• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
لاریجانی:

معامله قرن به‌ بی‌هویتی رژیم صهیونیستی تبدیل شده است

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس، گفت: مردم با حضور در راهپیمایی روز قدس غیرت دینی و انقلابی خود را نشان دادند و معامله بزرگ قلابی قرن را به معادله بی‌هویتی رژیم صهیونیستی بدل کردند.

معامله قرن به‌ بی‌هویتی رژیم صهیونیستی تبدیل شده است
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یکشنبه، 19 خرداد) پارلمان در نطق پیش از دستور خود ضمن تبریک فرا رسیدن عید فطر، گفت: لازم می‌دانم از حرکت گسترده و هوشمندانه ملت عزیز در روز قدس سپاسگذاری کنم که در مقابل دسیسه شیطانی اخیر رژیم صهیونیستی و آمریکا نسبت به سرنوشت ملت فلسطین غیرت دینی و انقلابی خود را نشان دادند و معامله بزرگ قلابی قرن را به معادله بی‌هویتی رژیم صهیونیستی بدل کردند.

وی افزود: سال‌ها پیش رهبر معظم انقلاب در مسئله فلسطین راه‌حل دقیقی را ارائه و چند روز پیش آن را مجددا طرح کردند و آن رجوع به آراء ملت فلسطین است که از چند جزء تشکیل شده است. 

رئیس مجلس تصریح کرد: در مسئله فلسطین همه اطراف و سازمان ملل به راه‌حل دموکراتیک همه‌پرسی تن در دهند و دیگر اینکه همه آوارگان فلسطین به وطن اصلی خود بازگردند و سوم اینکه در یک رفراندوم، همه فلسطینی‌ها اعم از مسلمان، یهودی و مسیحی نسبت به حکومت آتی خود اعلام نظر کنند.

لاریجانی اضافه کرد: چهارم اینکه در حکومت مورد نظر ملت فلسطین که با آراء اکثریت آنان تشکیل می‌شود، نسبت به یهودیان انتقال یافته به این سرزمین تصمیم‌گیری شود.

رئیس مجلس تصریح کرد: آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی اگر دنبال حل مسئله مزمن در منطقه هستند، راه‌حل دموکراتیک این است و اگر دنبال کلاهبرداری سیاسی هستند، بدانند با مقاومت قوی در منطقه مواجه هستند، لازم است وزارت امور خارجه این نظریه را در مجامع بین‌المللی دنبال کند.

لاریجانی با بیان اینکه بیانات حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز 14 خرداد و به مناسبت سالروز رحلت پیشوای بزرگ انقلاب حضرت امام (ره) عمیق، استوار و راهگشای حرکت ملت در شرایط فعلی بود.

وی اضافه کرد: ایستادگی و مقاومت هوشمندانه، عاقلانه، شجاعانه و مبتکرانه در ابعاد سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و دیپلماتیک راهبرد دقیقی است که علاوه بر اینکه طراحی موذیانه دشمن را خنثی می‌کند، به افزایش قدرت ملی کشور نیز کمک خواهد کرد.

رئیس مجلس، توجه به اولویت نخست کشور که موضوع اقتصادی است را ضروری دانست و گفت: توجه جدی به استقلال اقتصادی و کارآفرینی تولید ملی و رفع موانع آن مهم‌ترین وظیفه دولت و مجلس است، در این زمینه یکی از موضوعات مهم، مسکن در کشور است که در بررسی‌های مرکز پژوهش‌های مجلس بین 50 تا 80 درصد درآمد متوسط افراد را به خود اختصاص داده که رقم بسیار غیرمتعادلی است.

لاریجانی همچنین یکی از روش‌های کاهش قیمت مسکن را بیرون کشیدن زمین از بورس بازی عنوان کرد و گفت: داشتن طرح فراگیر در ساخت و ساز مسکن ضروری و یکی از مسائل و چالش‌هایی است که نمایندگان باید به آن پبردازند.

وی افزود: موضوع مسکن یکی از مسائل مهم جامعه، به‌خصوص برای جوانان است که مجلس روی آن تمرکز کرده و به‌طور قطع تا حصول نتیجه آن، پیگیری و نظارت خواهد شد.

رئیس مجلس تأکید کرد: کمیسیون عمران مجلس در زمینه مسکن جلساتی را با مسئولان مربوطه برگزار کرده و در نهایت در جلسه‌ای با حضور وزیر راه، رئیس بانک مرکزی، رئیس بنیاد مسکن و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس و نیز رئیس کمیسیون عمران، ابعاد این موضوع بررسی شد.

لاریجانی با بیان اینکه تحقق ایده یک میلیون مسکن در هر سال از سطح روستا تا شهرهای کوچک و متوسط و بزرگ چگونه می‌تواند انجام پذیرد و نحوه پشتیبانی دولت و تسهیلات بانکی در سطوح مختلف و حجم کلان تسهیلات بانکی در این زمینه مشخص شد، گفت: امروز ابعاد آن در این جلسه مطرح و از آراء نمایندگان استفاده خواهد شد.

وی همچنین به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور فرانسه درباره آینده برجام و فعالیت‌های هسته‌ای ایران اشاره کرد و گفت: این سخنان تأسف‌آور و ناشیانه بود؛ اینگونه مطالب از زبان آقای ترامپ بعید نیست و بر وی هَرَجی نیست، اما این مطالب از زبان آقای مکرون هیچ سنخیتی با محتوای مطالبی که در مذاکرات متعدد حضوری و تلفنی با آقای روحانی منتقل می‌کرد، نداشت.

لاریجانی ادامه داد: ظاهرا ایشان با هر کسی ملاقاتی دارد، مطابق میل او سخن می‌گوید، اگر آقای مکرون اینقدر در حل مسائل بین‌المللی و در خط و نشان کشیدن برای سایر ملت‌ها، متبحر است، بهتر نیست مشکلات داخلی خود را سر و سامان دهد که اینقدر کشته و زخمی روی دست ملت فرانسه نگذارد؟!

رئیس نهاد قانونگذاری کشور  در پایان خاطرنشان کرد: از رئیس‌جمهور عراق که در کنفرانس اخیر در عربستان با درایت و فهم درست از شرایط منطقه از جایگاه ملت رشید عراق، پرده از مسئله‌سازی سعودی برداشت و از ملت ایران حمایت کرد، تشکر و نیز در این باره از دولت سوریه نیز سپاسگذاری می‌کنم.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها