• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گزارش ورود یک سناتور به تهران

گزارش ورود یک سناتور به تهران

سایت «rmcsport. bfmtv» بلژیک خبر داد که مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی با به دست گرفتن زمام هدایت تیم‌ملی ایران کار سختی را پیش رو دارد چون جانشین کارلوس کی‌روش، پرتغالی شده که در طول هشت سال هدایت ایران نتایج خوبی را گرفته است.

گزارش ورود یک سناتور به تهران
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، مارک ویلموتس، بامداد چهارشنبه با استقبال محمدرضا ساکت و ابراهیم شکوری برای قبول هدایت تیم‌ملی فوتبال وارد تهران شد و پیش از ظهر نیز در بازدیدی که از مرکز تیم‌های ملی و ورزشگاه آزادی داشت، مذاکرات لازم را نیز با مسئولان فدراسیون فوتبال ایران آغاز کرد.

 مربی المپیک مارسی، دستیار ویلموتس

ویلموتس درحالی نیمه‌شب وارد تهران شد که یک دستیار فرانسوی با خود به تهران آورده و قرار است به‌عنوان دستیار اول مربی بلژیکی در تیم‌ملی فوتبال ایران همکاری کند. اسپیونسی دستیار اول ویلموتس در تیم فوتبال ایران سابقه حضور در المپیک مارسی را هم دارد. به‌جز این مربی اهل کشور فرانسه که همراه با سرمربی تیم‌ملی وارد ایران شده یک نفر دیگر به‌عنوان وکیل، این مربی را همراهی می‌کرد.

 چرا سرمربی جدید با خبرنگاران مصاحبه نکرد؟

این مربی به‌محض خروج از CIP فرودگاه در خودرو نشست و پاسخی به خبرنگاران نداد. البته دلیل مصاحبه‌نکردن سرمربی جدید تیم‌ملی این بود که وی هنوز به‌صورت رسمی قراردادی را با فدراسیون فوتبال منعقد نکرده است. البته قرار بود وی بعد از برگزاری مراسم و جلسه عقد قرارداد پاسخگوی سوالات خبرنگاران باشد که این اتفاق رخ نداد و همه‌چیز به امروز موکول شد.

 رقم دستمزد کاهش یافت

سایت«lavenir»  بلژیک حضور مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی را در تهران برای امضا قرارداد با فدراسیون فوتبال ایران بازتاب داد. نکته قابل توجه در خبر این سایت بلژیکی دستمزد سرمربی جدید تیم‌ملی ایران به‌صورت سالیانه 1.2 میلیون دلار اعلام کرد که از مبلغ اعلامی قبلی در رسانه‌های این کشور 300 هزار دلار کمتر است. البته برخی سایت‌های خارجی نیز این مبلغ را به یورو اعلام کردند که تقریبا 1.2 میلیون یورو را می‌توان با 1.5 میلیون دلار برابر دانست.

 بازدید از میراث کی‌روش

مربی بلژیکی دیروز با حضور در مرکز ملی فوتبال ضمن بازدید از بخش‌ها و امکانات مختلف این مرکز، اقدام به کاشت نهال کرد تا به‌نوعی سنت درختکاری فدراسیون را به‌جا آورده باشد. سرمربی جدید تیم‌ملی فوتبال کشورمان بعد از بازدید از کمپ تیم‌های ملی به استادیوم آزادی رفت. وی به همراه هیات همراه از زمین چمن ورزشگاه آزادی بازدید کرد و به بازدید از قسمت‌های مختلف این استادیوم پرداخت.

 ویلموتس باید از لیکنز تشکر کند!

سایت «اخبار فوتبال» بلژیک از توافق نهایی مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی با فدراسیون فوتبال ایران خبر داد. بنا به گزارش این سایت، ویلموتس با قراردادی 3 ساله و دستمزد سالیانه 1.5 میلیون دلار جانشین کی‌روش می‌شود. نکته جالب این است که سایت بلژیکی از نقش پررنگ جورج لیکنز، سرمربی بلژیکی تراکتورسازی تبریز در آمدن ویلموتس به ایران خبر داد. این سایت مشهور بلژیکی برای این خبر تیتر زد: ویلموتس باید به‌خاطر کار جدیدش از لیکنز تشکر کند.

 بازگشت دوباره به بلژیک

ویلموتس بلافاصله بعد از جلسه با سران فدراسیون به بلژیک خواهد رفت و بعد از چند روز مجددا به تهران باز خواهد گشت. ظاهرا قرار است وی در فاصله هشت تا 10 روز به دیدار با سوریه که روز 16 خرداد‌ماه برگزار می‌شود در تهران حاضر شده و تمرینات تیم‌ملی را استارت بزند.

 بازتاب انتخاب سرمربی جدید ایران

رسانه‌های مختلف دنیا از سایت‌های بلژیکی و عربی گرفته تا سایت‌های روسی، انتخاب سرمربی جدید تیم‌ملی ایران را بازتاب دادند. روزنامه اسپورت‌اکسپرس روسیه خبر شروع همکاری فدراسیون فوتبال کشورمان با مربی بلژیکی را درج کرد. این رسانه معتبر نیز از حضور ویلموتس به‌عنوان سکاندار جدید تیم‌ملی ایران نام برد و عنوان کرد با تایید مهدی تاج، شایعات در مورد گزینش سرمربی تیم ایران پایان یافته است.

سایت «rmcsport. bfmtv» بلژیک خبر داد که مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی با به دست گرفتن زمام هدایت تیم‌ملی ایران کار سختی را پیش رو دارد چون جانشین کارلوس کی‌روش، پرتغالی شده که در طول هشت سال هدایت ایران نتایج خوبی را گرفته است.

روزنامه ورزشی آبولا‌ از جمله نشریاتی بود که خبر حضور مربی بلژیکی را در کشورمان درج کرد. این رسانه که در دوران حضور هشت ساله کی‌روش در تیم‌ملی ایران، همواره اخبار مهم هموطنش را منعکس می‌کرد، عنوان کرد: «مارک ویلموتس بلژیکی‌ها در تهران است تا مراحل نهایی قراردادش را برای جانشینی کارلوس کی‌روش از پرتغال انجام دهد. او پس از این مسئول فنی تیم ایران خواهد بود.»

 انتقاد شکوری از کم لطفی در حق ویلموتس

ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال که به‌صورت تلفنی با بخش ورزشی شبکه خبر صحبت می‌کرد، درخصوص آخرین وضعیت مربی بلژیکی گفت: «سعی می‌کنیم در چند روز آینده این قرارداد نهایی شود. با او تقریبا به توافق رسیدیم، اما باید روی بندهای قرارداد مذاکره شود تا به نتیجه نهایی برسیم. برای این مربی شرایط را شرح دادیم که مردم چقدر پیگیر هستند. او از جو ایران خوشش آمده اما باید بندهای قرارداد تک‌تک جلو برود، چون عجله‌کردن در این زمینه کار درستی نیست. مطمئنا مردم هم توصیه نمی‌کنند ما روی این قضیه عجله کنیم. او نسل طلایی فوتبال بلژیک را پرورش داده و روی رزومه او بعدا می‌توانیم صحبت کنیم، این حرف‌ها کمی کم‌لطفی است، اما می‌شود در این خصوص بعدا بحث کرد، جزء مربیانی است که می‌تواند به فوتبال ایران کمک کند، فعلا در حال مذاکره هستیم تا ببینیم چه می‌شود.»

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها