• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

رقابت 4 تیم برای ماندن در سری A

فیورنتینا در 15 مسابقه اخیر خود در تمام رقابت‌ها به بردی نرسیده و حضور مونتلا هم نتوانسته شرایط را بهتر کند. حالا کار به جایی رسیده که بنفش‌ها کاندیدای سقوط شده‌اند.

رقابت 4 تیم برای ماندن در سری A
0.00
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، همان‌طور که چهار تیم در سریA  برای گرفتن دو سهمیه باقی‌مانده تلاش می‌کنند؛ چهار تیم هم برای نیفتادن با یکدیگر رقابت می‌کنند. در حال حاضر فیورنتینا با 40 امتیاز در رده پانزدهم قرار دارد. اودینزه با همین تعداد امتیاز در پله شانزدهم جای گرفته است. امپولی با 38 امتیاز تیم هفدهم است و جنوا با 37 امتیاز در رده هجدهم قرار گرفته و فعلا تیم سقوط‌کننده به سری B نام گرفته است. پیش از این تیم‌های فروسینونه و کیه وو سقوط‌شان قطعی شده بود.
 
  فیورنتینا در 15 مسابقه اخیر خود در تمام رقابت‌ها به بردی نرسیده و حضور مونتلا هم نتوانسته شرایط را بهتر کند. حالا کار به جایی رسیده که بنفش‌ها کاندیدای سقوط شده‌اند. هواداران تیفوسی ویولا که چند هفته‌ای است در اعتراض به ریاست باشگاه به استادیوم نمی‌آیند این بار در بیانیه‌ای اعلام کردند در هفته پایانی به آرتیمیو فرانکی بر می‌گردند و از تیم حمایت می‌کنند.
 
بنفش‌ها در این هفته میزبان جنوای رده هجدهمی هستند. فیوره در صورت گرفتن امتیاز قطعا در لیگ می‌ماند و حتی اگر شکست هم بخورند باز به ماندن امید دارند. آنها تنها در صورتی سقوط می‌کنند که به جنوا ببازند؛ اودینزه مقابل کالیاری امتیاز بگیرد و امپولی در جوزپه مه آتزا از سد اینترمیلان بگذرد که بسیار بعید به نظر می‌رسد. ویولا سابقه دو عنوان قهرمانی در سری A را دارد. اودینزه دیگر تیمی است که احتمال ماندنش فراوان است. آنها باید در خانه کالیاری به میدان بروند اما با کسب یک امتیاز هم ماندنی خواهند شد با این حال آنها هم مانند فیورنتینا تحت شرایطی خاص ممکن است سقوط کنند. 
 
امپولی 38 امتیازی برای ماندن کار بسیار دشواری دارد. به نوعی می‌توان گفت رقابت اصلی برای بقا بین آنها و جنوا خواهد بود. جنوا سابقه 9 قهرمانی و هشت نایب‌قهرمانی در سری A را در کارنامه خود دارد و حالا سال‌هاست که در دوران افت به سر می‌برد. در سوی مقابل امپولی همین امسال به سری A برگشت. آنها در صورتی که بتوانند اینترمیلان را در خانه‌اش شکست بدهند تحت هر شرایطی ماندنی خواهند بود اما اگر ببازند یا به تساوی برسند شرایط برایشان دشوار می‌شود. آبی‌ها اگر یک امتیاز بگیرند؛ جنوا با یک برد در لیگ می‌ماند ولی باخت امپولی و تساوی جنوا یعنی برابر شدن امتیاز هر دو تیم در عدد 38.
 
در بازی رودررو جنوا عملکرد بهتری داشته و درنهایت اتزوری به دسته پایین‌تر سقوط خواهد کرد. اتفاقی که با توجه به ‌انگیزه بالای اینتر میلان برای رسیدن به سهمیه لیگ قهرمانان و همچنین راضی بودن فیورنتینا به کسب یک امتیاز از بازی با جنوا، محتمل به نظر می‌رسد.
 
* نویسنده : نوید استاد رحیمی روزنامه‌نگار
نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها