• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
کاظمی در اجلاس روسای واحدها تاکید کرد

لزوم اتخاذ استراتژی‌های جدید به منظور افزایش جذب دانشجو در دانشگاه آزاد

مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی بر تدوین و ارائه استراتژی‌های جدید به منظور افزایش جذب دانشجو تاکید کرد.

لزوم اتخاذ استراتژی‌های جدید به منظور افزایش جذب دانشجو در دانشگاه آزاد
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر بهروز طهماسب کاظمی مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در دومین روز اجلاس روسای واحدهای دانشگاهی بر لزوم اتخاذ استراتژی‌های جدید به منظور افزایش جذب دانشجو تأکید کرد و گفت: با افزایش تعداد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی طی یک دهه گذشته در کشور، تدوین و ارائه استراتژی‌های جدید به منظور افزایش جذب دانشجو اجتناب ناپذیر است.

وی با بیان اینکه برای تدوین استراتژی جذب دانشجو برای دانشگاه‌ها باید بدانیم با چه افرادی و چگونه ارتباط برقرار کنیم، افزود: آمارها نشان می‌دهد طی یک دهه گذشته هزینه‌های مصرف شده روی استراتژی‌های بازاریابی در زمینه جذب دانشجو بیش از 50 درصد افزایش یافته است.

مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعطای کمک هزینه تحصیلی، ایجاد فرصت‌های شغلی و کارآموزی، استخدام استادان برتر، اعطای کمک هزینه به دانشجویان مستعد، ایجاد مدارس عمومی، برنامه‌های تبلیغاتی، ایجاد محیط تحقیقاتی ایده‌آل برای محققان و پژوهشگران و ... را از جمله برنامه‌های دانشگاه‌های مهم دنیا برای جذب دانشجو ذکر کرد.

دکتر طهماسب کاظمی به اقدامات واحدهای دانشگاهی به منظور افزایش میزان جذب دانشجو اشاره و تصریح کرد: معرفی امکانات، تسهیلات، خدمات و دستاوردهای واحدها و مراکز دانشگاهی، تولید محتوا، خبر، مصاحبه و درج آگهی‌های مرتبط با هدایت تحصیلی در رسانه‌ها و شبکه‌های استانی، بهره‌مندی از خدمات مشاوره‌ای کارشناسان و استادان مجرب با حضور در مدارس و آموزشگاه‌ها، هماهنگی و اقدام برای تبلیغات موثر در سطح مدارس و مؤسسات آموزشی از راهکارهای جذب دانشجوست.

وی تبلیغات موثر در رسانه های جمعی با هدف بازنشر دستاوردها، امکانات، و تسهیلات واحدها، فراهم کردن زمینه حضور کارشناسان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی در همایش‌ها و جلسات مشاوره انتخاب رشته، راه‌اندازی مراکز موقت مشاوره انتخاب رشته تحصیلی در چارچوب بخشنامه و انجام بازدیدهای روزانه یا هفتگی از واحدها و مراکز آموزشی جهت آشنایی داوطلبان با دستاوردها و امکانات شامل آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، خوابگاه‌ها و فضاهای ورزشی را از دیگر اقدامات واحدهای دانشگاهی به منظور افزایش میزان جذب دانشجو عنوان کرد.

مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه سازمان مرکزی به منظور فراهم کردن زمینه افزایش جذب و حفظ دانشجو راهکارهایی اتخاذ کرده، اظهار داشت: استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی موجود، کاهش زمان بین ثبت‌نام فرد در سامانه و دسترسی واحدهای دانشگاهی به اطلاعات ثبت‌نا‌م‌شدگان و ایجاد فرصت‌های مضاعف به واحدهای دانشگاهی از طریق سایر سامانه‌های مرکز سنجش به منظور تسهیل و تسریع جذب دانشجو از جمله این راهکارهاست.

دکتر طهماسب کاظمی به ذکر جزئیاتی از آزمون دکتری تخصصی سال 98 دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و گفت: 149 هزار و 502 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد 55 هزار و 89 نفر داوطلب شرکت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی بودند.

مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ظرفیت پذیرش این دانشگاه 10 هزار و 276 نفر در 2309 رشته محل و 287 رشته گرایش است، افزود: 32 هزار و 198 داوطلب به مصاحبه دعوت شده‌اند که مصاحبه‌ها به صورت متمرکز در تهران از نیمه دوم تیرماه برگزار می‌شود.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها