• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سخنگوی پدیده: دولتی نیستیم که فشارها رویمان تاثیر بگذارد

یحیی برای پرسپولیس اما 2 سال دیگر

جواد تاریبخش در گفت‌وگو با «فرهیختگان» گفت: «پرسپولیسی‌ها برانکو را از دست داده و می‌خواهند با مطرح کردن اسم یحیی گل‌محمدی از فشار خارج شوند.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، یحیی و پرسپولیس؛ ماجرایی که دیگر محقق نمی‌شود و این مربی برای فصل نوزدهم به نیمکت سرخ‌های پرطرفدار تهرانی نمی‌رسد. هرچند گل‌محمدی تا دیروز ظهر در دنیای موازی هواداران پرسپولیس جانشین برانکو شده و درحال بستن تیم برای یک قهرمانی دیگر بود، اما در دنیای واقعی خبری از این حرف‌ها نشد و مرغ مدیران پدیده یک پا داشت و آنها به هدایت گل‌محمدی در مشهد و آسیا روی نیمکت این تیم مشهدی اصرار ویژه‌ای داشتند تا مدیرعامل پرسپولیس به ناچار دنبال گزینه دیگری باشد.

مسئولان پدیده از چهارشنبه گذشته تکذیبیه‌ها برای پرسپولیسی شدن یحیی را آغاز کرده‌اند و حتی کار به جایی رسید که این باشگاه پنجشنبه گذشته مجبور شد بیانیه مفصلی علیه جریان به‌راه‌افتاده منتشر کند.

 با این حال در آخرین اظهارات مطرح‌شده در این خصوص یک‌بار دیگر در برنامه «ورزش و مردم» با اجرای پیمان یوسفی، این مجری با صراحت از توافق مدیران دو تیم لیگ برتری برای پرسپولیسی شدن یحیی خبر داد تا این‌بار «فرهیختگان» پیگیر ماجرا شود.

سخنگوی پدیده

در همین راستا جواد تاریبخش در گفت‌وگو با «فرهیختگان» گفت: «پرسپولیسی‌ها برانکو را از دست داده و می‌خواهند با مطرح کردن اسم یحیی گل‌محمدی از فشار خارج شوند. حتما به یاد دارید وقتی صحبت از حضور گل‌محمدی برای تیم ملی امید به میان آمد، این مربی به قدری برایمان مهم بود که حتی پای مسئولان استانی و استاندار هم پای کار آمد و اجازه خروج به یحیی را ندادیم، حالا که دیگر بحث باشگاهی است و این موضوع جای خود را دارد.»

وی افزود: «ما خودمان نماینده ایران در آسیا هستیم و قطعا برای اینکه تیم‌مان در این رقابت‌ها پرقدرت حاضر شود، از موضع‌مان کوتاه نمی‌آییم، کمااینکه گل‌محمدی با پدیده قرارداد رسمی دارد. کجای دنیا دیدید که یک مربی قرارداد رسمی داشته باشد و دوباره از تیمش جدا شود؟ ما احساس می‌کنیم بلایی که الاهلی عربستان سر پرسپولیس آورد، حالا آنها می‌خواهند همان بلا را بر سر ما بیاورند و به همین دلیل ما محکم روی موضع‌مان هستیم و کوتاه نمی‌آییم.»

تاریبخش درپاسخ به این سوال که آیا واقعا بند فسخی در قرارداد یحیی با پدیده وجود ندارد، گفت: «خیر. اگر بندی بود تا الان خودش رفته بود. اصلا این موضوع عقلانی هم نیست. کدام آدم عاقلی برای باشگاه دیگر بند می‌گذارد؟ تمام برنامه‌ریزی‌ها و ورودی و خروجی‌های باشگاه براساس تفکرات گل‌محمدی بوده و در همین راستا هزینه‌های زیادی را هم متحمل شده و تعهدات زیادی هم داده‌ایم که باز هم همین تعهدات هزینه‌های بیشتری را روی دست‌مان می‌گذارد. اگر ایشان بخواهد برود، باید چندین برابر ضرر و زیان بدهیم و این کار را اصلا نخواهیم کرد.»

وی با بیان اینکه پدیده یکی از باشگاه‌های خصوصی کشور به شمار می‌رود، افزود: «ما باشگاه دولتی نیستیم که برخی فشارها روی تصمیمات‌مان اثر بگذارد. ما مستقل هستیم و مستقل تصمیم می‌گیریم و مردم مشهد و تیم پدیده برای ما مهم هستند و بعد از سال‌ها نه‌تنها نماینده استان خراسان بلکه نماینده‌ای از یک کشور آسیایی شده است. به همین خاطر ما کوتاه نمی‌آییم و گل‌محمدی را حفظ خواهیم کرد.»

سخنگوی باشگاه پدیده یادآور شد: «ما سال گذشته هم شانس قهرمانی داشتیم و چه‌بسا اگر سال گذشته مشکلات مالی برایمان پیش نمی‌آمد و تمرکزمان را بر هم نمی‌زدند، این عنوان را به دست می‌آوردیم. باز هم تاکید می‌کنم اگر قرار است لیگ برتر با دو سه تیم خاص برگزار شود، این کار را انجام دهند و دیگر چه نیازی به تیم‌های دیگر است. همان دو سه تیم لیگ دورهمی را برگزار کرده و از بین خودشان هر سال یک تیم را قهرمان کنند و وقت سایر تیم‌ها را هم نگیرند. با این هزینه‌های گزاف به خاطر شادی دل مردم مشهد در بالاترین سطح فوتبالی کشور حاضر می‌شویم، اما درنهایت اتفاقات شائبه‌برانگیزی رخ می‌دهد که جالب نیست.»

وی تاکید کرد: «مگر گل‌محمدی بی‌تجربه یا کم‌سن و سال است که می‌خواهند به این شکل او را هوایی کنند؟ اینکه به قیمت از فشار خارج شدن پرسپولیس، ما تحت‌فشار قرار بگیریم، نه عقلانی است و نه اخلاقی و قانونی. این مسائل اصلا زیبنده فوتبال ایران نیست. آنها از فشار خارج شوند که ما زیر فشار قرار بگیریم؟ خیر این‌طور نیست. جالب اینکه یک‌سری دلال هم هستند که مشخص نیست از کجا خط می‌گیرند و متاسفانه هر روز اسم یک نفر را مطرح می‌کنند. گزینه اول و آخر ما یحیی گل‌محمدی بوده و با او قرارداد 2 ساله امضا کرده و پای این قرارداد هم هستیم. بعد از اتمام قرارداد در خدمت پرسپولیس هستیم و اگر ما با او توافق نکردیم، یحیی بعد از 2 سال می‌تواند با پرسپولیس مذاکره کرده و به پرسپولیس برود.»

به گزارش «فرهیختگان»، همه این حرف و حدیث‌ها درخصوص پرسپولیسی شدن گل‌محمدی و درمقابل مواضع روشن و شفافی که باشگاه پدیده برای مشهدی ماندن گل‌محمدی از خود بروز می‌دهد را باید با تامل و تفکر بیشتری نگریست.

همه اینها درحالی است که شنیده می‌شود قبل از عقد قرارداد رسمی یحیی با پدیده، مسئولان این باشگاه مشهدی به وی قول داده‌اند درصورتی که پرسپولیس در ادامه مسیر سراغ وی بیاید، با او همکاری خواهند کرد و حالا خبری از این همکاری قول‌داده‌شده نیست.

در نهایت هم روز گذشته کار یحیی با پرسپولیس به بن بست رسمی رسید تا با مخالفت مدیران پدیده، مشخص شود که پرسپولیسی‌ها باید به دنبال مربی دیگری باشند.

 

* نویسنده : محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها