• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
یادداشت/ هومن جعفری روزنامه‌نگار

مارادوناهایی که با استقلال دویده‌اند!

سوال اصلی اینجاست که استقلال این همه مارادونا عشق مصاحبه را از کجا آورده؟ آیا باشگاه روابط‌عمومی یا مدیر ندارد که آدم‌های اضافی را ممنوع‌المصاحبه کنند یا دست‌کم اندکی به آنها حرف زدن رسانه‌ای بیاموزند؟ چرا استقلال باید هر بار از یک عضو ناشی و عشق مصاحبه هیات‌مدیره ضربه بخورد؟

مارادوناهایی که با استقلال دویده‌اند!
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، 1- این روزها اگر در استقلال یک چیز و فقط یک چیز کم باشد، چیزی نیست غیر از اعتماد و مشروعیت سخنان آقایان مسئول. مارادوناهایی که قرار است یک عمر با آنها بدویم و دست آخر به جایی نرسیم. واقعیت تلخی است اما واقعیت‌ها معمولا همین‌طور هستند. تلخ و نچسب. از جنس همین حضراتی که استقلال امروز را اداره می‌کنند. ناتوان از یک هماهنگی ساده برای اینکه اخبار باشگاه تنها از یک کانال درست وارد مسیرش شود. استقلال این روزها تبدیل شده به محل رقابت مدیران و مسئولان باشگاه برای اینکه نشان دهند انگار نباید به حرف‌هایشان گوش کنیم. نباید به آنها اعتماد کنیم و نباید مطلقا برای کوچک‌ترین صحبت‌هایی که می‌کنند پشیزی اعتبار قائل شویم.

از این منظر، باید گفت که مدیران استقلال با اعتماد عمومی همان می‌کنند که دولت با همین مورد! طوری پایمالش می‌کنند و دورش می‌ریزند که دیگر نشود از کف خیابان جمعش کرد.

2 در استقلال چه خبر است؟ معلوم نیست ولی می‌شود رفت سراغ مارادوناهایی که انگار باید نیروهای دفاعی باشگاه، صرف مهار کردن آنها شود تا توجه کردن به موارد دیگر! بدون تعارف این استقلال است که از ناتوانی آدم‌هایی که در مسندش نشسته‌اند ضربه می‌خورد. همین‌قدر تلخ و همین‌قدر صریح. بیایید فقط به میزان اخباری توجه کنید که تنها در یکی دو هفته اخیر در این باشگاه منتشر و بعد تکذیب شده‌اند!

اخراج شفر که یادتان هست؟ مدیرعامل باشگاه بعد از اینکه عوامل درون‌باشگاهی خبر برکناری شفر را حتی به خواجه حافظ شیراز هم رسانده بودند، مثل «شیرررر» در عرصه ظاهر شد و غلاظ شداد، چنان خبر برکناری شفر را تکذیب کرد که همه‌مان دلگرم شدیم که باید این خبر را از صفحات بیرون بکشیم و به آن اعتنایی نکنیم. کمتر از 24ساعت بعد، خبر اخراج شفر توسط همین مقام محترم همایونی اعلام شد و ما، چهارشاخ محو تماشای مانیتورهایی شدیم که تصویر و صدا و متن خبر برکناری سرمربی آلمانی را به سمع و نظر بینندگان  می‌رساندند! این گذشت. سرخودمان را شیره مالیدیم که آقای فتحی نیتش دروغ گفتن نبوده بلکه قصه چیز دیگری است که لابد نه در این مقال می‌گنجد و نه در ذهن محدود ما و استاد که یک مدیر توانمند و قانونمند و اخلاق‌مدار است، عمرا نمی‌آید به فاصله 24ساعت بعد از سخنان خود چنین تصمیمی بگیرد. حتما چیزی است و خبری شده که ما به عقل‌مان نمی‌رسد. این گذشت. استاد چند خبر دیگر را هم داخل سخنان خود فرموده بودند که یک‌به‌یک تکذیب شدند یا در حال تکذیب شدن هستند و ظاهرا هربار منابع تکذیبی هم داخل باشگاه حضور دارند. آقای فتحی از این خبر داده بود که شفر هیچ پولی از باشگاه نمی‌گیرد و از این تیم می‌رود اما از داخل باشگاه خبرهایی غیر از این به گوش می‌رسد. فتحی قبلا هم گفته بود نیومایر و گرو بدون دریافت پول اضافه از ایران رفتند که ظاهرا از داخل باشگاه خبر می‌رسد این هم صحت ندارد!

3 این وسط، یک عضو جدید هیات‌مدیره یعنی جناب خلیل‌زاده که همه ایشان را با زندگی لاکچری فرزندشان می‌شناسند، در مصاحبه‌ای با رادیو، جبهه جدیدی را علیه باشگاه باز کرد و با لو دادن خبر فروش 850 هزار دلاری صیادمنش به ترکیه، به این موضوع هم اشاره کرد که کل این پول در اختیار باشگاه قرار گرفته و صیادمنش در پایان فصل به فنرباغچه خواهد رفت.

خبری که از چندی قبل هم اعلام شده بود و باشگاه تکذیبش کرد اما حالا اعلام رسمی خبر از طرف عضو هیات‌مدیره و ذکر جزئیات آن، باشگاه را بر سر مشکلات جدیدی قرار داده است.

سوال اصلی اینجاست که استقلال این همه مارادونا عشق مصاحبه را از کجا آورده؟ آیا باشگاه روابط‌عمومی یا مدیر ندارد که آدم‌های اضافی را ممنوع‌المصاحبه کنند یا دست‌کم اندکی به آنها حرف زدن رسانه‌ای بیاموزند؟ چرا استقلال باید هر بار از یک عضو ناشی و عشق مصاحبه هیات‌مدیره ضربه بخورد؟ چرا آدم‌ها نمی‌توانند دهان مبارک را ببندند و سکوت کنند و اجازه بدهند تا مدیرعامل باشگاه کمی فرصت نفس کشیدن داشته باشد تا ببیند با این همه خبر فیک و تکذیب شده، دیگر کدام تپه برای گلکاری برایش باقی مانده؟

4 مبحث آخر، اینکه استقلال رسانه ندارد و مبحث رسانه را مدت‌هاست به تیم رقیب واگذار کرده، یک سمت قصه شکست‌های رسانه این باشگاه در این چند وقت است و بی‌اطلاعی محض مدیران باشگاه از قواعد بازی رسانه‌ای، مبحث دیگری است که واقعا جا دارد به آن پرداخته شود. سوالاتی از این دست که برکناری زوری و غیرضروری شفر چه ضرورتی داشت، همراه می‌شود با سوالاتی از این دست که چرا عضو هیات‌مدیره استقلال روی آنتن زنده جزئیات خبری را فاش می‌کند که باشگاه قصدی برای انتشارش نداشته؟ نکند مربی خارجی آوردن هم دروغ است؟ نکند فرهاد فصل بعد هم سرمربی استقلال خواهد بود؟ کاش استقلال از شر مارادوناهایی که در کنارش می‌دوند راحت شود. جای دوری نمی‌رود. هیچ جای دوری نمی‌رود.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها