• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
نگاهی به انتخاب وحید هاشمیان به‌عنوان مربی تیم‌ملی

آغاز عصر سرمایه‌گذاری

فوتبال ایران باید از سرمایه‌های خود به خوبی استفاده کند و قطعا آدمی مثل وحید هاشمیان در تراز درست این کلمه قرار می‌گیرد. سرمایه‌سوزی در فوتبال ایران البته پایانی ندارد، اما حضور هاشمیان امیدوارکننده است که شاید بشود آغازگر استفاده از سرمایه‌ها بود.

آغاز عصر سرمایه‌گذاری

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، خبر حضور وحید هاشمیان در کادر فنی تیم ملی خبر خوبی بود که دیروز اعلام شد و صدالبته آنقدرها در رسانه‌ها مورد تحلیل قرار نگرفت. دلیل اولش اینکه وحید هاشمیان انتخابی هیجان‌انگیز به معنای ژورنالیستی نیست. دلیل دوم اینکه بیشتر تحلیل‌ها روی حضور ویلموتس صورت گرفت و حرفه‌ای بودن مراسمی که از فدراسیون فوتبال ایران بعید بود. آنهایی که در حوزه اخبار تیم ملی کار می‌کنند، بلبشوهای دوران کی‌روش را یادشان هست. آنچه دیروز برگزار شد را باید یک مراسم جدی و آبرومند لقب داد که امیدواری‌ها را نسبت به فدراسیون تاج، در دوران پسا کی‌روش اندکی افزایش می‌دهد.  این اما همه ماجرا نیست؛ دل کندن تیم ملی از مارکار آقاجانیان و رسیدن به وحید هاشمیان انتخاب مناسبی است. مارکار سال‌ها در کنار تیم ملی بود و حالا وقتش رسیده درعرصه فوتبال باشگاهی توانایی‌های خود را به نمایش بگذارد. درست مثل حسین فرکی که سال‌ها در تیم ملی با برانکو کار کرد و جدی گرفته نشد، اما در عرصه مربیگری باشگاهی با وجود یکی دو تجربه ناموفق ابتدایی، توانست موفق شده و دو قهرمانی لیگ برتر را در کارنامه خود ثبت کند.

وحید هاشمیان برای تیم ملی ایران انتخاب خوبی است؛ این نوع انتخاب باید در تمام رده‌های پایه و همچنین فوتبال باشگاهی نیز تکرار شود. اینکه از حالا جانشین‌های بعدی را انتخاب کنیم و بگذاریم‌شان کنار کار تا پیش بروند و قدم‌به‌قدم به مسئولیت بعدشان نزدیک‌تر شوند. هاشمیان قطعا می‌تواند یکی دو سال کنار ویلموتس کار کند و بعد به‌راحتی به جمع مربیان لیگ برتری بپیوندد. نه‌فقط او که دیگر لژیونرهای سابق هم باید در چنین پروسه‌ای مورد حمایت قرار بگیرند و در فوتبال ایران وارد گود شوند.
محمد تقوی، داریوش یزدانی، مهدی مهدوی‌کیا و خیلی‌های دیگر می‌توانند به درستی مورد استفاده قرار بگیرند و در فوتبال ایران منشأ خیر باشند.

وحید هاشمیان در کادر فنی کنار ویلموتس این فرصت را دارد تا نه‌فقط توانایی‌های خود که توانایی‌های امثال خود را نیز به نمایش بگذارد. فوتبال ایران باید از سرمایه‌های خود به خوبی استفاده کند و قطعا آدمی مثل وحید هاشمیان در تراز درست این کلمه قرار می‌گیرد. سرمایه‌سوزی در فوتبال ایران البته پایانی ندارد، اما حضور هاشمیان امیدوارکننده است که شاید بشود آغازگر استفاده از سرمایه‌ها بود.

 

* نویسنده: هومن جعفری روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها