• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
علمایی تأکید کرد

توسعه فناوری‌ها متناسب با نیاز جامعه/ اصلاح هرم هیات علمی بر اساس استراتژی‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی

سرپرست معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی بر بازنگری و بهبود نظام آموزشی و پژوهشی با هدف افزایش کارآمدی، توسعه فناوری‌های متناسب با نیاز جامعه تأکید کرد.

توسعه فناوری‌ها متناسب با نیاز جامعه/ اصلاح هرم هیات علمی بر اساس استراتژی‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر جواد علمائی سرپرست معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه در دومین روز از اجلاس روسای واحدهای دانشگاهی که امروز در سالن همایش کتابخانه دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، گفت: باید در دانشگاه آزاد اسلامی بستری فراهم کنیم که اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی محقق شود. این دانشگاه در یک ریل جدیدی قرار گرفته و فرصت خدمت را برای مدیران فراهم کرده است.

وی با اشاره به استراتژی‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بازنگری و بهبود نظام آموزشی و پژوهشی با هدف افزایش کارآمدی، توسعه فناوری های متناسب با نیاز جامعه با نگرش ایجاد تحول در علوم، مهندسی و کشاورزی و توسعه ارتباط دانشگاه با صنعت، جامعه و کشاورزی از استراتژی های مهم است.

بهبود هرم هیات علمی بر اساس استراتژی‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر علمائی بر بهبود روابط و تعاملات بین المللی دانشگاه و اصلاح فرآیندهای اجرایی تأکید کرد و افزود: براساس استراتژی های جدید دانشگاه در حوزه آموزشی و پژوهشی نسبت هرم هیأت علمی اصلاح و بهبود می یابد و آموزش عالی بر اساس تقاضای اجتماعی و مزیت رقابتی واحدها و سند آمایشی سرزمینی دانشگاه گسترش پیدا می کند.

سرپرست معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی با بیان اینکه نیازمند فعالیت های درون و برون سیستمی در این معاونت به منظور دستیابی به اهداف هستیم، اظهار داشت: بهره گیری از تجربیات سایر کشورها به منظور ایجاد فرصت مطالعاتی، افزایش مهارت دانش آموختگان، نیازسنجی آموزشی و پژوهشی، نوآوری و روش‌های جدید آموزش و پژوهش، اخذ مشاوره از انجمن های علمی از فعالیت های برون سازمانی است.

وی ادامه داد: ارائه برنامه آموزشی و درسی جدید، بازنگری آیین نامه‌ها، گسترش علوم بین رشته ای، تغییر رویکردهای پژوهشی محصول محور به جای مقاله محور و تقویت تسهیلات آموزشی و پژوهشی از فعالیت های درون سیستمی است.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها