• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
حجت‌الاسلام رستمی:

آرمان‌های انقلاب، حتی لحظه‌ای برای امام(ره) کم‌رنگ نشد

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره شرایط سختی که اوایل انقلاب داشتیم گفت: امام (ره) در سخت‌ترین شرایط هم لحظه‌ای از آرمان‌هایش دست نکشید.

آرمان‌های انقلاب، حتی لحظه‌ای برای امام(ره) کم‌رنگ نشد

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، فارس نوشت: حجت‌الاسلام رستمی صبح امروز در مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های امام(ره) و رهبری گفت: امام عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی پرچمدار حیات مجدد بشریت در مسیر رسیدن به ولایت است و هم اکنون هم در آستانه رحلت ایشان هستیم.

رستمی ادامه داد: برگزاری این نوع مراسمات فرصت خوبی برای بازخوانی آنچه را که امام (ره) ما را به آن دعوت کرد به شمار می‌رود.

نماینده رهبر انقلاب در دانشگاه‌ها با اشاره به توصیف شهید مطهری درباره شخصیت امام (ره) افزود: شهید مطهری گفته است که چهار بخش از ایمان را در امام دیده است، از جمله ایمان به خدا و ایمان به راهی که انتخاب کرده بود؛ مقاومت و حرکت در مسیر نورانی دین و تسلیم نشدن و ترسیم آینده بلندمدت برای انقلاب اسلامی.

وی گفت: ما از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و در تمام دوران سختی نیز لحظه‌ای از کاهش و کمرنگ شدن اهداف انقلابی را در ایشان نمی‌بینیم. امام(ره) با ترسیم اهداف بلند مدت تاکید می‌کنند باید مقدمه سازی برای ظهور را فراهم کنیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره شرایط سختی که اوایل انقلاب وجود داشت، تصریح کرد: تحریم جدید نفتی، کاهش بودجه، خیانت مرتجعان منطقه و حضور رسمی نظام سلطه در جنگ و ... شرایط سختی بود که در ابتدای انقلاب داشتیم ولی امام لحظه‌ای از آرمان‌های خود دست نکشید.

وی اضافه کرد: امام خمینی(ره) همواره بر امانتداری نسبت به نظام و مردم تاکید داشت؛ ایشان انقلاب اسلامی را امانت بزرگی می‌دانست که در اختیار مسئولان قرار داده شده و آنها باید به این امانت بزرگ واقف باشند، بنابراین این طعمه نیست بلکه امانت است و مردم نیز از دیدگاه امام خمینی (ره) ولی نعمت مسئولین هستند. به همین جهت امانتداری سنگین‌ترین وظیفه مسئولین امروز است.

وی با تاکید بر لزوم حفظ هویت دینی انقلاب اسلامی به عنوان یکی از آرمان‌های امام گفت: دین حتی لحظه‌ای کمرنگ شدن این هویت را نمی‌پذیرد و بر همگان واجب می‌داند که در پیرو الگوهای دینی و الگو کردن انبیا الهی در ترسیم و اهداف آینده تلاش کنند.

رستمی موضوع فرهنگ و پایه گذاری آن را یکی دیگر از آرمان های امام دانست اظهار داشت: این دین مداری با توجه به مرگ معنویت در جهان امروز از اهمیت بالایی برخوردار است. به گونه‌ای که امام معنویت در ایران را زنده و همه مسلمانان را به بازگشت به دین دعوت می‌کند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در خاتمه گفت: امام (ره) دانشگاه‌ها را محور تحول جامعه می‌دانست، امام همواره جوانان را به حرکت در مسیر علم و دانش دعوت کرد و این محور اصلی مسئولیت دانشگاهیان است.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها