• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
با حضور دکتر طهرانچی صورت گرفت

افتتاح مرکز تحقیقات متالوژی و مجتمع فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تحقیقات متالوژی و مجتمع فرهنگی ورزشی واحد دانشگاهی زنجان را افتتاح کرد.

افتتاح مرکز تحقیقات متالوژی و مجتمع فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ظهر امروز با همراهی مهندس احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی و دکتر سعید آزادیان دستیار ویژه رئیس دانشگاه به استان زنجان سفر کرد و با حضور در یادمان شهدای گمنام آرمیده واحد زنجان با اهدای گل و قرائت فاتحه به مقام رفیع شهدا ادای احترام کرد.

افتتاح مرکز تحقیقات متالوژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان نخستین برنامه دکتر طهرانچی در سفر به این استان بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پس از افتتاح مرکز تحقیقات متالوژی که نخستین مرکز تخصصی سرب و روی کشور است، از دستگاه پراش پرتوی X، دستگاه های کوانتومتر، کدورت سنج (اندازه گیری میزان کدورت آب)، سختی سنج و میکرو سختی سنج، تعیین اندازه ذرات پودر توسط لیزر، پتانسیواستات، تجهیزات متالوگرافی، پی سنجی جذب اتمی، کوره های عملیات حرارتی، کوره ذوب القایی تحت خلاء (VIM) با همراهی دکتر فریدون احمدی نماینده مردم زنجان و دکتر سید مرتضی خاتمی نماینده مردم ماهنشان و ایجرود، دکتر علیرضا فیروزفر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان و جمعی از معاونان و مدیران واحد زنجان بازدید کرد.

مرکز تحقیقات متالوژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان نخستین و پیشرفته ترین مرکز تخصصی سرب و روی کشور است که می تواند نیازهای صنایع و معادن استان و کشور را برطرف کند.

دکتر طهرانچی در ادامه برنامه های خود مجتمع فرهنگی ورزشی (شماره 2) دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان را افتتاح و از بخش های مختلف این مجموعه بازدید کرد.

وی با تأکید بر توجه به ورزش بانوان پیشنهاد داد که دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان به عنوان میزبان یکی از لیگ های ورزشی بانوان این دانشگاه با هماهنگی شورای عالی ورزش انتخاب شود.

همچنین دکتر طهرانچی با حضور در سایت امام خمینی (ره) از بخشهای مختلف این واحد دانشگاهی دیدن کرد و پیشنهاد راه اندازی مرکز نوآوری در یکی از ساختمان های بلا استفاده واحد و ساخت سردیس دکتر شهید شهریاری در کنار یادمان شهدای گمنام این واحد مطرح کرد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها