• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
حجت الاسلام رستمی:

دانشگاه‌ها برای خنثی کردن طرح ۲۰۴۰ استنفورد برنامه‌ریزی کنند

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها با اشاره به طرح ایران ۲۰۴۰ دانشگاه استنفورد گفت: مسئولان دانشگاه‌ها باید متناسب با رویکرد مخالفان پیشرفت علمی کشور سیاستگذاری و حرکت آنها را خنثی کنند.

دانشگاه‌ها برای خنثی کردن طرح ۲۰۴۰ استنفورد برنامه‌ریزی کنند

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، حجت الاسلام مصطفی رستمی با اشاره به پروژه ایران 2040 دانشگاه استنفورد و اینکه دانشگاه‌ها با توجه به این طرح چه برنامه‌ای را باید  اجرا کنند، گفت: اول اینکه حرکت علمی دانشگاه‌ها برمبنای سیاست‌های کلان نظام همچنان ادامه یافته و دانشگاه‌ها باید کار ویژه تولید علم و حرکت در مرزهای دانش را ادامه دهند؛ در این صورت اتفاقی که در صحنه عمل رخ می‌دهد، خود به خود استدلال محکمی برای نادرستی دیدگاهی است که می‌خواهد موفقیت‌های علمی ما را نادیده بگیرد.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها افزود: مسئله بعدی این است که متناسب با رویکردی که مخالفان پیشرفت کشور برای ضربه زدن به بحث علم و پیشرفت در کشور دارند، باید سیاست‌‌های درستی اتخاذ شده و حرکت‌های آنها را خنثی و معرفی کنند.

وی ادامه داد: همچنین باید به رؤسا و مدیران دانشگاه‌ها آگاهی داد که سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی دقیق و متناسبی در این زمینه داشته باشند.

در طرح مغرضانه ایران 2040 که دانشگاه استنفورد آمریکا منتشر کرده، سعی شده با استناد به آمار و مستندات غیرمستند، پیشرفت‌های علمی کشورمان به‌ویژه در دو دهه اخیر مخدوش و کم‌ارزش جلوه داده شود.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها