• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
حق بچه‌ها باخت نبود

شکست میلی‌متری به برزیل

ما می‌توانستیم در ست چهارم و در دوئل‌های بعد از امتیاز 25، چند بار برزیل را شکست دهیم اما بدون تعارف مغلوب تجربه بالاتر حریف شدیم.

شکست میلی‌متری به برزیل
0.00
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، نمایش خیره‌کننده بازیکنان تیم ملی والیبال مقابل حریف صاحب‌نام و قدرتمند، اگرچه به پیروزی ختم نشد اما پیغام بسیار واضحی را به آرژانتین و ژاپن رساند. اینکه ایران قوی‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کنید.  ما می‌توانستیم در ست چهارم و در دوئل‌های بعد از امتیاز 25، چند بار برزیل را شکست دهیم اما بدون تعارف مغلوب تجربه بالاتر حریف شدیم. گزارش ست‌های پنج‌گانه را با هم می‌خوانیم.


 ست اول؛ چک اول

چک اول را ما بودیم که توی صورت حریف مغرور زدیم تا از خواب غفلت بیدار شوند. اعتمادبه‌نفس بالا و امیدهای زیاد بازیکنان به خلق شگفتی نشان داد کولاکوویچ تیمش را کاملا برای این بازی از نظر روحی و روانی آماده کرده است. نمایش خارق‌العاده بازیکنان تیم ملی برزیلی‌ها را شگفت‌زده کرد. ایران درنهایت موفق شد این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ با پیروزی به پایان برساند تا برزیلی‌ها با شوکی سنگین مواجه شوند.

 ست دوم؛ بازگشت برزیل

اگر ست اول را ما با غافلگیری بردیم، در ست دوم این برزیلی‌ها بودند که با قدرت جنگیدند و توانستند بازی را به تساوی بکشانند.  آنها از ابتدا خوب جلو افتادند و بین خودشان با ما فاصله‌ای انداختند که کولاکوویچ را وادار به گرفتن وقت استراحت کرد تا مانع از افزایش امتیاز شود. تلاش‌ها جواب نداد و برزیل توانست ست دوم را با اختلاف 25 بر 16 از ما ببرد. این بهترین ست برزیل در طول بازی بود.

 ست سوم؛ بازگشت طلایی

ست سوم بازی، به سود ایران خاتمه یافت اما این پیروزی به آسانی به دست نیامد. در وقت اول استراحت فنی این برزیل بود که 8 بر 7 پیش افتاد اما در وقت دوم، ایران 18 بر 17 جلو بود تا برزیلی‌ها بیش از پیش متوجه شوند که کارشان مقابل ما آسان نیست.  ادامه ست سوم برای ایران به همین روند پیش رفت و ملی‌پوشان کشورمان نمایشی نزدیک به ست اول داشتند و با نمایش زیبا ۲۴ بر ۲۱ از حریف نامدار خود پیش افتادند و درنهایت ست سوم را ۲۵ بر ۲۱ به سود خود خاتمه دادند.

 ست چهارم؛ برد میلی‌متری برزیل

ست چهارم می‌توانست ست خوشبختی باشد اما حیف که نشد. در یکی از گرم‌ترین، داغ‌ترین و مردانه‌ترین ست‌های تاریخ والیبال ایران، ملی‌پوشان با برزیل تا مرز امتیازی 30 هم‌امتیاز بودند و بازی را گام به گام جلو بردند اگرچه درنهایت این تجربه برزیل بود که برد را به آنها هدیه داد.

شاگردان کولاکوویچ ابتدا با سرویس‌های خوب فیاضی ۷ بر ۳ از حریف پیش افتادند و در ادامه نیز توانستند این برتری را حفظ کنند. هر چند برزیلی‌ها فاصله را کمتر کردند اما ایران وقت استراحت فنی دوم را ۱۶ بر ۱۳ از حریف پیش افتاد.

اوج بازی اما از امتیاز 21 ملی‌پوشان ما رقم خورد. جایی که ما 21 بر 19 از حریف پیش افتاده بودیم. تلاش دو تیم یکی از زیباترین ست‌های مسابقات را رقم زد و بازی چنان پایاپای پیش رفت که دو تیم از مرز امتیاز 30 هم گذشتند اگرچه درنهایت برزیل 33 بر 31 بازی را برد.

 ست پنجم؛ پایان بازی

شکست در ست چهارم باعث شد تا بازیکنان تیم ملی در ست پنجم هم روحیه خوبی نداشته باشند. برزیلی‌ها شارژ بودند و خیلی زود 8 بر 3 از ایران جلو افتادند تا نیمی از راه را برای پیروزی پشت سربگذارند. بچه‌ها دیر به خودشان آمدند و درنهایت 15 بر 10 ست پنجم را باختند اما باخت آنها مقابل یک تیم بزرگ مثل برزیل برای دیگر تیم‌های حاضر در مسابقات پیغام مشخص دارد؛ اینکه ایران پا‌به‌پای بزرگان پیش می‌آید.  تیم ملی ایران با این نتیجه هفته دوم را با کسب یک امتیاز شروع کرد و حالا چشم انتظار دو بازی بعدی است.

برنامه بازی‌های ایران در هفته دوم لیگ ملت‌ها

شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸: ایران – آرژانتین، ساعت 10:40
یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸: ایران – ژاپن، ساعت ۱۴:۱۰

 

* نویسنده : هومن جعفری روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها