• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
درخشان در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

هم به ویلموتس خوشبینم هم کالدرون/ باید مراقب باشیم، عراق لقمه گلوگیری است

روی کاغذ ما صعود می‌کنیم و عراق دوم می‌شود اما اینکه فقط یک تیم صعود کند کار را دشوار می‌کند. عراق لقمه گلوگیری است و باید مراقب بازی با این تیم باشیم.

هم به ویلموتس خوشبینم هم کالدرون/ باید مراقب باشیم، عراق لقمه گلوگیری است
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، قرعه‌کشی مرحله مقدماتی جام‌جهانی انجام شد و تیم فوتبال کشورمان با تیم‌های عراق، بحرین، هنگ‌کنگ و کامبوج هم‌گروه شد؛ گروهی که تنها یک تیم از آن به صورت مستقیم به مرحله نهایی مسابقات انتخابی صعود می‌کند و چهار تیم برتر دوم گروه‌ها نیز این تیم‌ها را همراهی خواهند کرد. برای بررسی گروه ایران سراغ یکی از کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال رفتیم. اظهارات حمید درخشان در گفت‌وگو با «فرهیختگان» را در ادامه می‌خوانید.


صعود تک‌تیمی کار را دشوار کرد

روی کاغذ ما صعود می‌کنیم و عراق دوم می‌شود اما اینکه فقط یک تیم صعود کند کار را دشوار می‌کند. عراق لقمه گلوگیری است و باید مراقب بازی با این تیم باشیم. همان‌طور که می‌دانید عراق هم فوتبالش شبیه به ماست و هم اینکه از تیم ما شناخت خوبی دارد. بازیکنان‌شان در فوتبال ایران بازی کرده‌اند و زیر و بم فوتبال ایران را می‌شناسند. از طرف دیگر تغییراتی که در کادرفنی تیم ملی ما ایجاد شده را هم باید در نظر گرفت.

نه خودمان را دست‌کم بگیریم نه دیگران را هیچ تیمی را دست‌کم نگیریم. نه خودمان را و نه دیگر تیم‌های حاضر در این گروه را. همه تیم‌ها‌ انگیزه دارند و با نیت صعود وارد مسابقات می‌شوند و در نتیجه تمرکز کامل ما بر عراق هم اشتباه است. از طرف دیگر دست‌کم گرفتن خودمان هم غلط است. ما تیم خوبی داریم. نباید نگران صعود کردن یا نکردن باشیم. احتیاط کنیم اما یادمان باشد قدرت اول گروه ماییم.

از ویلموتس حمایت کنیم

سرمربی جدید تیم ملی نیازمند حمایت است. باید از او با امکانات، بودجه و بازی‌های تدارکاتی و اردوهای مختلف حمایت کنیم. ویلموتس بیش از آنکه نیازمند حرف من و شما باشد باید اردو برگزار کند و نفراتش را بشناسد. او باید شناخت خود را افزایش دهد و کارش را پیش ببرد. موفقیت تیم ملی ما در گرو این است که از سرمربی تیم حمایت‌های درستی صورت بگیرد.

نگاهم به سرمربی جدید مثبت است

حتی قبل از اینکه ویلموتس بیاید و کارش را آغاز کند نگاه مثبتی به فوتبال بلژیک داشتم و الان هم از کار او راضی هستم در همین مدت کوتاه عملکرد خوبی داشته است. مشخص است که نگاه تهاجمی دارد و تیمش بدون قید و بند دفاعی بازی می‌کند. مشخص است که نگاهش به لیگ بازتر از کی‌روش است. مشخص است که او این روزها توجهش به فوتبال ایران جلب شده و برای انجام دادن کارش هم خوب تمرکز کرده است.

او ابزار می‌خواهد

ویلموتس ابزار نیاز دارد و باید این ابزار در اختیارش قرار بگیرد. به اعتقاد من او چندماه دیگر در فوتبال ایران کاملا جا می‌افتد یعنی هم به شناخت لازم می‌رسد و هم بین درخواست‌هایش از فدراسیون و توانایی‌های ما برای برآورده کردن آن خواسته‌ها تعادل ایجاد خواهد شد. کمی به او زمان بدهیم. مربی خوبی است و شروع قابل قبولی هم داشته. بگذاریم کارش را بکند.

کالدرون تیم خوبی دارد

در مورد پرسپولیس اطلاعات زیادی نداریم چون هنوز از این تیم رونمایی نشده. با این همه تیم سال قبل حفظ شده و ظرفیت خوبی در اختیار این مربی اسم‌ورسم‌دار قرار گرفته است. کمی بیشتر باید به او زمان بدهیم تا از تیمش رونمایی کند. او وارث یک تیم هماهنگ شده است و کارش خیلی دشوار نیست. فقط باید یک تیم هماهنگ را به‌تدریج از تفکرات برانکو دور و به تفکرات خودش نزدیک‌تر کند. کمی به کالدرون وقت بدهید تا با پرسپولیس و فوتبال ایران آشنا شود. به او هم خوشبینم.

 

* نویسنده : هومن جعفری روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها