• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
فدراسیون فوتبال تکلیف قهرمانی سوپرجام را روشن می‌کند

سابقه نشان می‌دهد پرسپولیس قهرمان می‌ماند!

اعلام رسمی قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام در انتظار تایید هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال است. در همین خصوص قرار است تصمیم نهایی سازمان لیگ به هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال برود و پس از تصویب در هیات‌رئیسه، قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام به‌صورت رسمی اعلام شود.

سابقه نشان می‌دهد پرسپولیس قهرمان می‌ماند!
0.00
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، روز گذشته با خبر قهرمانی پرسپولیس در سوپر جام باشگاه‌های ایران آغاز شد. به این ترتیب جلسه هیات‌رئیسه سازمان لیگ فوتبال ایران شنبه برگزار شد که علاوه‌بر بررسی شرایط برگزاری مسابقات فصل آینده، درباره دیدار سوپرجام در فصل 98-97 نیز تصمیم‌گیری شد. درواقع با تایید هیات‌رئیسه سازمان لیگ قرار نیست دیدار سوپرجام برگزار شود و با توجه به قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر و جام‌حذفی، این تیم بدون برگزاری دیدار سوپرجام به‌عنوان قهرمان معرفی خواهد شد.

با این حال دیری نپایید که بهمنی، روابط‌عمومی سازمان لیگ در گفت‌وگویی ضمن تکذیب قهرمانی پرسپولیس اعلام کرد: «ما هنوز چیزی درباره سوپرجام اعلام نکرده‌ایم و اگر خبری در این مورد باشد در سایت سازمان لیگ منتشر می‌کنیم. خبر قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام را نه تایید و نه تکذیب می‌کنیم زیرا هنوز تصمیمی در این رابطه نگرفته‌ایم.»

  3 گزینه پیش روی سازمان لیگ

نکته قابل توجه اینکه در این خصوص هیچ پیش‌بینی‌ای در آیین‌نامه برگزاری مسابقات نشده بود و همین موضوع باعث شد اختلاف‌نظرهایی پیش بیاید و این موضوع تبدیل به چالش جدیدی برای فدراسیون فوتبال شود.

در همین زمینه یکی از اعضای هیات‌رئیسه سازمان لیگ فدراسیون فوتبال با تایید خبر مصوب‌شدن قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام درخصوص علت این مصوبه گفت: «ما سه گزینه را در این خصوص پیش‌بینی کرده بودیم. ابتدا برگزاری دیدار بین تیم دوم جام‌حذفی با قهرمان لیگ که چون در جام‌حذفی به‌جز تیم قهرمان رتبه سایر تیم‌ها هیچ اهمیتی ندارد، این گزینه از موضوعیت افتاد. گزینه دوم برگزاری دیدار بین تیم دوم لیگ با قهرمان جام‌حذفی بود که چون تیم دوم لیگ نیز پیش از این در جام‌حذفی از دور رقابت‌ها حذف شده بود، این گزینه هم منطقی نبود و بنابراین مصوب شد درصورتی که قهرمان لیگ‌برتر و جام‌حذفی یکی باشد، دیگر دیداری تحت عنوان سوپر‌جام برگزار نشده و تیمی که هر دو جام را برده است، به‌عنوان قهرمان سوپرجام انتخاب و معرفی شود.»

  فدراسیون حرف آخر را می‌زند

با این حال اعلام رسمی قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام در انتظار تایید هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال است. در همین خصوص قرار است تصمیم نهایی سازمان لیگ به هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال برود و پس از تصویب در هیات‌رئیسه، قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام به‌صورت رسمی اعلام شود. عضو هیات‌رئیسه سازمان لیگ در این خصوص به «فرهیختگان» گفت: «معمولا تمامی مصوبات سازمان لیگ توسط هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال مصوب می‌شود و تا به حال مصوبه‌ای نداشته‌ایم که توسط فدراسیون فوتبال وتو شود. با این حال باز هم باید درخصوص این مورد خاص صبر کرد تا هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال حرف آخر را بزند و درصورتی که عدم برگزاری دیدار سوپرجام توسط هیات‌رئیسه فدراسیون نیز مصوب شود، پرسپولیس به‌عنوان قهرمان فصل گذشته سوپرجام باشگاه‌های ایران معرفی و اعلام شود.»

 

* نویسنده : محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها