• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
یادداشت/ سیدهاشم موسوی مدیر روابط‌عمومی واحد سوادکوه

نقش روابط‌عمومی در بیانیه گام دوم انقلاب

آینده روابط‌عمومی منوط به تخصصی‌شدن کارهای آن، آموزش کارگزاران روابط‌عمومی، داشتن اخلاق حرفه‌ای و استفاده تخصصی از فناوری‌های نوین است.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، ارتباطات همواره به‌عنوان یکی از موضوعات بسیار مهم برای بشر محسوب شده و امروزه در عصر ارتباطات، قدرت و موفقیت با جوامعی است که از نیرومندترین شبکه‌های ارتباطی و به تبع آن، از بیشترین اطلاعات برخوردار باشند.

روابط‌عمومی از مقولات سهل و ممتنع است که هم می‌توان برخورد سطحی و صوری با آن داشت و هم می‌توان به ذات معنایی و لایه‌های تودرتو، پیچیده و ظریف آن
نظر افکند.

با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری در 40 سالگی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی خطاب به ملت ایران و به‌ویژه جوانان، به تبیین دستاوردهای شگرف چهار دهه‌ گذشته انقلاب پرداختند که وارد دومین مرحله خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی شده است، در نخستین توصیه‌شان به جوانان، امید و نگاه خوش‌بینانه به آینده را خواستار شدند و اینکه «در طول این 40 سال -و اکنون مانند همیشه- سیاست تبلیغی و رسانه‌ای دشمن و فعال‌ترین برنامه‌های آن، مایوس‌سازی مردم و حتی مسئولان و مدیران ما از آینده است.»

با عنایت به فرمایشات معظم‌له، می‌توان به نقش ویژه روابط‌عمومی‌ها، مطبوعات، رسانه‌های جمعی و شبکه‌های اجتماعی داخلی برای ایجاد ارتباط موثر با مردم و جامعه جهانی برای دادن اطلاعات و اخبار درست، واقعی و امیدبخش به دستاوردها و جایگاه ایران اسلامی پی برد.

روابط‌عمومی به‌عنوان متولی امر ارتباطات در فلسفه حیات خود، با کمک به تامین بخشی از اهداف جامعه و مجموعه نقش‌های آن در جلب مشارکت مردمی، کمک به مقبولیت مردمی نظام، ایجاد رابطه‌ گفت‌وشنود بین مردم و مسئولان و انعکاس متقابل پیام‌های افکارعمومی و دولت و کمک به بروز بازخورد در قالب و هیات یک نهاد متخصص می‌تواند ظهور کند و در کنار مطبوعات و دیگر شبکه‌های اجتماعی از نهادهای ارتباطی قدرتمند یک جامعه به حساب ‌آید.

رهبر حکیم انقلاب به‌منظور «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» برای جوانان توصیه‌های هفت‌گانه‌ علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی و سبک زندگی را بیان کردند؛ روابط‌عمومی‌ نوین می‌تواند با سرلوحه قراردادن این توصیه‌ها در فعالیت‌های آینده خود به‌مثابه آینه‌ تمام‌‌نمای انتظارات و مطالبات برحق جوامع انسانی، از سازمان‌ها و نهادهایی که برای خدمت به آنها، تکوین و سامان‌یافته‌ با ترسیم چشم‌اندازی روشن از آینده که ‌باید و می‌تواند در خور شأن و منزلت انسان امروز طراحی و تدبیر شود، عمل کند.

آینده روابط‌عمومی منوط به تخصصی‌شدن کارهای آن، آموزش کارگزاران روابط‌عمومی، داشتن اخلاق حرفه‌ای و استفاده تخصصی از فناوری‌های نوین است. تغییرات ساختاری، مدیریتی و فرهنگی در نهاد روابط‌عمومی برای انطباق با شرایط جدید از ضروریات کنونی جامعه‌ ماست. روابط‌عمومی‌ها چه در سطح ملی و چه در سطح بین‌المللی، ناگزیرند خود را با تغییرات و تحولات ژرف تطبیق دهند و از دستاوردهای نظری، علمی و فنی برای پیشبرد و ارتقای خود بهره‌مند شوند. اساس و پایه روابط‌عمومی نو، ارتباط و گفت‌وگو، مذاکره و همکاری برای رفع اختلافات و تضادها و رسیدن به تفاهم و همکاری میان ملت‌ها، سازمان‌ها و افراد است.

در پایان مناسب دیدم 27 اردیبهشت روز ارتباطات و روابط‌عمومی، این روز پرآوازه را گرامی داشته و به تمامی فعالان پرتلاش این عرصه تبریک عرض کنم.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها