• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
مسابقات کاراته قهرمانی آسیا

قهرمانی خاکسار، عباسعلی و پورشیب

در ادامه رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا، نمایندگان ایران صاحب سه مدال طلا، دو نقره و چهار برنز شدند.

قهرمانی خاکسار، عباسعلی و پورشیب

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، در ادامه رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ در تاشکند ازبکستان، نمایندگان ایران صاحب سه مدال طلا، دو نقره و چهار برنز شدند.

  خاکسار نخستین طلایی ایران

طراوت خاکسار در دیدار فینال وزن منفی ۵۵ کیلوگرم مقابل سوینچ راخیموآ از ازبکستان ۷ بر صفر به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد. خاکسار در مبارزات روز گذشته ابتدا ۸ بر صفر دپیکا دیمان از هند را برد، سپس با نتیجه ۳ بر ۲ بر مائه اسو از فیلیپین غلبه کرد. وی در دیدار سوم ۸ بر صفر آنو آریکاری از نپال را شکست داد و در نیمه‌نهایی نیز ۶ بر ۵ کوک آگونگ از اندونزی را مغلوب کرد و به دیدار پایانی راه یافت و نخستین فینالیست تیم ایران لقب گرفت.

  پورشیب دومین طلایی ایران

در دیدار پایانی وزن منفی ۸۴ کیلوگرم مردان، ذبیح‌الله پورشیب در فینال مقابل محمود ساجان از اردن قرار گرفت و یک بر صفر به برتری رسید و دومین مدال طلای تیم ایران در این رقابت‌ها را کسب کرد. نماینده وزن منفی ۸۴ کیلوگرم تیم ملی ایران پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم ۴ بر۳ از سد ایگور چیخمارف از قزاقستان گذشت. وی سپس ۲ بر صفر هان دوتان ویتنامی را از پیش رو برداشت و در بازی نیمه‌نهایی پس از تساوی صفر- صفر در وقت قانونی مبارزه مقابل محمد الماجدی از کویت در هانتی برنده شد و به فینال راه یافت.

  عباسعلی آخرین طلایی ایران

در فینال وزن مثبت 68 کیلوگرم تیم ملی بانوان حمیده عباسعلی در پیکار با «سوفیا براتسولاو» از قزاقستان صاحب برتری ۴ بر ۲ شد و طلا گرفت. حمیده عباسعلی در نخستین مبارزه خود موفق شد، «موخلاریم کاکیمجونوآ» از ازبکستان را با نتیجه ۸ بر صفر شکست دهد. عباسعلی در دور دوم «پرشکا میتال» از هند را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد. عباسعلی در ادامه این رقابت‌ها نماینده هنگ‌کنگ را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و راهی فینال شانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا شد.

 مدال نقره علیپور

در فینال وزن منفی ۶۱ کیلوگرم بانوان شانزدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا ازبکستان، رزیتا علیپور در دیدار فینال مقابل یین ژیااویان چینی پس از تساوی صفر- صفر در وقت قانونی مبارزه با رای داوران در هانتی نتیجه را واگذار کرد و نقره گرفت. علیپور پس از استراحت در دور اول، دور دوم ابتدا یک بر صفر وان یوچویی از هنگ‌کنگ را برد و سپس با همین نتیجه میوکی تاکای از فیلیپین را مغلوب کرد و در نیمه‌نهایی پس از تساوی صفر - صفر در وقت قانونی مبارزه، با رای داوران در هانتی آیامی موریگوچی از ژاپن را برد و فینالیست شد.

 نقره و برنز برای کاتای تیمی بانوان و مردان

کاتای تیمی بانوان ایران با ترکیب الناز تقی‌پور، شادی جعفری‌زاده و نجمه قاضی‌زاده که به دیدار فینال راه یافته بود به دلیل آسیب‌دیدگی شادی جعفری‌زاده در جریان تمرینات از ناحیه زانو، از حضور در دیدار فینال و مبارزه با تیم ژاپن انصراف داد تا صاحب مدال نقره شانزدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا شود. تیم ایران دور اول با تیم‌های هنگ‌کنگ، بنگلادش، هند و ویتنام همگروه بود که با کسب امتیاز 34/24 به‌عنوان تیم اول راهی دیدار فینال شد. در کاتای انفرادی بانوان، فاطمه صادقی که روز گذشته به دور دوم صعود کرده بود امروز و در دور دوم مسابقات خود با کاتاروهایی از اندونزی، ویتنام و هنگ‌کنگ همگروه بود و توانست با کسب امتیاز 14/24 به دیدار رده‌بندی راه یابد. صادقی در دیدار رده‌بندی به مصاف آدا وونگ از کره‌جنوبی رفت و با امتیاز36/24 بالاتر از حریف کره‌ای قرار گرفت و مدال برنز این بخش را از آن خود کرد. کاتای تیمی مردان هم با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد فرازمهر در دور دوم رقابت خود امروز با تیم‌های کویت، اندونزی و ژاپن همگروه شد و با کسب امتیاز ۲۵ پس از تیم ژاپن به‌عنوان تیم دوم راهی دیدار رده‌بندی شد. این تیم برای کسب مدال برنز به مصاف تیم هنگ‌کنگ رفت و توانست با غلبه بر این تیم مدال برنز را بر گردن آویزد.
 

 عسگری و گنج‌زاده به مدال برنز رسیدند

در وزن منفی ۷۵کیلوگرم بهمن عسگری در جدول شانس مجدد، غلام‌عباس سعادی از پاکستان را ۲ بر صفر مغلوب کرد و در دیدار رده‌بندی نیز با غلبه بر داستونبک اوتابالایف ازبکستانی به مدال برنز رسید. او روز جمعه ابتدا ۹ بر یک یی‌ژو وانگ از چین را شکست داد. سپس ۶ بر یک از سد دانشکومار سلواکومار از مالزی گذشت و در نیمه‌نهایی ۲ بر یک مغلوب کن نیشیمورا از ژاپن دارنده یک طلا و یک برنز کاراته وان‌های ۲۰۱۹ و عنوان سومی جهان در سال ۲۰۱۸ شد و به گروه شانس مجدد رفت. در وزن مثبت 84 کیلوگرم نیز سجاد گنج‌زاده با برتری ۵ بر ۲ مقابل نماینده قرقیزستان صاحب مدال برنز شد. در مسابقات روز جمعه، گنج‌زاده ابتدا ۴ بر ۲ مینسو جانگ از کره‌جنوبی را برد سپس  ۳ بر صفر سامانروی آرول وران از مالزی را مغلوب کرد. وی در مبارزه سوم پرمان ایشانوف از ترکمنستان را ۵ بر صفر شکست داد و در نیمه‌نهایی نیز مقابل طارق حمدی از عربستان قرار گرفت و پس از تساوی یک - یک در وقت قانونی مبارزه با قانون سنشو نتیجه را واگذار کرد و به دیدار رده‌بندی رفت.

  ناکامی حسن‌نیا، روشن، بهمنیار و یاوری

در وزن منفی۶۰ کیلوگرم، مجید حسن‌نیا در اولین دیدار ۶ بر ۲ راجا یانفو از هند را برد و در دومین مبارزه ۵ بر یک مقابل صدرالدین سایماتوف ازبکستانی مغلوب شد و به جدول شانس مجدد رفت. او در این گروه نماینده ترکمنستان را ۸ بر صفر برد اما در دیدار رده‌بندی ۳ بر ۲ نتیجه را به حریف کویتی واگذار کرد و به مدال نرسید. در وزن منفی ۵۵ کیلوگرم، رضا روشن پس از استراحت در دور اول، دور دوم یک بر صفر گاتام سائود از هند را برد و در ادامه با همین نتیجه مغلوب آندره‌ آکتائوف از قزاقستان شد و به جدول شانس مجدد راه پیدا کرد. او در این گروه ابتدا نماینده کامبوج را ۲ بر صفر برد و سپس ۴ بر ۲ نتیجه را به نماینده مالزی واگذار کرد و دستش از رسیدن به مدال خالی ماند. در وزن منفی۵۰ کیلوگرم، سارا بهمنیار در اولین دیدار پس از تساوی ۲ -۲ در وقت قانونی مبارزه مقابل تی هونگ‌دین از ویتنام برنده تاتامی شد. سپس ۳بر۲ نتیجه را به میهو میاهارا از ژاپن دارنده عنوان قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۸ واگذار کرد و به جدول شانس مجدد رفت. در این گروه ابتدا حریفی از چین را ۸ بر صفر مغلوب کرد و در دیدار رده‌بندی ۵ بر ۴ مقابل حریف چینی شکست خورد و به مدال نرسید.

در وزن منفی ۶۸ کیلوگرم، زهرا یاوری در اولین دیدار مقابل جورجیا زفانیا از اندونزی بعد از تساوی ۶ -۶ با قانون سنشو نتیجه را واگذار کرد و با توجه به راهیابی حریف به فینال، او هم به جدول شانس مجدد رفت. او ابتدا در حالی که از حریف ترکمنستانی ۵ بر ۳ عقب بود با هانسوکو شدن رقیب برنده تاتامی شد و در دیدار رده‌بندی ۶ بر۴ مقابل حریف ژاپنی شکست خورد و به مدال نرسید.
 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها