• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سخنگوی کمیته ملی المپیک در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

مخالف مجیدی نیستیم اما فدراسیون روال طبیعی را طی نکرد

ما برای آقای مجیدی احترام قائل هستیم و او یکی از اسطوره‌های فوتبال ماست. باز هم تاکید می‌کنم بحث شخص مطرح نیست بلکه موضوع این است که این هماهنگی‌ها باید به‌صورت کامل انجام شود و اطلاع‌رسانی‌ها نیز از سوی نهادهای رسمی ورزش کشور صورت بگیرد.

مخالف مجیدی نیستیم اما فدراسیون روال طبیعی را طی نکرد
0.00
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، موضوع انتخاب فرهاد مجیدی به‌عنوان سرمربی تیم امید به یکی از بحث‌های مهم روز فوتبال ایران تبدیل شده است. عده‌ای مخالف و عده دیگری موافق حضور فرهاد در تیم امید هستند، اما هر چه باشد با اعلام حمید استیلی، مجیدی به‌عنوان سرمربی تیم امید انتخاب شده و فقط یک «بله» از سوی کمیته ملی المپیک باقی مانده است. صبح روز گذشته از سوی کیکاووس سعیدی، سخنگوی کمیته ملی المپیک این‌طور اعلام شد که این کمیته با انتخاب مجیدی مخالف است تا این شائبه به‌وجود بیاید که قرار نیست کام فرهاد استقلالی‌ها در تیم امید شیرین شود. در این خصوص با سعیدی تماس گرفتیم و وی توضیحات مبسوطی در این خصوص ارائه داد تا مشخص شود کمیته با انتخاب مجیدی مخالف نیست و مشکل چیز دیگری است. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با سخنگوی کمیته ملی المپیک را در زیر می‌خوانید.


گفته بودید کمیته ملی المپیک با انتخاب مجیدی به‌عنوان سرمربی تیم امید مخالف است؟

کمیته ملی المپیک نسبت به هیچ شخصی موضع‌گیری خاصی ندارد و در مسائل داخلی فدراسیون‌ها نیز هیچ مداخله‌ای نمی‌کند و نخواهد کرد و این از اختیارات فدراسیون فوتبال است تا براساس معیارها و شاخص‌های خودشان کادرفنی تیم امید را برای هدایت تیم المپیک انتخاب و پیشنهاد دهند تا ان‌شاءالله تیم سرافرازی را روانه مسابقات کنیم.

پس موضوع مخالفت کمیته ملی المپیک با انتخاب فرهاد مجیدی صحت نداشت؟

ما اعلام کردیم چون در جریان این انتخاب نبودیم، آن را تایید نمی‌کنیم و به اعتقاد ما این روال و فرآیند طی نشده است. بعد از اینکه کمیته فنی فدراسیون فوتبال پیشنهاد خود را آماده و مصوب کردند باید آن را به کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و ستاد عالی بازی‌ها اعلام کند تا پس از طی این فرآیند، اطلاع‌رسانی‌ انجام شود که این روند طی نشد.

یعنی مخالفتی با شخص خاصی از جمله مجیدی ندارید؟

ما برای آقای مجیدی احترام قائل هستیم و او یکی از اسطوره‌های فوتبال ماست. باز هم تاکید می‌کنم بحث شخص مطرح نیست بلکه موضوع این است که این هماهنگی‌ها باید به‌صورت کامل انجام شود و اطلاع‌رسانی‌ها نیز از سوی نهادهای رسمی ورزش کشور صورت بگیرد. ضمن اینکه فدراسیون فوتبال به‌عنوان نهاد رسمی فوتبال کشور می‌تواند درباره کادرفنی کارشناسی و بررسی‌های لازم را به‌عمل آورده و بهترین‌ها را انتخاب کند، اما آن را قبل از رسانه‌ای‌کردن به ستاد عالی بازی‌ها معرفی کند.

برای کمیته ملی المپیک سرنوشت تیم امید مهم نیست که هر فردی بخواهد برای این تیم انتخاب شود؟

قطعا مهم است. اما ما روی اشخاص بحث نداریم، بلکه بحث‌مان فرآیند تصمیم‌گیری است که کامل نشده و این موضوع مناقشه ماست.

یعنی هر فردی انتخاب شود شما قبول می‌کنید و اصلا عملکرد و کارنامه فرد مورد نظر برایتان مهم نیست؟

کمیته فنی فدراسیون فوتبال هم قطعا شاخصه‌هایی دارد که براساس آن افرادی را پیشنهاد می‌دهند تا درخصوصش تصمیم‌گیری شود.

فدراسیون فوتبال هر شخصی را انتخاب کند کمیته ملی المپیک با آن مخالفتی نخواهد کرد؟

به هر حال این موضوع از اختیارات ستاد عالی بازی‌ها و وزیر ورزش و همچنین رئیس کمیته ملی المپیک است. احترام به تصمیم نهایی فدراسیون فوتبال البته به معنی تایید گزینه نهایی نیست.

بالاخره مجیدی را باید سرمربی بعدی تیم امید بدانیم یا خیر؟

در این خصوص اظهارنظری نمی‌کنم چون هنوز فرآیند کامل نشده است.

 

* نویسنده : محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار