توانم به حق بزرگ‌ترین باشگاه ورزشی کشور لقب بدهیم. علاوه‌بر تیم‌هایی که در لیگ‌های حرفه‌ای کشوری داریم و در این مسابقات هم عموما نتایج درخشانی کسب می‌کنیم، در مسابقات دانشگاهی کشوری هم بسیار فعالیم. لیگ‌های دانشگاهی ما در سراسر کشور در جریان هستند و استعدادها مدام در دل این مسابقات شناسایی و به تیم‌های حرفه‌ای ما تزریق می‌شوند. هیچ باشگاه ورزشی حرفه‌ای در سراسر کشور به اندازه ما نیروی انسانی ندارد و این برای دانشگاه آزاد اسلامی افتخار بزرگی است که بزرگ‌ترین باشگاه ورزشی کشور باشیم و بیشترین نیروی انسانی و استعدادهای درخشان را در اختیار داشته باشیم. امسال هم در ورزش حرفه‌ای حضوری فعال خواهیم داشت و اخبار خوبی از باشگاه ما خواهید شنید.

 

*  نویسنده: هومن جعفری روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها