• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گزارش «فرهیختگان» از موانع استقلالی شدن صفا هادی

گذرنامه، آپاندیس و حواشی مختص عراقی‌ها

صفا هادی چند روز پیش با درد در ناحیه شکم مواجه شد و همین موضوع او را به بیمارستان کشاند. بعد از معاینات اولیه و آزمایشات مقدماتی، مشخص شد آپاندیس این بازیکن عود کرده و باید تحت‌ عمل جراحی قرار بگیرد.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، صفا هادی، هافبک عراقی و جوان تیم فوتبال الزورا و تیم ملی عراق این روزها مدنظر مدیران استقلال تهران قرار گرفته و در همین زمینه نیز مذاکرات ابتدایی برای استقلالی شدن این بازیکن انجام شده است.  استقلال به جز مسعود ریگی، فعلا در اردوی خود بازیکن دیگری را در پست هافبک دفاعی ندارد، مگر آنکه استراماچونی سرمربی ایتالیایی بازیکنان دیگری را که قابلیت بازی در چند پست مختلف دارند، در اردوی استانبول در این پست مورد آزمایش قرار داده باشد که اخبار چندانی در این خصوص منتشر نشده است. با این حال، بازیکنی که صرفا در این منطقه به کار آبی‌ها بیاید، فعلا فقط ریگی است و خبری هم از علی کریمی و فرشید باقری در تمرینات و اردوی استقلال نیست و بحث بازگشت روزبه چشمی نیز منتفی شده است.

بر همین اساس و به گفته برخی منابع نزدیک به باشگاه استقلال، مذاکرات ابتدایی با صفا هادی آغاز شده و تا حصول نتیجه نیز ادامه خواهد داشت، با این حال 3 دلیل عمده وجود دارد تا موضوع آبی‌پوش شدن صفا هادی در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد؛

1- گذرنامه جعلی

دیروز در این خصوص مفصل شرح دادیم که این بازیکن به‌همراه چند بازیکن دیگر تیم ملی عراق به خاطر استفاده از گذرنامه‌های جعلی این روزها در کشورش به‌شدت تحت‌فشار است و حتی به این دلیل هادی نتوانست در سفرهای برون‌مرزی، الزورا را در لیگ قهرمانان آسیا همراهی کند. یک تقلب بزرگ در صدور گذرنامه صفا هادی رقم خورد، چون مقامات ثابت کردند که صفا هادی در یکی از مدارک رسمی خود دست برده، از همین‌رو گذرنامه او باطل شد.

 در عین حال با علنی شدن ماجرای جعلی بودن گذرنامه صفا هادی توسط رسانه‌های عراق، ماهیت حضور قانونی این بازیکن در جام ملت‌های آسیا 2019 در امارات هم زیر سوال رفته، ضمن اینکه کمیته برگزاری رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا نیز می‌تواند با استناد به مدارک جعلی ارائه‌شده از سوی این بازیکن و باشگاه الزورا جرایم سنگین و محرومیت‌هایی برای تنها نماینده عراق و خود هادی در نظر بگیرد که باید منتظر ماند و دید واکنش AFC  به این ماجرای عجیب چه خواهد بود.  در همین زمینه شنیده می‌شود این بازیکن برای برطرف شدن این مشکل رایزنی‌هایی را آغاز کرده و چه‌بسا امروز و فردا گذرنامه صفا هادی دوباره صادر شود.

2- آپاندیسیت

صفا هادی چند روز پیش با درد در ناحیه شکم مواجه شد و همین موضوع او را به بیمارستان کشاند. بعد از معاینات اولیه و آزمایشات مقدماتی، مشخص شد آپاندیس این بازیکن عود کرده و باید تحت‌ عمل جراحی قرار بگیرد. بر همین اساس صفا هادی به‌تازگی زیر تیغ عمل پزشکان رفته و برای بهبودی و رسیدن به آمادگی باید حدود یکی دو ماه دوران نقاهت را سپری کند و همین مساله شاید باعث شود استرماچونی-درصورت تمدید قرارداد با کریمی یا باقری – با جذب وی مخالفت کند.
 

3- حواشی عراقی‌ها

درصد زیادی از بازیکنان عراقی که طی چند سال گذشته به فوتبال ایران آمده‌اند، با مشکلاتی همراه بوده‌اند که ازجمله آنها می‌توان به جاسم کرار، عماد رضا و حتی همام طارق اشاره کرد که طی فصل گذشته حواشی زیادی را برای استقلالی‌ها رقم زد. البته شنیده می‌شود صفا هادی بازیکن بااخلاق و بی‌حاشیه‌ای بوده و مشکل زیادی از این جهت ندارد، اما بی‌اخلاقی و حاشیه‌های فراوانی که هموطنانش در فوتبال ایران و به‌ویژه استقلال ایجاد کرده‌اند، به همراه دو عامل دیگری که در بالا ذکر شد، شاید درنهایت باعث شود آبی‌ها قید جذب او را بزنند.
 

 

* نویسنده: محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها