• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
پوری‌حسینی در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

از واگذاری سرخابی‌ها به پیشکسوتان استقبال می‌کنیم/ ده‌ها دلیل برای خصوصی نشدن استقلال و پرسپولیس وجود دارد

ده‌ها دلیل وجود دارد که این کار انجام نشود، اما نقش و هنر مدیران این است که در مقابل همه حوادثی که به واگذار نشدن ختم می‌شود، راهی پیدا کنند که به واگذار شدن ختم شود. ما هم در تلاش هستیم تا با وجود همه ناملایمات، این امر سرانجام عملی شود.

از واگذاری سرخابی‌ها به پیشکسوتان استقبال می‌کنیم/ ده‌ها دلیل برای خصوصی نشدن استقلال و پرسپولیس وجود دارد
0.00
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، همه‌چیز از 11 آذر 97 آغاز شد، در دوره جدید خصوصی‌سازی سرخابی‌ها. مازیار ناظمی، سخنگوی وزارت ورزش در فضای مجازی اعلام کرد مجمع عمومی باشگاه پرسپولیس تهران با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد و صددرصد سهام پرسپولیس و استقلال واگذار می‌شود. هرچند در این مدت اخیر اظهارات زیادی در این خصوص شنیده شد و خیلی‌ها سعی کردند در این راه سنگ‌اندازی کرده و مانع‌تراشی کنند، اما گویا عزم وزارت‌نشینان جدی است و شاید این‌بار طلسم خصوصی‌سازی سرخابی‌ها بشکنند و با خلاصی از زیر سایه اسم دولت، بتوانند به‌راحتی برای سرنوشت خود تصمیم بگیرند. ابتدای هفته جاری سایت وزارت ورزش اعلام کرد با دعوت کمیسیون اصل 44 مجلس شورای اسلامی، سه‌شنبه این هفته (21 خرداد) جلسه کارگروه خصوصی‌سازی و درآمدزایی باشگاه‌های ورزشی با حضور محمدرضا داورزنی، معاون قهرمانی و مدیران عامل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در مجلس تشکیل می‌شود.

در این کارگروه نمایندگان وزارت اقتصاد، سازمان برنامه‌وبودجه، صداوسیما، سازمان خصوصی‌سازی، سازمان بورس، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس نیز حضور دارند. براساس بند پنج قانون بودجه 98 کشور وزارت ورزش و جوانان مکلف است با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان خصوصی‌سازی حداکثر تا پایان شهریورماه 1398، شرایط پذیرش دو شرکت فرهنگی ـ ورزشی پرسپولیس و استقلال را در بازار پایه فرابورس فراهم کند. در همین راستا سراغ رئیس سازمان خصوصی‌سازی رفتیم تا از آخرین اخبار مربوط به‌خصوصی‌سازی سرخابی‌ها مطلع شویم. گفت‌وگوی «فرهیختگان» را با علی‌اشرف عبدالله‌پوری‌حسینی در ادامه می‌خوانید.

مازیار ناظمی از دومین جلسه خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در وزارت ورزش خبر داد. از روند این کار به‌عنوان رئیس سازمان خصوصی‌سازی تا چه اندازه مطلع هستید؟

از این خبری که آقای ناظمی اعلام کردند، اطلاعی ندارم. حداقل طی دو هفته گذشته در سازمان جلسه‌ای در این خصوص نداشته‌ایم. به نظرم در این رابطه از خود آقای ناظمی سوال کنید و ایشان حتما اطلاعات بیشتری دارند.

تا چه اندازه ورود وزارت ورزش به این مورد خاص می‌تواند برای سازمان خصوصی‌سازی قابل‌قبول باشد؟

این موضوع را نمی‌توان دخالت دانست. برای اینکه به هواداران اطلاع‌رسانی شود لازم نیست از ما اجازه‌ای گرفته شود. اتفاقا ما هم از این موضوع استقبال می‌کنیم که سرخابی‌ها با هواداران‌شان جلسه بگذارند، اما وزارت ورزش هم برای آماده‌سازی خصوصی کردن استقلال و پرسپولیس وظایفی دارد که در همین راستا باید جلساتی گذاشته شود و این دو تیم را آماده واگذاری به بخش خصوصی کنند. اینها دخالت نیست بلکه کمک به کار ماست.

از آخرین روند در این خصوص خبر تکمیلی خاصی وجود دارد؟

قرار است امروز جلسه‌ای برگزار شود که ان‌شاءالله مفید و تاثیرگذار است. در غیر این صورت خبر خاصی نیست!

این اتفاق بالاخره محقق می‌شود یا باز هم در حد شعار باقی خواهد ماند؟

ده‌ها دلیل وجود دارد که این کار انجام نشود، اما نقش و هنر مدیران این است که در مقابل همه حوادثی که به واگذار نشدن ختم می‌شود، راهی پیدا کنند که به واگذار شدن ختم شود. ما هم در تلاش هستیم تا با وجود همه ناملایمات، این امر سرانجام عملی شود.

صلاحیت‌ها را چگونه تایید می‌کنید؟

این صحبت‌ها برای الان نیست و باید صبر کنیم تا آگهی واگذاری منتشر شود.

چه زمانی آگهی‌ها منتشر می‌شود؟

الان نمی‌توانم زمان دقیقی را اعلام کنم.

تا چه اندازه به واگذاری این دو تیم به شرکت پیشکسوتان منتسب به آنها موافقید. از طرف پرسپولیس آقای پروین و از طرف استقلال آقای اولیایی گویا اقداماتی را انجام داده‌اند.

هنوز شرایط واگذاری و قیمت پایه معلوم نیست تا کار به آنجاها برسد. با این حال با این فردی که اسم بردید در دو هفته اخیر جلسه‌ای نداشتم، اما از این موضوعی که گفتید، استقبال می‌کنیم.

 

* نویسنده : محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها