• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
مرد 2مداله پومسه دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

اولین مدال‌آور بازی‌های آسیایی پومسه هستم

کورش بختیار هستم. بیست‌ویک سالم است و 13 سال می‌شود که در رشته تکواندو مشغولم. اولین مدال تاریخ بازی‌های آسیایی ایران در پومسه را سال قبل در جاکارتا کسب کردم که نقره بود.

اولین مدال‌آور بازی‌های آسیایی پومسه هستم

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، کورش بختیار یکی از 21 ساله‌های طلایی دانشگاه آزاد اسلامی است. این طلا از جنس مدال‌هایش نیست بلکه از جنس آینده‌ای است که پیش روی او قرار دارد. یکی از با استعدادترین ورزشکاران ملی دانشگاه آزاد اسلامی این جوان 21 ساله است که ارمغان سفرش به ناپولی ایتالیا دو مدال برنز ارزشمند بود.  گفت‌وگو با او را در ادامه می‌خوانید.

 اولین مدال‌آور بازی‌های آسیایی پومسه هستم

ابتدا باید بگویم کورش بختیار هستم. بیست‌ویک سالم است و 13 سال می‌شود که در رشته تکواندو مشغولم. اولین مدال تاریخ بازی‌های آسیایی ایران در پومسه را سال قبل در جاکارتا کسب کردم که نقره بود.

در بازی‌های دیگر مدال طلا هم داریم اما سال قبل نخستین باری بود که پومسه وارد بازی‌های آسیایی شد و من این بخت را داشتم که مدال اول را بگیرم.

 یونیورسیاد را دست‌کم نگیرید

شاید در بعضی رشته‌ها مسابقات توسط دانشجویان انجام شود و کیفیت خیلی بالایی نداشته باشد که تازه این جمله را هم خیلی قبول ندارم اما در برخی رشته‌ها شما وقتی وارد مسابقات می‌شوید انگار در المپیک بازی می‌کنید. اصلا اهمیت ندارد اسم مسابقات چه باشد. وقتی مسابقات جهانی است و در رده سنی 18 تا 25 ساله است همه خوب‌های جهان در آن حضور دارند؛ یعنی اینکه سطح مسابقات یا المپیک است یا قهرمانی جهان. برای پومسه هم واقعا همین‌گونه بود یعنی قوی‌ترین ورزشکاران جهان در این رده سنی در این مسابقات حاضر شدند.

روی همین حساب است که این مسابقات را باید جدی گرفت. حیف است که علاقه‌مندان ورزش و روزنامه‌نگاران ورزشی به این مسابقات توجه کافی نداشته باشند.

 مسابقات مرحله به مرحله دشوار‌تر شد

مسابقات آنقدر دشوار است که مرحله به مرحله سخت‌تر می‌شود؛ یعنی واقعا من در این مسابقات تکنیک‌هایی دیدم که تا امروز اجرا نشده بود. خیلی هم مسابقات دشواری بود. واقعا برای بالاتر رفتن در هر مرحله کار دشوار بود. من آماده بودم و خوب هم کار کردم اما درنهایت یکی دو اشتباه داشتم و به دو برنز اکتفا کردم. باید بهتر عمل می‌کردم. این مسابقات اصلا اشتباه بردار نیست. یک اشتباه بکنی رنگ مدالت عوض می‌شود.

 ابداع فن کار دشواری است

یکی از سخت‌ترین بخش‌های پومسه ابداع تکنیک‌های جدید است که مهارت می‌خواهد و استاندارد خاصی هم دارد. واقعا تماشا کردن فنون ابداعی ورزشکاران بسیار لذت‌بخش است چراکه هر روز فنون جدیدی اضافه می‌شوند که بی‌نهایت ارزشمند هستند.

 تغییر رشته می‌دهم

من دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر هستم اما قصد تغییر رشته دارم. دلم می‌خواهد در رشته‌های ریاضی یا مهندسی درس بخوانم. معمولا ورزشکارها هم ورزش می‌کنند و هم در تربیت بدنی درس می‌خوانند اما من دلم می‌خواهد رشته‌ام را تغییر بدهم.

 تشکر از اساتید

از استاد حمیدنظری تشکر می‌کنم که همیشه استاد من بوده و در تمام سال‌ها از من حمایت کرده است. از استادم آقای ناصر برجی هم تشکر می‌کنم که در رده‌های پایه مربی من بود.

 

* هومن جعفری روزنامه‌نگار

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها