• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
دکتر طهرانچی:

مسأله علم در کشور عنصر عزت‌آفرین و اقتدارآفرین است که نیاز به مراقبت دارد

مراسم ویژه سالروز ولادت امام رضا(ع) با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

مسأله علم در کشور عنصر عزت‌آفرین و اقتدارآفرین است که نیاز به مراقبت دارد

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از روابط عمومی‌دانشگاه آزاد اسلامی، مراسمی ‌به مناسبت سالروز ولادت حضرت امام رضا(ع) با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ‌و کارکنان مرکز حراست این دانشگاه امروز در سازمان مرکزی برگزار شد.

دکتر طهرانچی در این مراسم با تبریک ولادت با سعادت حضرت امام رضا(ع) گفت: ایرانیان افتخار دارند که سرزمینشان با قدوم مبارک این امام بزرگوار و رئوف، متبرک شده است.

وی با بیان اینکه از دیدگاه مقام معظم رهبری علم و فناوری، فرهنگ و اقتصاد سه مؤلفه اقتدار کشور است، اظهار داشت: پیشرفت علمی در ایران ‌دشمنانی در داخل و خارج از کشور دارد که به صورت گسترده پخش و پراکنده هستند و کاملاً حرکت‌ها و پیشرفت‌های علمی ‌کشور را رصد و سعی می‌کنند دانشجویان و اساتید را تحت سلطه خود دربیاورند تا مانع از رشد و پیشرفت کشور در زمینه های علمی ‌و فناوری شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی‌ افزود: مسأله علم در کشور عنصر عزت آفرین و اقتدار آفرین است که نیاز به مراقبت دارد و فعالیت بسیار پیچیده‌ای است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه در ساختار جدید مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی، مسأله صیانت مطرح و پر رنگ است، گفت: در این ساختار حفاظت جای خود را به صیانت می‌دهد، چرا که علم و مؤلفه‌های اقتدار کشور به صیانت نیازمند هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی‌خاطرنشان کرد: با این رویکرد و نگاه جدید ساختار حراست دانشگاه آزاد اسلامی‌را از ساختار حفاظت کننده به ساختار صیانت بخش تغییر دادیم، چرا که نگاه گذشته دیگر نمی‌تواند حافظ ما باشد.

دکتر طهرانچی با اشاره به اینکه قرآن در بحث اشخاص نیز نگاه صیانتی دارد، افزود: شخصی سعادت دنیا و آخرت نصیبش می‌شود که تقوا را به عنوان عنصر صیانت بخش لحاظ کند.

دکتر طهرانچی در پایان ابراز امیدواری کرد که مهربانی و رافت حضرت ثامن الحجج امام علی بن موسی الرضا (ع) شامل همه ایرانیان به خصوص جوانان شود.

در ابتدای این مراسم مهندس سیدمجید موسوی رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امیدوارم امام رضا(ع) ملجا و پناهگاه همه محرومان و شیعیان و محبان اهل بیت (ع) باشد و ما نیز محب و شیعه خوبی برای این امام بزرگوار باشیم.

در ادامه این مراسم، به مناسبت میلاد امام رضا(ع) مولودخوانی توسط مداح اهل بیت(ع) انجام شد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها