• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
حجت‌الاسلام صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

اروپا، آمریکا را در تحریم ایران همراهی کرد/ انگلیس از ایران سیلی خواهد خورد

امام جمعه موقت تهران گفت: انگلیسی‌ها به خاطر توقیف کشتی، از بازوان پرتوان و قدرتمند نظام ما به همین زودی چنان سیلی بخورند که برای همیشه پشیمان باشند.

اروپا، آمریکا را در تحریم ایران همراهی کرد/ انگلیس از ایران سیلی خواهد خورد

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، فارس نوشت: حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های امروز نماز جمعه ضمن تبریک میلاد امام هشتم(ع) اظهار داشت: هر کسی که دنبال رضای خدا است رضوی زندگی کند.

وی با اشاره به نقض عهد آمریکا و رسوایی او در میان همه کسانی که قانون رایج بشریت را قبول کرده‌اند و می دانند این قوانین امنیت بین المللی را تثبیت می‌کند، گفت: با اینکه  برجام از اول نافرجام بود و خسارت بار بود اما با این حال آمریکایی‌ها آن را نقض کردند و قبل از نقض و در زمان اوباما هم تحریم ها را تشدید کردند و عمل نکردند تا نوبت به این رئیس جمهور رسید.

صدیقی همچنین تصریح کرد: حالا با گذشت یک سال که اروپایی‌ها هم به تعهدات برجام عمل نکردند و عملاً تابع آمریکا شدند آیا می‌توان به آنها اعتماد کرد؟؛ همچنین آنچه را که آنها تحریم کردند و اروپایی‌ها نیز با آنان همراهی کردند، در چنین شرایطی آیا جا داشت که بگوییم ما به شما فرصت می دهیم؟ چه فرصتی وقتی که یک طرفه است؟ وقتی یک قرارداد چند جانبه است معنایی ندارد که همه کنار بکشند ولی یک نفر بگوید هنوز من هستم. این اقتدار و عزت و حکمت است؟

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه آن دو ماه هم پایان پذیرفته و به فضل الهی امروز مسئولین کشور متفق القول هستند که تعهدات برجام را کاهش دهند و البته این کاهش حجم متاسفانه باز در چارچوب برجام است، گفت: طبق ماده ۲۶ و ۳۶ اگر طرف‌های قرارداد نقض کردند این اجازه به آن طرف هم داده شده که در تعهدات خود تجدید نظر کند؛ لذا اولین گامی که در اینجا در مورد آن اتفاق نظر است از سرگیری غنی‌سازی است.

وی افزود: نظام اسلامی با عنایت حق و با پشتیبانی مردم شهید داده همیشه در صحنه، تصمیم دارد که غنی‌سازی را تا ۲۰ درصد بالا ببرد و ما هر مقدار که لازم داریم ملاحظه ای هیچ کسی را نخواهیم کرد.

وی افزود: نکته مهم که همه باید توجه داشته باشند، این است که در تمام حوادثی که برای بشر پیش می‌آید و آن ها را با تلخی‌ها و ناگواری‌ها مواجه می‌کند، انسان‌های استوار سوء استفاده نمی‌کنند بلکه تهدید را به فرصت تبدیل می‌کنند. تمام برکاتی که عاید جامعه بشری شده بر اثر تحمل مشقت‌ها و فشارها بوده است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه اگر جنگ نبود امروز دارای قدرت موشکی فعلی نبودیم و این پهپاد پیشرفته رادار گریز را نمیتوانستیم بزنیم تصریح کرد: هشت سال مقاومت، ملت را در موضع اقتدار دفاعی قرار داده است. 

صدیقی ادامه داد: در این جنگ اقتصادی که هستیم مسئولین ما همان‌گونه که در جنگ نظامی جوانان و بسیجی‌ها میدان دادند، اگر به کسانی که دل به ولایت داده اند و با همین اعتقاد موشک و هواپیما ساختند و داعش را از بین بردند مجال داده شود، جوانهای ما عرصه اقتصاد را در موضعی قرار می‌دهند که برای همیشه ملت ما پیروز و دشمنان ما سرافکنده شوند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم بر جوان‌گرایی و اعتماد به سرمایه‌های داخلی تاکید دارند، تصریح کرد: لذا امروز ما خبرهایی دریافت کرده ایم که در برخی مناصب مهم اقتصادی بعضی جوان‌های با تجربه کار آزموده انقلابی استقرار پیدا کرده‌اند که امیدواریم موردی نباشد و بصورت جریان دولتی دربیاید. 

صدیقی با تاکید بر اینکه تنها انتصاب کفایت نمی‌کند، اظهار داشت: اگر یک جوان انقلابی و ولایی مسئولیتی را بر عهده گرفت و ملت را ولی نعمت خود دانست و خواست مطالب آن جا را شفاف در اختیار مردم قرار دهد، از او حمایت کنند و به جوان‌های انقلابی ما میدان بدهند و از گذشته‌هایشان استغفار کنند.

امام جمعه موقت تهران ضمن اشاره به مسئله توقیف نفتکش ایرانی توسط انگلیس گفت: خدا دشمنان ما را بی عقل قرار داده چون آدم با عقل با حق در نمی‌افتد. اینها دیدند که حادثه اهواز پیش آمد ولی موشک‌های ما کنار اردوگاه آمریکایی‌ها چه اقتداری را نشان داد.

وی خطاب به مردم ایران گفت: شما مردم به حق توقع دارید و من این اطمینان را می‌دهم که انگلیسی‌ها به خاطر این جسارت و بی‌توجهی و غفلت، از بازوان پرتوان و قدرتمند نظام ما به همین زودی چنان سیلی بخورند که برای همیشه پشیمان باشند.

صدیقی با بیان اینکه حادثه کشف حجاب رضاخانی به دستور انگلیس بود اظهار داشت: این به دستور انگلیس بود و از سنگرهایی که برای مسلمانان اقتدار و هویت می آورد، یکی مسئله امام حسین و زنده نگه داشتن عاشورا و دوم علما با آرم خواص پیغمبری هستند؛ چون این عمامه ولباس آرم مجاهدت و نوکری امام زمان و رعیت امام زمان و آرم از جان گذشتگی انتصاب به پیغمبر خدا و لباس حفاظت و صیانت از بدی‌ها و متانت است. 

وی ضمن تاکید بر اینکه رضاخان عمامه‌ها را هم به دستور انگلیس برداشت خاطرنشان کرد: سومین سنگر، سنگر خانواده است که حجاب در تحکیم خانواده نقش اول را دارد و از این جهت رضاخان خواست حجاب را با سرنیزه بردارد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مردم مان را مومن و بانوان‌مان را علاقه مند به حضرت زهرا می‌دانم، گفت: در مجامع عمومی چون فرودگاه‌ها می‌بینم که حتی بانوانی که ظاهرشان را حفظ نکرده بودند، التماس دعاهایی که می‌کنند و راهنمایی‌هایی می‌خواهند و نذرهایی می‌کنند و در مجالس امام حسین و احیاها اینها را می‌بینیم و خدا می‌داند که اکثریت قریب به اتفاق‌شان اسلام را قبول دارند و احکام اسلام را باور دارند؛ اما بعضی‌ها در اثر عدم توجه، حالت لجاجت به خود می‌گیرند.

صدیقی ضمن تاکید بر اینکه همه بانوان ایران و حتی بانوانی که مسلمان نیستند، حجاب را با سایر پوشش‌ها مقایسه کنند،  اظهار داشت: حجاب مظهر هویت مستقل زن است و زن باید به زن بودن خود مباهات کند چون هیچ لباسی مثل لباسی که اسلام تجویز کرده و پوششی که حضرت زهرا داشته برای زن هویت مستقل معین نمی‌کند. همانگونه که مردم با دیدن عمامه برای علما یاد دین، اخلاق و مهربانی ها می افتند، حجاب هم آرم و تابلو است و معنویت و اسلام زنان را نشان می‌دهد و تبلیغ برای آنهایی است که در این وادی نیستند.

وی با بیان اینکه مردم از چند چیز رنج می‌برند که یکی تبعیض است گفت: مشکلات ارزی که به وجود آمد شکاف طبقاتی را عمیق‌تر کرد. مردم از بیکاری رنج می برند و از تبعیض و از فاصله غیر قابل قبول طبقاتی در عذاب هستند و این در حالی است که این مشکلات مربوط به تحریم بیگانه نیست و خود تحریمی‌ها و سوء مدیریت هاست.

امام جمعه موقت تهران ضمن اشاره به اینکه باید مسئولین ما هم در متن مردم باشند و حاشیه شهرها و بیکاری جوان ها در خانه ها را ببینند و تصویری از این فاصله طبقاتی داشته باشند، اظهار داشت: اقتصاد خون است و باید در همه رگها جریان داشته باشد و نباید پایین شهری و بالا شهری داشته باشیم ولی این سوء تدبیر در اقتصاد ارزی امروز جامعه را به کجا برده است؟

وی افزود: رهبر انقلاب سال ۹۵ وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی توصیه کردند که نقدینگی‌ها را به تولید هدایت کنید؛ الان تولید غذا در مقایسه با کارهای خدماتی چه سهمی دارد؟ سهم کارهای خدماتی که دلالی است، درحد بودجه کشور است ولی سهم تولید غذا در حد پایین تر از ۱۰ درصد قرار دارد. مردم اینها را مطالبه می‌کنند.

صدیفی ادامه داد: مسئولین مدیریت جهادی داشته باشند و به از مردم کمک بگیرند و جوان‌ها را مورد اعتماد قرار دهند و بیکاری و گرانی و فساد را برای همیشه حل کنند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به مسئله حج امسال خاطرنشان کرد: امیدوارم انشالله حجاج ما در اجرای توصیه‌های رهبری نورانی و حکیمم آن با نهایت دقت برای کشور مالزی نت باشند و دلهای دیگر حاجیان کشورها را شکار کنند و انقلاب را در عمل خودشان زیبا جلوه دهند و حکومت ولایی را در مقابل حکومت های دیگر در عملشان متجلی کنند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها