• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
یادداشت/ علی جانملکی کارشناس فوتبال

برخورد با شفر زیبنده فوتبال ایران نبود

برخورد با شفر را ببینید که به چه صورتی بود؟ آیا واقعا فرهنگ فوتبالی و اجتماعی کشور ما به این شکل است و آیا چنین برخوردی با این پیرمرد آلمانی درست بود؟ الان بازتاب اخبار این حرکت را در رسانه‌های دنیا ببینید. این مسائل اصلا زیبنده اسم فوتبال ایران نیست و اگر هم عذر شفر را می‌خواستیم، می‌شد بهتر رفتار کرد و به نحو دیگری این کار را انجام داد.

برخورد با شفر زیبنده فوتبال ایران نبود
0.00
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، علی جانملکی کارشناس فوتبال طی یادداشتی در روزنامه «فرهیختگان» نوشت: واقعیت امر این است که در وهله اول برخوردی را که با شفر شد، به‌هیچ‌وجه ممکن نپسندیدم! از سوی دیگر کاری به اسم فرهاد مجیدی هم ندارم، اما به شخصه این موضوع را خوشایند نمی‌دانم که اگر یک نفر به‌عنوان مربی و دستیار به یک مجموعه اضافه شد، بعد از برکناری سرمربی، وی به‌عنوان سرمربی انتخاب شده و به کارش در تیم فوق ادامه دهد. این شیوه را من دوست ندارم و بحثم جسارت به فرهاد نیست. از سوی دیگر، برخورد با شفر را ببینید که به چه صورتی بود؟ آیا واقعا فرهنگ فوتبالی و اجتماعی کشور ما به این شکل است و آیا چنین برخوردی با این پیرمرد آلمانی درست بود؟ الان بازتاب اخبار این حرکت را در رسانه‌های دنیا ببینید. این مسائل اصلا زیبنده اسم فوتبال ایران نیست و اگر هم عذر شفر را می‌خواستیم، می‌شد بهتر رفتار کرد و به نحو دیگری این کار را انجام داد. چطور روزی که یک مربی را می‌آوریم، عزت و احترام او را حفظ کرده یا روزی که می‌خواهیم قراردادش را تمدید کنیم، تا کجا او را بالا می‌بریم ولی در روز خداحافظی حتی سر تمرین هم راهش نمی‌دهیم تا با بازیکنانش خداحافظی کند!

هرکسی یک روز اوج دارد و یک روز بد، به همین دلیل معتقدم همان‌طور که نباید در روز اوج یک نفر را چنان بزرگ کرد و القاب آنچنانی برایش انتخاب کرد، در روز بدش هم نباید این‌طور زشت و زننده رفتار کرد. شفر را دو هفته قبل در دیدار با سپاهان به هوا انداختند و حالا...

در هر صورت بازی امشب استقلال نمی‌تواند برای این تیم بازی سختی باشد و به نظر نمی‌رسد این تیم در این دیدار با مشکل مواجه شود. هم‌نام خوزستانی در انتهای جدول قرار دارد و به نظر رفتنی باشد و شاید از حالا بتوان 3 امتیاز این دیدار را برای استقلال محتمل دانست. البته این درحالی است که استقلال تا همین هفته قبل هم در کورس قهرمانی بود و در لیگ هم نتایج بدی نگرفته و اگر کمی باهوش‌تر عمل می‌کرد، چه‌بسا می‌توانست در فصل جاری قهرمان هم بشود.

پرسپولیس هم درحالی به مصاف تراکتورسازی بحران‌زده می‌رود که خودش شرایط خوبی دارد و صدرنشین لیگ برتر به شمار می‌رود. از سوی دیگر تیم تبریزی با 3 شکست متوالی از کورس دور مانده و در این دیدار به دنبال آن است که شایستگی‌هایش را به اثبات برساند. تراکتورسازی هنوز هم شانس قهرمانی دارد و چه‌بسا با پیروزی در دیدار فردا بتواند به کورس بازگردد. در ضمن هرگز نمی‌توان به خاطر 3 باخت پیاپی، این تیم را در بازی از پیش بازنده دانست و بازی به‌قدری سخت است که از حالا هیچ‌کدام از دو تیم را نمی‌توان از پیش برنده دانست. تراکتورسازی شرایط خاص خود را دارد و جلوی هوادارانش به‌هیچ‌وجه بازی مقابل این تیم آسان نیست.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها