• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
حجت‌الاسلام رستمی در گفت‌وگو با «فرهیختگان» خبر داد:

استفاده از پتانسیل دانشگاه‌های عراقی برای کاهش قیمت عتبات دانشجویی

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها درخصوص برنامه‌های این مجموعه برای برگزاری سفرهای ارزان‌قیمت عتبات دانشجویی گفت: «مجموعه هزینه‌های تشرف به عتبات عالیات امروزه برای دانشجویان زیاد شده است و پرداخت آن برای همه دانشجویان ممکن نیست.

استفاده از پتانسیل دانشگاه‌های عراقی برای کاهش قیمت عتبات دانشجویی

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در گفت‌وگو با «فرهیختگان» درخصوص برنامه‌های این مجموعه برای برگزاری سفرهای ارزان‌قیمت عتبات دانشجویی گفت: «مجموعه هزینه‌های تشرف به عتبات عالیات امروزه برای دانشجویان زیاد شده است و پرداخت آن برای همه دانشجویان ممکن نیست. عمده این هزینه‌ها در چند دسته قابل تقسیم‌بندی است. یک قسمت از هزینه‌ها به موضوع حمل‌ونقل بر می‌گردد، قسمت دیگر به بحث اسکان و بخش دیگری هم صرف اخذ ویزا می‌شد.»

وی افزود: «بحث ویزا با توافق لغو روادیدی که بین دو دولت جمهوری اسلامی ایران و عراق صورت گرفت عملا حل شده ‌است. درخصوص بحث حمل‌ونقل توجه به حمل‌ونقل زمینی و در بحث اسکان توجه به امکان اسکانی که در قالب اردوهای دانشجویی، هم‌اکنون دانشجویان در داخل کشور هم از مشابه آن استفاده می‌کنند در دستور کار ماست و به دنبال ایجاد موافقتنامه‌‌ها و تفاهمنامه‌هایی هستیم تا استفاده از این اماکن را ممکن سازد.» 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها توجه به امنیت سفرهای دانشجویی را اصل مهمی برشمرد و اضافه کرد: «در نظر گرفتن امنیت دانشجویان چه درخصوص حمل‌ونقل و چه اسکان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر بتوانیم با رعایت ملاحظات امنیتی اسکان دانشجویان را خارج از سیستم هتل‌های گران‌قیمت ممکن سازیم، هزینه‌های سفر تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.»

رستمی تصریح کرد: «راه‌های مختلفی را مدنظر داریم. استفاده از دانشگاه‌های کشور عراق یکی از همین راه‌هاست. در کنار آن می‌توان از ظرفیت مجموعه موکب‌ها و حسینیه‌هایی که دسترسی مناسبی به اماکن زیارتی دارند هم بهره‌مند شد. مسئولان ستاد عتبات دانشگاهیان هم‌اکنون مشغول پیگیری و رایزنی در این خصوص هستند تا زمینه‌های استفاده هرچه بیشتر دانشجویان از سفرهای عتبات فراهم شود.»

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها