• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
کاوه پیشقدم در شورای دانشگاه آزاد اسلامی:

۴۹ درصد اعضای هیأت علمی استان فارس متعلق به دانشگاه آزاد است/ اجرای ۱۸ طرح پژوهشی برون دانشگاهی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس گفت: ۴۹ درصد اعضای هیأت علمی مؤسسات آموزشی استان فارس متعلق به این دانشگاه است.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدکاظم کاوه پیشقدم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و واحد شیراز در پنجمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی که امروز در واحد شیراز برگزار شد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس دارای بیشترین تعداد واحد و مرکز بین استان های دانشگاه‌ آزاد اسلامی در سراسر کشور است.

وی افزود: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس دارای ۶۱ هزار دانشجوی فعال٬ ۱۸۰۰ استاد٬ عضو هیأت علمی و کارمند٬ ۷۸۰ هزار متر فضای سبز یک میلیون و ۴۵۰هزار متر محوطه‌سازی و ۳۰ هزار متر بنای در دست احداث است.

دکتر کاوه پیشقدم با اشاره به اینکه ۲۵ درصد دانشجویان‌ دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند، افزود: بیشترین تعداد رشته‌محل‌ها در مقطع کارشناسی ارشد و کمترین آن در مقطع کاردانی و دکترای تخصصی توزیع شده است. همچنین ۴۹ درصد اعضای هیأت علمی مؤسسات آموزشی استان فارس متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است. نسبت دانشجو به استاد در واحدهای استان فارس یک به ۳۳ و نسبت دانشجو به کارمند یک به ۳۲ است.

وی به انعقاد تفاهم‌نامه برای اجرای ۱۸ طرح پژوهشی برون دانشگاهی به مبلغ ۱۴ میلیارد ریال اشاره و تصریح کرد: همچنین با تلاش‌های صورت گرفته در شبکه آزمایشگاهی معاونت ریاست جمهوری عضو شده‌ایم.

دکتر کاوه پیشقدم خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه‌های فرهنگی و همایش امید به آینده از جمله برنامه‌های فرهنگی واحد شیراز است، همچنین با شکوه‌ترین مراسم ازدواج دانشجویی کشور در واحد شیراز برگزار شده است.

وی با تأکید بر اینکه فعالیت های خوبی در زمینه مدارس سما در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس صورت گرفته، گفت: تعداد مدارس سما در این استان دو برابر شده و در حال حاضر حدود ۹۰ مدرسه فعال در استان فارس وجود دارد که هیچ‌کدام زیان‌ده نیستند و تمام امکانات و کارگاه‌های واحدها در اختیار مدارس قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس ادامه داد: دانشکده دندانپزشکی متعلق به دانشگاه آزاداسلامی واحد شیراز در منطقه محروم واقع شده است که خدمت رسانی به مردم در این مرکز پزشکی با یک بیست و پنجم تعرفه‌‌های رایج انجام می شود.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها