• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گفت‌وگوی «فرهیختگان» با عضو تیم بسکتبال 3 نفره دانشگاه آزاد اسلامی

شجاعی: می‌شد قهرمان شویم اما هدف‌مان جهانی شدن بود

حیف شد که قهرمان نشدیم اما همین نتیجه هم عالی است. اهمیت ماجرا در صعود ما به مسابقات جهانی بود که خوشبختانه حاصل شد.

شجاعی: می‌شد قهرمان شویم اما هدف‌مان جهانی شدن بود
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، همان‌طور که در روزهای گذشته هم در صفحات ورزشی «فرهیختگان» مطالعه کردید، تیم بسکتبال سه نفره دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات آسیایی به مقام نایب‌قهرمانی دست یافت که در این رشته یک رکورد است. اعضای کاروان دانشجویان دیروز از تایپه به کشور باز گشتند و در فرودگاه مورد استقبال مدیران تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفتند. بعد از بازگشت تیم با شیدا شجاعی یکی از ملی‌پوشان دانشگاه آزاد اسلامی دقایقی صحبت کردیم. شجاعی نیمی از زندگی خود را صرف بسکتبال کرده و حالا در 20سالگی و در عین جوانی یکی از باتجربه‌ترین ورزشکاران نسل خود به حساب می‌آید.
 
درباره نتیجه خوبی که گرفتید صحبت کنید.

 واقعا خوشحالیم که در این مسابقات شرکت کردیم. خیلی مسابقات لذت‌بخشی بود و از حضور در این مسابقات بیشترین بهره را بردیم. توانستیم بهترین نتیجه بسکتبال سه نفره را بگیریم و به فینال آسیا راه پیدا کنیم.

سطح مسابقات این دوره چطور بود؟

کیفیت مسابقات امسال بسیار بهتر از سال قبل بود. 10 تیم در این مسابقات حضور داشتند و کشورهای چین و چین‌تایپه با دو تیم شرکت کرده بودند که ما در فینال مغلوب نماینده دوم میزبان شدیم.

پیش‌بینی می‌کردید که به فینال برسید؟

بزرگ‌ترین هدف ما حضور در فینال بود چراکه دو تیم اول این رقابت‌ها جواز حضور در مسابقات جهانی را می‌گرفتند. برای همین بود که در بازی نیمه‌نهایی آنقدر مقابل چین جنگیدیم که بدن‌هایمان خالی کرد. واقعا هر آنچه داشتیم را مقابل چین خرج کردیم و مقابل تایپه در فینال دیگر رمقی نداشتیم.

یعنی حریف دست‌وپا بسته‌ای در فینال بودید؟

نه اصلا، در این مسابقات وقتی تیمی به امتیاز 21 می‌رسد بازی تمام می‌شود. تایپه در تمام بازی‌ها حریفانش را با این امتیاز برده بود؛ یعنی قوی‌ترین تیم مسابقات بودند ولی به تنها تیمی که زورشان نرسید ما بودیم. اگر بچه‌ها فرصت یک روز استراحت داشتند می‌توانستیم آنها را هم شکست دهیم اما متاسفانه نشد.

و صحبت پایانی؟

حیف شد که قهرمان نشدیم اما همین نتیجه هم عالی است. اهمیت ماجرا در صعود ما به مسابقات جهانی بود که خوشبختانه حاصل شد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها