• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گریزمان پشت دیوار نوکمپ، هازارد در انتظار لبخند زیدان

2 غول لالیگا در حال پوست‌اندازی

رئال مادرید همزمان با تلاش برای خرید هازارد، تن به موج‌سواری رسانه‌ها هم داد و درباره خرید احتمالی نیمار کار حتی به اظهارنظر فلورنتینوپرس هم کشیده شد.

2 غول لالیگا در حال پوست‌اندازی
0.00
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، بازار نقل و انتقالات تابستانی کلید خورده و دو تیم بزرگ اسپانیا؛ یعنی رئال مادرید و بارسلونا به دنبال جبران مافات هستند. این دو تیم معمولا ناکامی‌های احتمالی فصل را با انتشار خبرهایی موسوم به بمب نقل و انتقالاتی جبران می‌کنند. برای دو نام بزرگ فوتبال باشگاهی اسپانیا نیز مبالغ هنگفتی که برای بازیکنان بزرگ ذکر می‌شود، چندان نجومی و عجیب نیست و معمولا در حد دو یا سه خرید بزرگ را در دستور کار خود قرار می‌دهند.  اگر یوونتوس بگذارد و کمی عقب‌نشینی کند و ماجرای معاوضه دیبالا با گریزمان جدی نباشد، می‌توان فرض کرد که خانه بعدی آنتوان یا بارسلوناست یا حتی رئال مادرید. البته گریزمان حرفه‌ای‌تر از این حرف‌هاست که خود را به دام اتهام خیانت میلیون‌ها هوادار اتلتیکو بیندازد و اگر قرار باشد از تیمش برود، بارسلونا گزینه بسیار بهتری نسبت به رئال مادرید است.  رئال مادرید نیز که فصل بسیار سخت و تلخی را سپری کرده اکنون با زیدان به دنبال راهی برای بازگشت به دوران طلایی و به نوعی کهکشانی خود است. شاید مهم‌ترین نام مطرح شده از سوی زیدان در کنار پوگبای پرحاشیه، نام بازیکن آماده چلسی یعنی ادن هازارد بوده است.

این ستاره بلژیکی بارها اشاره کرده که می‌خواهد به رئال مادرید برود و این تمام ماجرا نیست و خود باشگاه باید به صورت جدی وارد میدان شود. هازارد از ابتدا نیز از اینکه مادریدی‌ها در گفتار و رفتارشان یکپارچگی ندارند، دلخور بود.  روابط‌عمومی باشگاه رئال مادرید روز گذشته از طریق وب‌سایت رسمی این باشگاه به هواداران اطمینان داده که خرید هازارد قطعی است و تنها برخی موضوعات مالی باقی مانده است.  اگر هازارد وارد قلعه سیمانی شود، باید بداند که در شرایط مادرید منهای رونالدو پروژه خود را کلید خواهد زد و این برای او یک فرصت جدی برای درخشش است. زیدان نیز رضایت کامل دارد و از اینکه پرس دست‌کم به این موضوع مهم عمل کرده بسیار خوشحال است.  زیدان به هواداران رئال مادرید برای فصل آینده وعده جدی فتح سه‌گانه داده و این یعنی وجود ابرستارگانی همچون هازارد در ترکیب رئال مادرید حیاتی است و نباید بدون این خریدهای بزرگ دل به دریا زد. لالیگا در فصل آینده می‌تواند بسیار فشرده و سخت باشد.  در آن سوی میدان اما بارسلونا وضعیت بهتری دارد، فرانکی دی‌یونگ را از آژاکس خریداری کرده و این بازیکن می‌تواند آینده‌ای بسیار درخشان در بارسلونا داشته باشد. این خرید البته مانعی بر سر راه مذاکره با گریزمان نیست و حتی «اسپورت کاتالونیا» امروز در گزارش خود آورده است: «مدیر برنامه‌های گریزمان از ترس هواداران اتلتیکومادرید چیزی از تفاهم و توافق اولیه با بارسلونا نمی‌گوید وگرنه همه می‌دانیم که این اتفاق قطعی شده است.» 

رئال مادرید هم همزمان با تلاش برای خرید هازارد، تن به موج‌سواری رسانه‌ها هم داد و درباره خرید احتمالی نیمار کار حتی به اظهارنظر فلورنتینوپرس هم کشیده شد. درنهایت اما نیمار آب پاکی را روی دست مادریدی‌ها ریخت و گفت: «هیچ علاقه‌ای به رئال مادرید ندارم و گزینه‌های بهتری را برای آینده بررسی خواهم کرد.»  مسی در بارسلونا تنهاست و این را همه رسانه‌ها و کارشناسان تصدیق می‌کنند. مسی برای درخشش بیشتر نیاز به یک زوج رویایی دارد، زوجی که نقش آن را سوارز چندان به درستی بازی نمی‌کند و شاید گریزمان بتواند چنین نقشی را به کمال در قلب آبی‌اناری‌ها ایفا کند.  گریزمان در آخرین اظهارنظر خود نامی از بارسلونا نبرده اما مشخص است وقتی به یکی از پرافتخار‌ترین تیم‌های لالیگا اشاره دارد و منظورش هرگز رئال مادرید نیست، به وضوح در حال اشاره به باشگاه بزرگ بارسلوناست.  تنها چیزی که هواداران دو تیم بارسلونا و رئال مادرید را نگران کرده، از دست رفتن چند ستاره مهم این تیم‌هاست، پاری‌سن‌ژرمن به قلب برنابئو حمله کرده و احتمال جدایی ایسکو، کروس و گرت بیل کم نیست و این خلأ احتمالی در دل رئال مادرید با خرید یک یا دو ابر ستاره جبران نخواهد شد. بارسلونا نیز ممکن است دو سه ستاره خود را به مقصد یوونتوس یا چند تیم بزرگ انگلیسی از دست بدهد.  «مارکا» در گزارش امروز خود آورده است: «هواداران دو تیم بارسلونا و رئال مادرید امیدوار به چند خرید بزرگ هستند اما مسلم است که نباید انتظار تشکیل دو کهکشان بزرگ با ترافیک بالای ستاره را داشته باشند.»

 

* مترجم : بابک سرانی‌آذر

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها