• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۳
  • 1
  • 0
یادداشت/ احمد آذین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان

شهری دانشگاهی برای دانشجویان دکتری

نباید فراموش کرد امروزه مهم‌ترین دغدغه دانشجویان تحصیلات تکمیلی، ورود به عرصه فعالیت‌های اجتماعی و تولید ثروت از تحصیلات تخصصی است که خوشبختانه این تجربه در واحد اصفهان به‌خوبی رقم‌خورده و شرکت‌های دانش‌بنیان واحد اصفهان هم به‌لحاظ کمیت و هم کیفیت گوی سبقت را از دیگر واحدهای دانشگاهی کشور ربوده است.

شهری دانشگاهی برای دانشجویان دکتری
5.01

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) به‌عنوان یکی از برترین و با کیفیت‌ترین واحدهای دانشگاهی کشور، همواره از مهم‌ترین اولویت‌های انتخابی دانشجویان دکتری بوده و خواهد بود.

درحقیقت دستاوردهای تحقیقاتی و پژوهشی این دانشگاه در عرصه‌های ملی و بین‌المللی و امکانات، قابلیت‌ها و تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی و بالینی و استادان صاحب‌نام، توانسته این دانشگاه را در زمره اولویت‌های انتخاب داوطلبان تحصیلات تکمیلی به‌ویژه داوطلبان دکتری قرار دهد. به‌عبارت دیگر با بستر ایجاد شده، دانشجویان دکتری این دانشگاه در رشته‌های متنوع موجود می‌توانند ایده‌های علمی خود را در مرکز رشد واحدهای فناوری ثبت و با رشد آن ایده، زمینه تبدیل آن به یک محصول دانش‌بنیان و مراحل تجاری‌سازی آن را طی کنند و از تسهیلات ویژه در این خصوص بهره‌مند شوند.

نباید فراموش کرد امروزه مهم‌ترین دغدغه دانشجویان تحصیلات تکمیلی، ورود به عرصه فعالیت‌های اجتماعی و تولید ثروت از تحصیلات تخصصی است که خوشبختانه این تجربه در واحد اصفهان به‌خوبی رقم‌خورده و شرکت‌های دانش‌بنیان واحد اصفهان هم به‌لحاظ کمیت و هم کیفیت گوی سبقت را از دیگر واحدهای دانشگاهی کشور ربوده است. علاوه‌بر آن دانشجویان تحصیلات تکمیلی این واحد دانشگاهی زیر نظر اساتید خود تاکنون توانسته‌اند شرکت‌های تولیدی متعددی را بر پایه دانش راه‌اندازی کرده و با ارتباط‌گیری با صنایع و جامعه ضمن تحقق درآمدهای مناسب، مشکلات جامعه را شناسایی و مرتفع کنند. البته یکی از دغدغه‌های اصلی دانشجویان دکتری مباحث شهریه و امور مالی است که با تدابیر اندیشیده شده و با ارائه تسهیلات ویژه‌ای از جمله وام‌های طولانی‌مدت، وام‌های بعد از تحصیل و تقسیط شهریه و حتی معرفی افراد به بانک‌های طرف قرارداد، برای دریافت تسهیلات ارزان‌قیمت، سعی‌شده این دغدغه به حداقل کاهش یابد.

این واحد دانشگاهی در طول بیش از سه دهه قدمت فعالیت خود، نه‌تنها به‌عنوان یک دانشگاه مطرح علمی با اساتید پر تالیف و پر استناد شناخته می‌شود، بلکه در بسیاری از حوزه‌ها از جمله تولید بذرهای هیبرید، تولید فناوری مالچ‌ رسی، ثبت اختراعات فراوان و فعالیت شرکت‌های متعدد دانش‌بنیان به‌عنوان یک دانشگاه پیشرو مطرح شده است. همچنین بیش از 12 مرکز تحقیقاتی شامل مرکز تحقیقات پرستاری و مراقبت سالمندی، مرکز تحقیقات سلول‌های بنیادی فک و صورت، مرکز تحقیقات بیوفوتونیک در دندانپزشکی، مرکز تحقیقات طب سنتی و گیاهان دارویی، مرکز تحقیقات رباتیک، مرکز تحقیقات بیابان‌زایی و بیابان‌زدایی، مرکز تحقیقات تولیدات گلخانه‌ای، مرکز تحقیقات کشاورزی ارگانیک، مرکز تحقیقات آب ایران (با رویکرد زاینده‌رود)، مرکز تحقیقات بتن، مرکز تحقیقات اصلاح و تولید بذر، مرکز تحقیقات پسماند و پساب، مرکز تحقیقات و پژوهش پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر، مرکز توسعه آموزش و تحقیق و مرکز تحقیقات سم‌شناسی، تنها گوشه‌ای از زمینه‌های ایجاد شده در جهت رشد و بالندگی دانشجویان به‌عنوان سرمایه‌های اصلی جامعه است.

این واحد دانشگاهی، با دارا بودن بیش از 19 هزار دانشجو و بیش از 360 عضو هیات‌علمی تمام‌وقت و صدها استاد مدعو، به‌عنوان یک شهر دانشگاهی تلاش کرده با ارائه جدیدترین آثار علمی دنیا و استفاده از تجارب برترین اساتید کشوری و با تاکید بر نخبه‌پروری و مهارت‌محوری بتواند، نسل آینده‌ساز ایران اسلامی را تربیت کند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۳
capcha
1398/02/24 - 16:47پاسخ20

userر

راه اندازی کرسی های علمی و مهارتی در دانشگاه آزاد اسلامی

1398/02/24 - 17:35پاسخ02

userرعنا اسلام آبادی

صحیح است

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها