• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
بیر، ایکی، اوچ

ایران، کانادا را سر کشید

این ششمین تقابل ایران و کانادا بود که به انجام رسید و ایران موفق شد سومین پیروزی خود را مقابل نماینده کونکاکاف جشن بگیرد.

ایران، کانادا را سر کشید
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، هفته سوم رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال روز گذشته در نقاط مختلف جهان آغاز شد و در همین چارچوب تیم‌ملی والیبال ایران در سالن مملو از جمعیت غدیر ارومیه به مصاف کانادا رفت و در پایان با ارائه یک بازی برتر به پیروزی 3برصفر دست پیدا کرد تا ششمین برد را در هفتمین مسابقه برای شاگردان کولاکوویچ به ارمغان بیاید.

بازگشت غفور و موسوی

ایران در این مسابقه با لباس یک‌دست قرمز به میدان آمده بود و شاگردان گلن هوگ، با لباس‌های روشن متمایز شده بودند. از همان ابتدا جو سنگین ورزشگاه و ‌انگیزه فوق‌العاده زیاد ایران، حریف را تحت تاثیر قرار داد. کانادا تا امتیاز چهارم پایاپای پیش آمد و سپس این تیم میزبان بود که توانست فاصله ایجاد و حریف خود را به تسلیم وادار کند. ست نخست با نتیجه 25بر15 به اتمام رسید. بازگشت امیر غفور و سیدمحمد موسوی به ترکیب اصلی مهم‌ترین اتفاق ممکن بود.

برد نفس‌گیر در ست دوم

در ست دوم، شاگردان هوگ برای جبران وارد زمین شدند. آنها حتی چند امتیازی هم اختلاف ایجاد کردند ولی تمرکز بالای ملی‌پوشان در کنار سرویس‌های فوق‌العاده آنها دفاع و حمله کانادا را با اختلال مواجه کرد و باعث شد فاصله جبران شود. با این حال این ست بسیار نزدیک و پایاپای دنبال شد و نهایتا باحساب 26بر24 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ایران، 6 از ۷!

دردست سوم دیگر کانادا توانی برای جبران نداشت. مسیر زیادی که آنها پیموده بودند در نحوه بازی‌شان تاثیر گذاشته بود و از طرفی روحیه شاگردان کولاکوویچ هم بسیار بالا بود. فاصله دو تیم در همان اوایل ست بالا رفت و درنهایت این ست نیز با نتیجه 25بر16 تمام شد تا یک برد و سه امتیاز دیگر به حساب ایران واریز شود. ملی‌پوشان به ششمین برد خود در هفتمین بازی دست پیدا کردند و تعداد امتیازات خود را به عدد 19 رساندند تا همچنان جزء صدرنشینان مسابقات باشند.

بهترین برد تاریخ مقابل کانادا؛ مساوی شدیم

این ششمین تقابل ایران و کانادا بود که به انجام رسید و ایران موفق شد سومین پیروزی خود را مقابل نماینده کونکاکاف جشن بگیرد. پیش از این، تعداد پیروزی‌های کانادا یکی بیشتر بود. ایران در انتخابی المپیک ریو و همچنین لیگ جهانی 2018 از سد کانادا گذشته بود و حالا بهترین پیروزی خود را مقابل این تیم جشن گرفت. در پایان مسابقه هم امیر غفور با 16 امتیاز، امتیازآورترین بازیکن زمین شد. در سوی مقابل هم استیون مار با 13 امتیاز از این حیث برترین مهره تیمش نام گرفت.

حالا نوبت لهستان است

شاگردان کولاکوویچ پیش از این توانستند از سد تیم‌های ایتالیا، چین، آلمان، آرژانتین و ژاپن بگذرند و فقط در برابر برزیل با حساب 3بر2 شکست را پذیرا شدند. حالا ایران باید امروز از ساعت 18:30 به مصاف لهستان برود و فردا نیز در یک جدال فوق‌العاده حساس مقابل روسیه قرار بگیرد. لهستانی‌ها ترکیب دوم خود را به ارومیه‌ آورده‌اند، اما روس‌ها با همان ترکیب هفته گذشته خود به ایران سفر کرده‌اند. بی‌شک حمایت همه‌جانبه مردم والیبال‌دوست ارومیه می‌تواند در دو بازی باقی‌مانده سخت این هفته به کمک تیم کولاکوویچ بیاید. تیمی که گویی برای رسیدن به دور نهایی هم‌قسم شده است و به این راحتی‌ها پا پس نمی‌کشد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها