• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
خسروپناه:

رؤسای دانشکده‌های علوم انسانی و هنر، گروه‌های تخصصی را در واحدها فعال کنند

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این معاونت می‌خواهد با یک مشارکت علمی در لایه لایه تصمیمات خود مردم‌سالاری علمی را تحقق بخشد.

رؤسای دانشکده‌های علوم انسانی و هنر، گروه‌های تخصصی را در واحدها فعال کنند

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در اجلاس سراسری رؤسای دانشکده‌های علوم انسانی و هنر، گفت: از زمانی که مسئولیت این حوزه برعهده بنده گذاشته شد، پس از انجام امور مقدماتی، سفرهای استانی را آغاز کردم و تا به امروز به 18 استان کشور سفر کرده و ضمن گفت‌وگوی چهره به چهره با اساتید، برای تحول علوم انسانی برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار می‌خواهیم دموکراسی علمی را در دانشگاه تجربه کنیم، اظهار داشت: ما فقط به دنبال تدوین آیین‌نامه و ابلاغ آن به صف دانشگاه نیستیم، بلکه می‌خواهیم صف، ستاد را راهنمایی کرده و ستاد نیز بتواند صف را راهبری کند.

مدیریت مشارکتی در حوزه علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی

حجت‌الاسلام والمسلمین خسروپناه با تأکید بر ایجاد مدیریت مشارکتی در حوزه علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: با یک مدیریت دسته‌جمعی و کمک گرفتن از نظرات متخصصان در واحدهای دانشگاهی، به دنبال تعالی علوم انسانی هستیم. تعالی علوم انسانی دارای سه مؤلفه به‌روزرسانی، بومی‌سازی و حکمی‌سازی علوم است.

وی افزود: به‌روزرسانی یعنی اطلاع از آخرین دستاوردهای علمی در دنیا، بومی‌سازی به معنی درگیر کردن علوم انسانی با مسائل جامعه و حکمی‌سازی یعنی درگیر کردن علوم انسانی با مبانی حکمی.

دکتر خسروپناه با اشاره به ساختار معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: این معاونت دارای سه زیرمجموعه اداره کل آموزش، اداره کل پژوهش و مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر است.

وی افزود: در مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر، گروه‌های تخصصی شامل اعضای هیأت علمی توانمند تشکیل شده که این گروه‌ها، قوه عاقله معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین خسروپناه خاطرنشان کرد: معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی می‌خواهد با یک مشارکت علمی در لایه لایه تصمیمات خود مردم‌سالاری علمی را تحقق بخشد و این کار را با استفاده از توانمندی عالمان و فرهیختگان دانشگاه انجام خواهد داد.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر در ارتباط با هیأت‌های اندیشه‌ورز استان‌ها تصمیمات عالمانه خواهد گرفت، گفت: این تصمیمات توسط اساتید فاضل بررسی شده و نتایج کار علمی به گروه‌های تخصصی ابلاغ می‌شود و در صورت تأیید، به صف نیز اعلام خواهد شد.

دکتر خسروپناه با بیان اینکه هیأت‌های اندیشه‌ورز در استان‌ها باید چند موضوع اساسی را در دستورکار قرار دهند، تصریح کرد: اطلاع‌رسانی دقیق از رشته‌ها، دانشکده‌ها، گروه‌های علمی و اعضای هیأت علمی، راه‌اندازی مجلات علمی، برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی، برگزاری کرسی‌های ترویجی، توانمندسازی اساتید و... ازجمله این امور اساسی است.

وی خطاب به رؤسای دانشکده‌های علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: گروه‌های علمی تخصصی را در واحدها فعال کنید تا هیأت‌های اندیشه‌ورز با گروه‌های تخصصی برای مسائل مختلف راهکار ارائه دهند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها