• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
حجت‌الاسلام رستمی:

دستگاه‌های آموزش عالی توجه ویژه‌ای به بیانیه گام دوم داشته باشند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: لازم است دستگاه‌های آموزش عالی توجه ویژه‌ای به بیانیه گام دوم انقلاب داشته باشند.

دستگاه‌های آموزش عالی توجه ویژه‌ای به بیانیه گام دوم داشته باشند
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دومین نشست شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در سال جاری با حضور اعضا و به ریاست وزیر علوم و با موضوع «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و برنامه‌های دستگاه‌های آموزش عالی» در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

حجت‌الاسلام مصطفی رستمی، نایب‌رئیس شورا با تأکید بر مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر گفتمان‌سازی بیانیه دوم انقلاب در سطح جامعه دانشگاهی گفت: لازم است مجموعه دستگاه‌های آموزش عالی نسبت به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی افزود: به نظر می‌رسد در فرآیند تبدیل سیاست‌های کلی و دیدگاه‌های رهبران جامعه به مجموعه مقررات در دستگاه‌های متولی اجرای این سیاست‌ها، باید به دنبال راهکار بود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: اگر نکته‌ای از سوی مقام معظم رهبری ابراز و در یکی از مجموعه‌ها به قانون تبدیل شد، دستگاه‌ها خود را ملزم به اجرا می‌دانند؛ لیکن تا زمانی که مجموعه سیاست‌گذاران، فرایند تبدیل سیاست‌های کلی به قانون را انجام ندهد، هیچ تحرک و توجهی از سوی سایر دستگاه‌ها مشاهده نمی‌شود.

وی اضافه کرد: در دیداری که با معظم‌له داشتیم ایشان تأکید فرمودند: «کاری کنید که این بیانیه تبدیل به گفتمان عمومی دانشگاه‌ها شود»؛ به‌خصوص فصل آخر آنکه همان بحث امید و توصیه پایانی است.

رستمی اظهار کرد: این یک تکلیف برای دانشگاه‌های ما است؛ از طرفی مخاطب اصلی و ویژه بیانیه گام دوم، جوانان هستند و از سوی دیگر فضای آموزش عالی ما فضای اصلی حضور جوانان کشور است.

وی ادامه داد: از مجموعه جوانان کشور حدود ۴میلیون نفر در فضای آموزش عالی تنفس می‌کنند. بخش عمده فرهیختگان جوان ما جزء و مدرسان و مدیران آموزش عالی‌اند و بالغ‌بر ۱۴میلیون نفر فارغ‌التحصیل دانشگاهی داریم که بخش عمده‌ای از آنان به‌عنوان مدرس، پژوهشگر، صنعتگر یا… به دلیل تعلقات خاطرشان همچنان با مراکز دانشگاهی در ارتباط هستند و هریک به‌نوعی متأثر و تأثیرگذار بر جامعه هستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بیان کرد: در این بیانیه رهبر انقلاب مطالباتی برای چهل سال آینده نظام از کشور، مدیران و به‌ویژه جوانان مطرح فرموده‌اند که هیچ مجموعه‌ای مانند آموزش عالی این تراکم و تمرکز جریان جوان را ندارد و مرکزی که باید به توصیه‌ها و مطالبات رهبری در بیانیه گام دوم بپردازد و آن را تبدیل به یک جریان جهت تحقق آن‌ها کند، دانشگاه‌ها هستند.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های آموزش عالی هنوز پاسخ مناسبی نداده‌اند و باید هرچه زودتر رویکرد خود را تعیین کنند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها