• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گزارش «فرهیختگان» از یک جلسه سرّی در وزارت ورزش

لغو اردوی خارجی، جذب با وسواس بازیکن خارجی و تعلیق کانون‌های هواداری

طبق اخبار واصله به خبرنگار «فرهیختگان» این جلسه گویا در راستای بررسی مشکلات باشگاه‌ها در جریان برگزاری رقابت‌های لیگ برتر برگزار شده که طی آن وزیر و معاونانش بیشتر سعی کردند تا موانع و اشکالات برگزاری رقابت‌ها را از نزدیک از زبان مسئولان و نفرات اول تیم‌های حاضر در رقابت‌ها بشنوند.

لغو اردوی خارجی، جذب با وسواس بازیکن خارجی و تعلیق کانون‌های هواداری
0.00
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، وزارت ورزش و جوانان دو روز پیش در حضور وزیر ورزش و معاونانش میزبان مدیران ارشد فدراسیون فوتبال و مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتری بود. نکته قابل‌توجه اینکه هیچ خبر، عکس و گزارشی از این جلسه در سایت خبری این وزارتخانه و حتی سایر رسانه‌ها طی دو روز اخیر منتشر نشد.

با این حال و طبق اخبار واصله به خبرنگار «فرهیختگان» این جلسه گویا در راستای بررسی مشکلات باشگاه‌ها در جریان برگزاری رقابت‌های لیگ برتر برگزار شده که طی آن وزیر و معاونانش بیشتر سعی کردند تا موانع و اشکالات برگزاری رقابت‌ها را از نزدیک از زبان مسئولان و نفرات اول تیم‌های حاضر در رقابت‌ها بشنوند. در این جلسه که در حضور تاج، رئیس فدراسیون فوتبال و اعضای هیات‌رئیسه برگزار شد، وزیر ورزش از مدیران‌عامل خواست موانع و ایرادها و از سوی دیگر راهکارهای لازم برای هرچه بهتر برگزار شدن رقابت‌های لیگ برتر را بازگو کنند. از نکات قابل‌توجه در این جلسه که محتوای آن بررسی وضعیت فوتبال کشور برای پیدا کردن راه‌حل بود تا فصل آینده از میزان مشکلات کاسته شود، می‌توان به گلایه مشترک اکثر مدیران نسبت به عدم‌پرداخت حق پخش تلویزیونی اشاره کرد و اینکه اکثر قریب به اتفاق حاضران در این جلسه از این موضوع به‌عنوان یکی از موانع برای تامین هزینه‌های تیمداری یاد کردند.

البته در این خصوص مسئولان فدراسیون نیز این هشدار را دادند که طبق اعلام فیفا باید اسناد حق پخش از سال آینده برای فدراسیون جهانی فوتبال ارائه شود و این موضوع می‌طلبد تا هرچه زودتر نسبت به رفع این مشکل از سوی مبادی ذی‌ربط اقدام شود. نکته دیگر در این میان توصیه وزارت ورزش به باشگاه‌ها درخصوص ممنوعیت حضور در اردوهای خارجی بود که این امر قطعا با توجه به مشکلات اقتصادی و بازار پرنوسان ارزی کشور، در دستور کار این جلسه قرار گرفت، ضمن اینکه به تیم‌ها توصیه شد تا نسبت به جذب بازیکنان خارجی با دقت و وسواس بیشتری عمل کرده و هر بازیکن خارجی را به خدمت نگیرند.

همچنین از باشگاه‌ها خواسته شد حتی‌المقدور با بازیکنان خارجی خود به ریال قرارداد ببندند. البته این موضوع هم مطرح شد که به نمایندگان آسیایی در این زمینه باید کمک بیشتری شود.

درخصوص مسائل داوری و لزوم استفاده از سیستم  VAR  نیز مقرر شد باشگاه‌ها در این زمینه و برای حل مشکلات جلسات بیشتری با هم داشته باشند.

بحث تجهیز و بهینه‌سازی بلیت‌فروشی برای هواداران، استقرار گیت‌های ورودی، شماره‌گذاری صندلی‌ها و سایر موارد مرتبط با رفاه تماشاگران نیز در این جلسه مطرح و از باشگاه‌ها درخواست شد تا امکانات مناسب رفاهی برای آنها در نظر گرفته شود.

درباره فرهنگ‌سازی در ورزشگاه‌ها از سوی باشگاه‌ها نسبت به تقویت کانون‌های هواداری نیز درخواست‌هایی صورت گرفت که مقرر شد در حال حاضر تمامی کانون‌های هواداران باشگاه‌ها تعلیق شوند و سپس با راهکاری جدید و جدی نسبت به ایجاد کانون‌های جدید اقدام کنند.

 

* نویسنده : محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها