• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
منظری توکلی در شورای اداری دانشگاه آزاد هرمزگان:

مهارت افزایی و نوآوری با هدف حمایت از ایده‌های دانش‌بنیان اساس دانشگاه کارآفرین است

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آماده‌سازی بسترهای مهارت‌افزایی و نوآوری با هدف حمایت از ایده‌های دانش‌بنیان اساس دانشگاه کارآفرین است.

مهارت افزایی و نوآوری با هدف حمایت از ایده‌های دانش‌بنیان اساس دانشگاه کارآفرین است
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد بندرعباس، دکتر علیرضا منظری توکلی معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان که با حضور روسای واحدها و مراکز دانشگاهی و مدیران مدارس سما برگزار شد، با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، گفت: رمضان فرصتی مغتنم برای ترویج فرهنگ دینی در جامعه است.

وی با بیان اینکه آموزش های عمومی و مهارتی در دانشگاه باید بتواند چرخه اقتصاد جامعه را به گردش در بیاورد، گفت: ماحصل آموزش در دانشگاه باید با رشد نیروی کاردان و متخصصی همراه باشد که بتواند با بکارگیری فنون خود زمینه تولید و اشتغالزایی در جامعه را فراهم سازد.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آماده‌سازی بسترهای مهارت‌افزایی و نوآوری با هدف حمایت از ایده‌های دانش‌بنیان اساس دانشگاه کارآفرین است.

دکتر منظری توکلی مأموریت آموزش و پرورش به عنوان یک نظام اجتماعی در شرایط فعلی کشور را بسیار حساس و حیاتی دانست و اظهار داشت: تربیت دانش آموزان در همه ابعاد اعتقادی، دینی و اخلاقی از رسالت خطیر مدارس سما در کشور است.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه حاصل تلاش ها و زحمات مدارس باید پرورش فضایل و از میان بردن رذایل باشد، گفت: آراستن نفس به فضایل و پیراستن آن از رذایل، این توانایی را در قشر جدید ایجاد می‌کند که در عمل، به ارزش‌های اخلاقی پایبند باشد و موانع درونی و بیرونی نتواند او را از پایبندی به ارزش ها منحرف کند.

دکتر منظری توکلی با اشاره به هجمه های دشمنان علیه نظام و اوج گرفتن تبلیغات غربی ها در کم رنگ جلوه دادن ارزش های انقلاب و تحریف حقایق تاریخی، اظهار داشت: تقویت و بالا بردن انگیزه های ایمانی و آرمانی، نگه داشتن روحیه امید و احساس افتخار ملی مبتنی بر واقعیات متن جامعه در دانش آموزان از وظایف مهم مدارس در کشور است.

در این جلسه دکتر مهدی باقری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و واحد بندرعباس از راه اندازی مدارس جدید سما در نقاط مختلف استان خبر داد و گفت: مدارس سما در برخی از شهرستان های استان راه اندازی شده است و در چند شهرستان دیگر از مهر ماه 98 شروع به فعالیت و جذب دانش آموز می کند.

دکتر باقری هدف از افزایش مدارس سما در استان را محرومیت زدایی و بالا بردن کیفیت آموزشی دانست و گفت: پاسخ به مطالبات علمی مردم و رفع مشکلات و موانع جامعه از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی در استان هرمزگان است که ورود دانشگاه برای کمک به آموزش و پرورش کشور نیز جزء لاینفک وظایف تربیتی و آموزشی است.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها