• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سطرهایی در مورد غائله جدید کی‌روش

وقتی فکر می‌کنی رونالدو هستی ولی نیستی!

سوالاتی که «تسنیم» از کی‌روش پرسیده و پاسخ‌های کی‌روش به این سوالات را می‌توانید در سایت «تسنیم» بخوانید اما چند نکته مهم در این سوال و جواب‌ها قابل توجه است.

وقتی فکر می‌کنی رونالدو هستی ولی نیستی!
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، «تو فاسدترین، دروغگوترین و بی‌اخلاق‌ترین خبرنگاری هستی که من در ایران دیده‌ام و در خدمت افرادی سیاه و کثیف هستی که به فکر منافع شخصی‌شان هستند.»

آنچه خواندید نخستین سطرها از پاسخ کارلوس کی‌روش به خبرنگار ورزشی «تسنیم» است. جرم این آقای «فاسد و دروغگو و بی‌اخلاق» این بوده که برای کی‌روش 14 سوال انتقادی ارسال کرده تا با او مصاحبه کند. سوالاتی که البته می‌توانستند بدون پاسخ بمانند اما با توهین پاسخ داده نشوند. کی‌روش می‌توانست به این پرسش‌ها پاسخ ندهد یا اینکه اعلام کند که قصدی برای مصاحبه با رسانه منتقد خودش ندارد. چیز عجیبی هم نبود و قطعا کسی هم ناراحت نمی‌شد چراکه در حرفه خبرنگاری بسیار پیش می‌آید که برای کسی سوالی می‌فرستی و پاسخ مثبتی دریافت نمی‌کنی.

با این همه کی‌روش مثل همیشه بهترین راه را برای نشان دادن نفرت و کینه خود به نمایش گذاشت. توهین کردن به خبرنگاری که بارها و بارها با او در کنفرانس‌های مطبوعاتی به مشکل برخورده بود.

سوالاتی که «تسنیم» از کی‌روش پرسیده و پاسخ‌های کی‌روش به این سوالات را می‌توانید در سایت «تسنیم» بخوانید اما چند نکته مهم در این سوال و جواب‌ها قابل توجه است.

نکته مهم اینکه کارلوس کی‌روش برای فرار از پاسخ دادن به سوالات بعضا منطقی «تسنیم»، از آنها درخواست کرده تا یک میلیون دلار ظرف هفت روز به حساب او بریزند. جدا از اینکه ما در تحریم هستیم و توان انتقال پول به حساب کی‌روش را نداریم، به این هم باید اشاره کرد که قیمت مصاحبه کسی مثل کی‌روش اصلا در این سطح و ارقام نیست. در حقیقت آقای کی‌روش قیمت مصاحبه کریس رونالدو را گفته‌اند، آن هم نه برای یک مصاحبه که برای چندین مصاحبه. برای افراد و چهره‌های ورزشی مرسوم است که بابت مصاحبه از بنگاه‌های رسانه‌ای بزرگ پول طلب کنند و با آنها قرارداد ببندند، البته با ذکر این نکته که برای اخذ چنین ارقامی، مصاحبه شونده به صورت کامل و برای چند ساعت یا چند روز در خدمت تیم مصاحبه‌کننده قرار می‌گیرد نه اینکه از طریق ایمیل به سوالات پاسخ بدهد.

نکته دیگر اینکه ستاره‌های ورزشی یا هنری کمتر برای پول به چنین مصاحبه‌هایی تن می‌دهند و بیشتر دنبال این هستند که علاوه‌بر برخوردار شدن از تبلیغات و مصاحبه، پولی به جیب مشاوران رسانه‌ای طرف قرارداد خود بریزند تا در حق‌شان لطفی کنند. البته مشکلات مالی هم یکی از دلایلی است که ستاره‌ها را به مصاحبه وادار می‌کند که این موضوع مورد بحث ما نیست.

طبیعتا کی‌روش می‌داند که رسانه‌های ایران چنین مبلغی را برای مصاحبه پرداخت نمی‌کنند. او حتی می‌داند که قیمت مصاحبه کردن خودش هم حتی در محدوده‌های یک‌دهم این رقم هم نیست. با این همه جای پاسخ دادن به سوالات، طلب پول می‌کند تا بتواند به توهین کردن‌های خود ادامه دهد. خط آخر پیغام کی‌روش به خبرنگار «تسنیم»، می‌تواند پاسخ مناسب منتقدان کی‌روش به او نیز باشد. پاسخی به این امید که پرونده این مجادلات بی‌پایان بسته شود؛ «از زندگی ضعیف و کثیفت، هرچقدر که می‌توانی لذت ببر.»

 

*نویسنده : هومن جعفری روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها