• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
بوکس و حواشی بی‌پایانش

مشت زن گوشه رینگ!

«به قطار در حال حرکت سنگ می‌زنند.» این یکی از پاسخ‌های رئیس فدراسیون بوکس به انتقادهایی بود که از او مطرح شد. مردی که در طول مدت حضورش در فدراسیون بوکس نتوانسته آدم‌ها را کنار خودش حفظ کند

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، «هر کسی راوی شما بوده آدم دروغگویی بوده است.» این حسن‌ختامی بود بر یک دعوای 10 دقیقه‌ای رادیویی روی آنتن زنده؛ جایی که یک سمتش حسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس بود و سمت دیگر مجری برنامه تهران ورزشی. برنامه‌ای که مصاحبه‌اش با رئیس فدراسیون را با یک سوال داغ گوشه رینگ برد. «اینکه چرا در فدراسیون بوکس همه در حال استعفا دادن هستند و شما را ترک می‌کنند؟» سوال و جوابی که درنهایت هم به اقناع طرفین نرسید. ثوری می‌کوشید به مجری برنامه این را بقبولاند که مستعفیان در طول یک‌سال به دلایل مختلف کنار رفته‌اند و این‌طور نیست که همه آنها در یک زمان یا به دلیل مخالفت با او استعفا داده‌اند.  درنهایت هم کار رسید به همان دیالوگ نهایی؛ اینکه یک نفر به مجریان این برنامه اطلاعات دروغین می‌دهد؛ اتهامی که البته از سوی مجری برنامه تکذیب شد.


آیا فدراسیون بوکس قطار در حال حرکت است؟

«به قطار در حال حرکت سنگ می‌زنند.» این یکی از پاسخ‌های رئیس فدراسیون بوکس به انتقادهایی بود که از او  مطرح شد. مردی که در طول مدت حضورش در فدراسیون بوکس نتوانسته آدم‌ها را کنار خودش حفظ کند. او از روزهای اول حضورش در این فدراسیون که کار را از ناطق‌نوری تحویل گرفت و اتفاقا حضورش هم بسیار پرحاشیه شد تا امروز، روزهای پرتنشی را پشت‌سر گذاشته. حضور چهره‌هایی مثل ناصر طالبی یا عیسی گل‌محمدی در کنار او و بعد جدایی‌شان -حالا بگذریم از جدایی خیلی از چهره‌های دیگر- برای او کم هزینه نداشته. تلاش او روی آنتن برای آنکه نشان دهد استعفای آدم‌های مختلف در طول یک‌سال حضورش رخ داده و معطوف به این چند روز یا چند هفته اخیر نبوده بازهم این سوال را ایجاد می‌کند که چطور می‌شود در طول یکی، دو سال ریاست بر این فدراسیون «سرپرست تیم‌های ملی، رئیس کمیته داوران، رئیس کمیته استعدادیابی، رئیس کمیته انضباطی، تعدادی از اعضای هیات‌رئیسه، دبیر فدراسیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و...» از کار کردن با او فرار می‌کنند؟

ماجرای برکناری احدی

یکی از نکات منفی کارنامه ثوری، ماجرایی بود که بر سر انتخاب اکبر احدی داشت. او اکبر احدی را در میان انتقادها به‌عنوان سرمربی تیم‌ملی بوکس برگزید و حتی رسما اعلام کرد از او حمایت می‌کند و اجازه نمی‌دهد کسی از او انتقاد کند، اما در فاصله‌ای بسیار کوتاه اعلام کرد سرمربی بعدی تیم‌ملی باید خارجی باشد و سرمربیان ایرانی سواد کافی برای پیشبرد این رشته را ندارند!

نکته مضحک قضیه اینکه مربی خارجی تیم‌ملی هم پیش از آمدن با ارسال عکسی از خود زیر سرم اعلام کرد سکته کرده و نمی‌تواند به ایران بیاید تا دست ثوری خالی بماند.

او نیز ابتدا استکی را به‌عنوان مدیر فنی برگزید و بعد هم به او سمت سرمربی موقت داد تا مشخص شود خیلی روی برنامه‌ریزی عمل نمی‌کند و بیشتر در لحظه تصمیم می‌گیرد.  این احوال رئیس فدراسیون بوکس است که این روزها بیشتر به مشت‌زن تنها و خسته‌ای می‌ماند که گوشه رینگ گیر افتاده و دوستانش رهایش کرده‌اند. او رئیس فدراسیونی است که برای تیم‌ملی بوکس مسابقات انتخابی برگزار کرده و همچنین در رده‌های پایه نیز دست به چند کار تاثیر‌گذار زده که می‌شود رویش حساب کرد، اما سوال اینجاست که آیا می‌تواند از کنار گذاشتن یا ناامید کردن همکارانش دست بردارد؟

 

* نویسنده : هومن جعفری روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها