• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سرمربی تیم بسکتبال 3 نفره دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

اگر یک روز فرصت استراحت داشتیم قهرمان می‌شدیم

به‌زودی مسابقات دانشجویان جهان در ناپولی ایتالیا برگزار می‌شود و من منتظرم ببینم برای حضور در این مسابقات چه برنامه‌هایی داریم. امیدوارم مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی همچنان از این بچه‌ها حمایت کنند. سابقه نداشت تیم بانوان ما در آسیا نایب‌قهرمان شود.

اگر یک روز فرصت استراحت داشتیم قهرمان می‌شدیم
0.00
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، همان‌طور که در روزهای قبل هم در «فرهیختگان» خواندید، تیم بسکتبال سه‌نفره دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات دانشجویان آسیا در تایپه شرکت کرد و در پایان این مسابقات به مقام نایب‌قهرمانی دست یافت. بعد از پایان این مسابقات با زهره خالقی سرمربی تیم صحبت کردیم که صحبت‌های او را در ادامه می‌خوانید.


 آغاز مسابقات

توضیحی در مورد شروع کار در این تیم بدهم. بعد از پایان مسابقات لیگ، از من خواسته شد تا این تیم را جمع کنم. تشکیل اردوها کمی دشوار بود چون تمام بچه‌ها در اردوهای تیم ملی بودند اما سرانجام بچه‌ها دور هم جمع شدند و چند هفته تمرین داشتیم. بعد هم عازم تایپه شدیم و گروه‌بندی ما صورت گرفت.

 گروه سختی داشتیم اما صدرنشین شدیم

10 تیم در مسابقات شرکت کرده بودند که در دو گروه تقسیم شدند. ما در گروه اول قرار گرفتیم و در روز اول مسابقات هم چین را شکست دادیم و هم مغولستان را. یعد یک روز استراحت داشتیم و در روز سوم توانستیم تایپه و هنگ‌کنگ را هم شکست دهیم و به‌عنوان صدرنشین گروه به دیدار یک نماینده دیگر از چین برویم.

 بازی با چین خیلی مهم بود

بازی با چین برای بچه‌های ما خیلی مهم وحیثیتی بود و بچه‌ها تمام عزم خود را جزم کردند که با وجود همه دشواری‌ها چین را شکست دهند. ما در جزیره بازی می‌کردیم و مسابقات هم در فضای آزاد برگزار می‌شد. رطوبت و گرما رمق بچه‌ها را گرفت، اگرچه آنها نیز آنقدر برای بردن چین انرژی خرج کردند که برای بازی فینال دیگر رمقی برای آنها نمانده بود.

 خستگی دلیل اصلی باخت ما بود

تیم تایپه که در فینال با آن بازی کردیم دیگر نماینده این کشور بود که در این مسابقات شرکت می‌کرد. آنها سال قبل هم در این بازی‌ها قهرمان شده بودند. طبق آن چیزی که در موردشان شنیدم آنها سال‌هاست با هم تمرین می‌کنند و هماهنگی و قدرت بدنی فوق‌العاده‌ای داشتند. با این همه من اعتقاد دارم که تنها دلیل باخت ما به آنها وضع بدنی بود. بچه‌ها واقعا برای بازی‌های قبلی از جان مایه گذاشتند.

 غیرت بچه‌ها خوشحالم کرد

از غیرت و توانمندی بچه‌هایم هرچه بگویم کم گفته‌ام. هرچهار نفر عالی بودند و آنقدر خوب کار ‌کردند که درنهایت من را سربلند کردند. افتخار من این بود که می‌دیدم بچه‌ها با چه غیرتی بازی می‌کردند. تمام این چند روز هم فقط حرف‌شان این بود که باید پرچم ایران در این مسابقات بالا برود. ما هم باید سری بین سرها در بیاوریم. کاش می‌توانستید نبردشان مقابل چین در نیمه‌نهایی را ببینید. طوری با چنگ و دندان بازی می‌کردند که انگار جنگ است و در حال دفاع از خاک‌شان هستند. حقیقتا در آن بازی برای دقایقی محو جنگیدن دخترهایم می‌شدم.

 منتظر بازی‌های ناپولی هستیم

به‌زودی مسابقات دانشجویان جهان در ناپولی ایتالیا برگزار می‌شود و من منتظرم ببینم برای حضور در این مسابقات چه برنامه‌هایی داریم. امیدوارم مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی همچنان از این بچه‌ها حمایت کنند. سابقه نداشت تیم بانوان ما در آسیا نایب‌قهرمان شود.

 تشکر از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی

باید از آقایان طهرانچی و جوانمرد تشکر کنم که از تیم ما حمایت کردند. در این شرایط ارزی مملکت، اعزام تیم بانوان خیلی ارزش دارد. واقعا خوشحالیم که در دانشگاه آزاد اسلامی به ورزش بانوان اهمیت داده می‌شود.

 

* نویسنده : هومن جعفری روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها