• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
او دوباره مصدوم شد

چهارشنبه پر درد سهراب

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی ظاهرا هیچ نگرانی خاصی بابت این مصدومیت ندارد. او گفت: «مصدومیت سهراب مرادی جدی نیست و او مشکلی برای ادامه تمریناتش ندارد.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، «خدا را شکر آسیب‌دیدگی جدی نیست از این رو با چند روز استراحت بهبود پیدا می‌کند.» این نخستین اظهارنظری بود که پیرامون مصدومیت سهراب مرادی در تمرین روز چهارشنبه تیم ملی منتشر شد و آنکه این سخنان را بر زبان آورد کسی نبود جز اکبر خورشیدی‌فر، مربی تیم ملی که بعد از مصدومیت ناگهانی سهراب، او را تا بیمارستان همراهی کرد. صحبت‌های اولیه او حاکی از این بود که پزشکان زیاد احساس نگرانی نمی‌کنند و اعتقادشان بر این است که با چند هفته مداوا حال او خوب خواهد شد.


 مصدومیت چگونه رقم خورد

در مورد دلیل مصدومیت سهراب هیچ شک و تردیدی وجود ندارد. حمله سهراب به وزنه 200 کیلوگرمی در اردوی تمرینی، باعث شد کتف او آسیب ببیند. او در تمرینات بسیار عادی بود و مشکلی هم نداشت تا اینکه تلاش کرد وزنه 200 کیلویی را در یکضرب بزند؛ رکوردی که از رکورد خود او 11 کیلوگرم بالاتر بود. سهراب مرادی در سال 2017 بود که توانست با بلند کردن وزنه 189 کیلوگرمی در یکضرب، رکورد دنیا را بشکند. تلاش او برای زدن وزنه 200کیلویی، ریسک سنگینی بود که نتیجه‌اش به آسیب‌دیدگی‌اش ختم شد.

 تازه خوب شده بود

نگرانی‌ها از مصدومیت سهراب این بود که نکند مشکل قدیمی کمرش او را اذیت کرده باشد. مشکلی که قرار بود با جراحی حل شود اما چندماه مداوا در آلمان برطرفش کرد. او بعد از این مداوا و استراحت کافی، به اردوی تیم ملی برگشت و خودش را برای مسابقات المپیک آماده کرد. مصدومیت فعلی البته ارتباطی به مصدومیت قبلی او ندارد اما در هر حال دو مصدومیت در فاصله باقی‌مانده تا المپیک نگران‌کننده است.

 سهراب نباید فشار سنگین به خودش بیاورد

به نظر می‌رسد او انگیزه و عطش سنگینی برای کسب یک مدال المپیک دیگر دارد. عطشی که او را به سرشاخ شدن با رکورد سنگین 200کیلوگرمی کشاند. 200 کیلو برای این رشته یک آرزوی سنگین است و شاید بهتر بود او کمی دایره ریسکش را کاهش می‌داد. به هرحال دو سه روز گذشته همه نگران مصدومیت او بودند.

مصدومیتی که برای وزنه‌برداران چندان غیرطبیعی نیست و هر چند وقت یکبار در اردوها پیش می‌آید اما مصدومیت ورزشکاری که به تازگی از بند مصدومیت رهایی یافته همیشه ترسناک است.

 اطمینان خاطر رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی ظاهرا هیچ نگرانی خاصی بابت این مصدومیت ندارد. او روز گذشته به «تسنیم» گفت: «مصدومیت سهراب مرادی جدی نیست و او مشکلی برای ادامه تمریناتش ندارد. من نه سهراب مرادی را دیدم و نه MRI او را و اطلاع چندانی از وضعیتش ندارم، اما بعد از اینکه در این باره پرس‌وجو کردم، متوجه شدم که آسیب‌دیدگی‌اش جدی نیست. او مشکلی برای ادامه تمریناتش ندارد و در این خصوص دکتر بنی‌جمال پیگیر موضوع است. ظاهرا مرادی از ناحیه کتف آسیب دیده که باید MRI او را پزشک متخصص بررسی کند.

 

* نویسنده : هومن جعفری روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها