• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

جلسه نقشه مهندسی فرهنگی پس از 5 سال برگزار شد

جلسه نقشه مهندسی فرهنگی با ریاست اسحاق جهانگیری پس از پنج سال روزگذشته بر پا ‌شد.

جلسه نقشه مهندسی فرهنگی پس از 5 سال برگزار شد

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، با ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری جلسه نقشه مهندسی فرهنگی پس از پنج سال روزگذشته بر پا ‌شد. «سعیدرضا عاملی» در گفت‌وگویی با «ایرنا» درباره علت تاخیر در برگزاری جلسات نقشه مهندسی فرهنگی می‌گوید: «این نقشه، تمامی عرصه فرهنگ و هنر، سبک زندگی و روابط اجتماعی را در بر می‌گیرد، بنابراین حساسیت بیشتری روی آن وجود دارد و در این پنج سال نگرانی بابت امکان اجرایی شدن آن مطرح بود.»

او ادامه می‌دهد: «شخص دکتر روحانی علاقه‌مند به اداره جلسات بود اما تراکم جلساتی که رئیس‌جمهوری در راس آن قرار دارد، زیاد است؛ براساس یکی از مصوبات این جلسات، جلسه نقشه مهندسی فرهنگی در غیاب رئیس‌جمهوری و با حضور معاون اول امکان برگزاری دارد.»

به گفته عاملی در تازه‌ترین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس‌جمهوری برگزاری نخستین جلسه را با مدیریت اسحاق جهانگیری معاون اول خود ابلاغ کرد. بنابراین، علت تاخیر در برگزاری این جلسه، کمبود وقت و گستردگی کار رئیس‌جمهوری بود. گفتنی است، مهندسی فرهنگی به معنای رویکرد علمی، برنامه‌ای با رویکرد مدیریت یکپارچه و منطقی فرهنگ بوده و یکی از زیرساخت‌های مهم اجتماعی و فرهنگی است. مهندسی فرهنگی، نقشه جامعی است که موضوعاتی چون سبک زندگی و خانواده، نشاط اجتماعی، روابط بین‌المللی و جهانی حوزه فرهنگ و ارتباطات درونی حوزه فرهنگ را مورد توجه قرار می‌دهد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها