• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

کمیسیون‌های تخصصی اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

کمیسیون‌های تخصصی معاونت توسعه مدیریت و منابع، واحدهای پزشکی و مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در حاشیه اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

کمیسیون‌های تخصصی اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، کمیسیون‌های تخصصی معاونت توسعه مدیریت و منابع ، واحدهای پزشکی و مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در حاشیه اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در گرامیداشت سی‌وهفتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه با عنوان «دانشگاه آزاد اسلامی؛ گام دوم انقلاب اسلامی» برگزار شد.

دکتر مجید مشکینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی در کمیسیون تخصصی این معاونت که با حضور رؤسای واحدهای دانشگاه برگزار شد، به تبیین اهداف، سیاست‌ها و اولویت‌های دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه توسعه مدیریت و منابع پرداخت.

در ادامه این کمیسیون رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به بیان نظرات، پیشنهادات و چالشهای حوزه متبوع خود پرداختند.

کمیسیون تخصصی مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین محمد شریفانی سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

در این نشست مواردی نظیر اجرای اساسنامه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، ارتقاء اعضای هیأت علمی گروه معارف، راهکارهای ارتقاء و افزایش فرهنگ اسلامی در دانشگاه ها مطرح شد.

کمیسیون تخصصی واحدهای پزشکی نیز به ریاست دکتر محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد و سیاست‌های کلی این حوزه تبیین و مورد بررسی قرار گرفت.

اعلام آمادگی پنج استان برای ایجاد واحدهای حامی مادر

همچنین دکتر نفیسه فیاض‌بخش مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان و خانواده و رئیس کارگروه ویژه این امور در بخش دوم اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به مصوبات آخرین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی که به میزبانی واحد اصفهان (خوراسگان) برگزار شد، گفت: در این جلسه 5 دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، اصفهان (فلاورجان)، چهارمحال و بختیاری، کردستان و گیلان از ایجاد واحدهای حامی مادر حمایت کردند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی تلاش دارد به سمتی حرکت کند که بانوان دانشجو به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی بتوانند وظیفه مادری خود را به خوبی ایفا کنند. به همین دلیل ایجاد واحدهای حامی مادر در دستورکار این دانشگاه است و قرار شده در دفترچه کنکور عنوان واحد حامی مادر در مقابل واحدهای دانشگاهی مجری، قید شود.

دکتر فیاض‌بخش برنامه‌های کارگروه ویژه امور زنان و خانواده دانشگاه آزاد اسلامی را برشمرد و گفت: ایجاد مراکز مشاوره امین با استفاده از توان اساتید گروه معارف، روانشناسی و دانش جمعیت و خانواده و تدوین نظام موضوعات مرتبط با حوزه زنان و خانواده از جمله برنامه‌های در دست اجرای این کارگروه است.

تشکیل دبیرخانه تبیین گام دوم انقلاب اسلامی در بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی

در ادامه دکتر محمود هاشمی رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه ها در تحقق منویات گام دوم انقلاب اسلامی نقش اساسی دارند، گفت: در این زمینه دانشگاه آزاد اسلامی از زمان ابلاغ بیانیه گام دوم توسط مقام معظم رهبری به صورت عملیاتی فعالیت انجام داده است.در این زمینه مقرر شد دبیرخانه تبیین گام دوم انقلاب اسلامی در بسیج اساتید شکل بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی داعیه دار و علم دار تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است، گفت: برای رسیدن به این هدف نیازمند فعالیت اجرایی و عملیاتی هستیم. در این زمینه مأموریت ها در دانشگاه باید اجرایی و عملیاتی باشد.

وی در پایان با تأکید بر لزوم جوان گرایی و اعتماد به جوانان در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: دغدغه مسئولین واحدها باید مباحث ارزشی، دینی و انقلابی باشد.

برگزاری کمیسیون های تخصصی دیگر حوزه ها در حاشیه دومین روز اجلاس روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که فردا برگزار می شود، نیز ادامه دارد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها