• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
مهندس موسوی:

فضای امن کنونی کشور نتیجه ایثارگری و مجاهدات شهداست

رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی، فضای امن کنونی کشور را نتیجه ایثارگری و مجاهدات شهدا دانست.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه عمومی مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی با حضور مدیران، مسئولان و کارکنان مرکز حراست، مدیران حراست واحدهای استان تهران، حراست سازمان سما و حراست واحد علوم و تحقیقات در محل سالن همایش 9 دی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

مهندس سید مجید موسوی مشاور ریاست و رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه با گرامیداشت امام(ره) و شهدا گفت: فضای امن کنونی کشور نتیجه ایثارگری و مجاهدات شهداست. مقام معظم رهبری (مدظله العالی) شجاعانه و حکیمانه می فرمایند که رئیس جمهور آمریکا لیاقت پیام دادن ندارد.

مهندس موسوی خاطرنشان کرد: باید اقدامات خود را از روی تکلیف و نگاه اعتقادی عمیق انجام دهیم، برای انجام صحیح این نقش تکلیفی، نیاز است همکاران اول از خودشان شروع کرده و در راستای ارتقاء سطح روحی، معنوی و بصیرتی خویش تلاش کنند. همچنین ضمن مراقبت های معنوی، حدود شرعی را نیز رعایت کرده و رذایل اخلاقی را از خود دور کنند. در مسیر تحول هدف این است که فضای مناسب برای نیروهای ارزشی ایجاد و اصول اساسی تقویت شود.

رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه هدف ارتقاء سطح حراست به جهات معنوی، کارآیی، تشکیلاتی و سالم سازی محیط دانشگاه است، تأکید کرد: نیروهای حراست ضمن شرکت در کمیسیون ها و جلسات، نظرات ارزشی، مواضع و راهکارهای خود را اعلام کنند. همچنین مدیران و مسئولان برای هر جلسه طرح داشته، تا بتوانند اثرگذار باشند.

مهندس موسوی ادامه داد: یکی از ارکان جامعه دانشگاه اساتید هستند، چون با گفتار و اعمال خود می توانند مسیر صلاح را به دانشجویان نشان دهند. کارکنان حراست با آموزش باید توانمند شوند، به طوری که در هرکجا قرار می‌گیرند، آنجا را مرکز ثقل و مسئولیت خود بدانند و در اجرای مأموریت ها گام های صحیح بردارند.

وی در خصوص اطلاع رسانی صحیح اظهار داشت: اطلاع رسانی به موقع بسیار اثرگذار است و باعث پیشگیری می شود. تعاملات با سایر مراجع موجود در حوزه سرزمینی واحد بسیار کارگشا و سازنده است. حراست باید مطالبه گر باشد و وضعیت دانشگاه را به طور مستمر پایش کند تا زمینه تصمیم سازی مناسبی را برای مسئولان دانشگاه فراهم کند.

در پایان جلسه مهندس موسوی به سؤالات شرکت کنندگان پاسخ داد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها