• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
پراستنادترین استادان دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین

باد به پرچم صنایع و شیمی می‌وزد

برای بررسی وضعیت استادان دانشگاه آزاد اسلامی هر هفته سراغ یک استان می‌رویم تا سری به پراستنادترین استادان واحدهای استان‌ها بزنیم. این هفته سراغ استان قزوین با سه واحد قزوین، تاکستان و بوئین‌زهرا رفته‌ایم و از میان آنها پراستنادترین استادان را به شما معرفی خواهیم کرد.

باد به پرچم صنایع و شیمی می‌وزد

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، استادان دانشگاه‌ها برای به‌روز نگه‌داشتن معلومات و دانش خود مدام در حال مطالعه و تحقیق هستند و تلاش می‌کنند در زمان‌های مقتضی این کار را انجام دهند.  یکی از راه‌های موثر در ارتقای سطح علمی و نیز جایگاه استادان در میان دانشمندان و محققان برتر دنیا، ارائه مقالات بین‌المللی است که هر ساله از سوی مراجع معتبر دنیا رده‌بندی صورت گرفته و برترین‌ها و پراستنادترین استادان دنیا اعلام می‌شوند.  برای بررسی وضعیت استادان دانشگاه آزاد اسلامی هر هفته سراغ یک استان می‌رویم تا سری به پراستنادترین استادان واحدهای استان‌ها بزنیم.  این هفته سراغ استان قزوین با سه واحد قزوین، تاکستان و بوئین‌زهرا رفته‌ایم و از میان آنها پراستنادترین استادان را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

حامد سلیمانی/ واحد قزوین

حامد سلیمانی استاد جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین است که در دانشکده صنعتی و مهندسی مکانیک، گروه مهندسی صنایع مشغول به فعالیت است. او دارای مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس و دکتری مهندسی صنایع است و با توجه به استناد 1628، اچ‌ایندکس 13 و شاخص i10 13، به‌عنوان پراستنادترین استاد استان قزوین شناخته می‌شود. او در سال 2015 مقاله‌ای با عنوان «لجستیک معکوس و زنجیره تامین حلقه بسته: مرور جامع برای کشف آینده» ارائه کرد که با استناد 781 به‌عنوان پراستنادترین مقاله‌اش نام گرفت. موضوعات زنجیره تامین حلقه بسته و لجستیک معکوس بسته به عوامل محیطی، قانونی، اجتماعی و اقتصادی توجه کارآموزان و اعضای هیات‌علمی را به خود جلب کرده است که این را می‌توان از حجم مقالات منتشرشده درباره این موضوع در سال‌های اخیر متوجه شد.  هدف این مقاله، مرور مقالات متعدد با موضوع «زنجیره تامین حلقه بسته و لجستیک معکوس بسته» در ژورنال‌های علمی دنیاست. این مقاله درمجموع 382 مقاله منتشر شده بین ژانویه 2007 تا مارس 2013 را انتخاب کرده و مورد بررسی قرار داده است.

 

ابوالفضل طرقی‌حقیقت/ واحد قزوین

 ابوالفضل طـرقی‌حقـیقت با مــدرک لــیسانـس و فـــوق‌لــیســانس برق- الکترونیک و دکتری تخصصی مهندسی برق در حال حاضر به‌عنوان استادیار در گروه مهندسی کامپیوتر واحد قزوین مشغول به تدریس است. او با کسب استناد 1233، اچ‌ایندکس 17 و شاخص i10 34، رتبه دومین استاد پراستناد استان قزوین را در اختیار دارد. او در سال 2008 مقاله‌ای با عنوان «الگوریتم مبتنی‌بر جست‌وجوی هارمونی برای مسیریابی چندگانه ارزان‌قیمت با محدودیت پهنای باند تاخیری» را منتشر کرده که استناد 127 را دریافت کرده که بالاترین استناد بین مقالات ارائه شده از سوی او به ISI است. در این مقاله، ظهور برنامه‌های کاربردی چندگانه واقعی و مختلف در شبکه‌های پرسرعت مورد بحث قرار گرفته‌ است که نیاز به کیفیت سرویس (QoS) مسیریابی چندگانه را ایجاد می‌کند. دو محدودیت مهم، یکی محدودیت پهنای باند و دیگری محدودیت تاخیر پایانی است. مشکل مسیریابی چندگانه برپایه QoS، مشکل شناخته‌شده «ان‌پی کامل» است که 1) به تاخیر پایانی و ارتباط پهنای باند در طول مسیر از منبع به مقصد و 2) حداقل هزینه درخت چندگانه بستگی دارد.

 

مهدی خلج/ واحد بوئین‌زهرا

مهدی خلج، عضو هیات‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد بوئین‌زهراست که در گروه آموزشی شیمی دانشکده فنی و مهندسی مشغول فعالیت است.
 او با استناد 608، اچ‌ایندکس 12 و شاخص i10 14 در رتبه سومین استاد پراستناد استان قزوین قرار دارد. در سال 2015 از او مقاله‌ای منتشر شد که با استناد 99 پراستنادترین مقاله‌اش را شامل می‌شود. این مقاله با عنوان «سنتر سبز نانوذرات پالادیم Pd/Fe3O4 با استفاده از فرفیون condylocarpa M و عصاره ریشه bieb و برنامه‌های کاربردی کاتالیستی به‌عنوان کاتالیست‌های بازیافتی قابل بازیافت پایدار برای واکنش‌های همبسته Sonogashira و Suzuki» به سنتزهای سبز نانوذرات پالادیم با استفاده از فرفیون condylocarpa M و عصاره ریشه bieb به‌عنوان عوامل کاهنده و تثبیت‌کننده و کاربردهای کاتالیستی آنها در واکنش‌های همبسته Sonogashira و Suzuki عاری از مس و لیگاند اشاره دارد.

 

علیرضا علی‌نژاد/ واحد قزوین

علــیرضا علــی‌نــژاد بــا لــیـــســـانــس ریاضی کاربردی، فوق‌لیسانس مهندسی صنایع و دکتری تخصصی مهندسی صنایع به‌عنوان دانشیار مهندسی صنایع در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین فعالیت می‌کند. او با کسب استناد 407، اچ‌ایندکس 9 و شاخص i10 7 رتبه چهارم پراستنادترین استادان استان قزوین را از آن خود کرده است. انتشار مقاله‌ای از او با عنوان «تجزیه و تحلیل حساسیتی روش ساده وزن افزایشی (SAW): نتایج تغییر در وزن یک ویژگی در رتبه‌بندی نهایی جایگزین‌ها» استناد 67 را کسب کرده است. این مقاله به این نکته اشاره می‌کند که بیشترین داده‌ها در مساله تصمیم‌گیری چندمعیاره تغییرپذیر و بی‌ثبات بوده و تجزیه و تحلیل‌های حساسیتی بعد از حل مساله به‌طور موثری منجر به اتخاذ تصمیم‌های دقیق می‌شوند. این مقاله روش جدیدی برای تجزیه و تحلیل حساسیتی مسائل تصمیم‌گیری چندمعیاره ارائه می‌دهد که با استفاده از آن و تغییر وزن‌های معیار، یک نفر می‌تواند تغییراتی را در نتایج نهایی تصمیم‌گیری‌ها ایجاد کند.

 

اسماعیل مهدی‌زاده/ واحد قزوین

 اسماعیل مهدی‌زاده با لیسانس، فوق‌لیسانس و دکتری مهندسی صنایع در حال حاضر به‌عنوان دانشیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در گروه مهندسی صنایع مشغول به تدریس است. او با کسب استناد 392، اچ‌ایندکس 12 و شاخص i10 14 در رده پنجم پراستنادترین استاد دانشگاه استان قزوین قرار گرفته است. مقاله‌ای از او در سال 2013 با استناد 45 منتشر شده است که پراستنادترین مقاله او به شمار می‌رود. این مقاله با عنوان «مساله تخصیص چندمنظوره مکان‌یابی با توجه به موقعیت فرد بر پایه احتمالات و درخواست: دو الگوریتم هیبریدی فراابتکاری» مدل ریاضیاتی جدیدی برای حل مساله تخصیص مکان‌یابی چندمنظوره با توجه به موقعیت احتمالی افراد و درخواست آنها ارائه می‌دهد. این مدل در چارچوب مدل ارزش قابل انتظار و برنامه‌ریزی محدود به احتمال برپایه دو معیار مختلف فاصله طراحی شده است.

 

بابک کرسفی/ واحد قزوین

بابک کرسفی، لیسانس نــرم‌افــزار کــامپیوتـــر، فوق‌لیسانس معماری کامپیوتر و دکتری تخصصی هوش مصنوعی دارد و در واحد قزوین دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان استادیار در گروه مهندسی کامپیوتر مشغول به فعالیت است.  او با استناد 361، اچ‌ایندکس 10 و شاخص i10 10 ششمین استاد پراستناد استان قزوین است. از او در سال 2013 مقاله‌ای منتشر شد که توانست استناد 182 را به دست ‌آورد. مقاله «مروری بر تشخیص و شناسایی کامپیوتری سرطان پستان در ماموگرافی و سونوگرافی» با اشاره به بخش‌هایی از سرطان پستان، شیوه‌های نوین تشخیصی این بیماری را بیان می‌کند. سرطان پستان به‌عنوان شایع‌ترین سرطان بین زنان جهان شناخته می‌شود که تشخیص به موقع آن گزینه‌های درمانی را بالاتر می‌برد. سیستم‌های تشخیص و شناسایی کامپیوتری به تازگی به رادیولوژیست‌ها در افزایش دقت تشخیص سرطا‌ن‌های پستان بسیار کمک کرده است.

 

احمد فخاریان/ واحد قزوین

احمد فخاریان، دانشیار گروه مهندسی برق واحد قزوین با لیسانس، فوق‌لیسانس و دکتری تخصصی برق کنترلی مشغول فعالیت است. او با دریافت استناد 340، اچ‌ایندکس 8 و شاخص i10 7 هفتمین استاد پراستناد استان قزوین است. فخاریان در سال 2011 مقاله‌ای با عنوان «ناوبری پایه فیلتر کالمن سازگار: رویکرد یکپارچه‌سازی IMU/GPS» ارائه داد که توانست استناد 48 را کسب کند. این مقاله رشد و تکامل سیستم ناوبری فوق‌یکپارچه را برپایه استفاده ترکیبی از سیستم GPS و واحد خودکار اندازه‌گیری برای کاربردهای وسایل نقلیه زمینی استوار بررسی می‌کند. ویژگی‌های تکمیلی GPS و INS اقدامات مختلفی را در ارتباط با پیوستگی آنها از طریق استفاده از فیلتر کالمن فعال کرده است. فیلتر کالمن مرسوم در تمام زمان‌های فرآیند یک ماتریکس خطای همگردی ثابت دارد. سیستم ناوبری مبتنی‌بر چند حسگر قابل مقایسه با فیلتر مرسوم کالمن است که دارای ماتریکس خطای همگردی ثابت است. 

 

مهران سیدرزاقی/ واحد قزوین

مــهران سیـــدرزاقــی با مدرک لیسانس عمران، فوق‌لیسانس و دکتری عمران، زیرشاخه مهندسی زلزله به‌عنوان استادیار گروه مهندسی عمران واحد قزوین مشغول فعالیت است. او با استناد 298، اچ‌ایندکس 10 و شاخص 10i10 در رده هشتمین استاد پراستناد استان قزوین جای گرفته است. او در سال 2011 مقاله‌ای با عنوان «تاثیر ذرات نانو بر دوام و ویژگی‌های مکانیکی بتن با عملکرد بالا» ارائه داد که توانست استناد 105 را دریافت کند. در این مقاله، محتوای (Nano-ZrO2 (NZ)، Nano-Fe3O4(NF)، Nano TiO2 (NTو( Nano-Al2O3 (NA به ترکیبات بتن اضافه شده است. ویژگی‌های مکانیکی از طریق مقاومت کششی فشاری و به‌طور غیرمستقیم و پایداری و دوام آن از طریق تست نفوذ کلرید و نفوذپذیری بتن مورد ارزیابی قرار گرفته است. نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که ذرات نانو قادرند در بهبود ویژگی‌های مکانیکی و پایداری بتن تاثیر بسزایی داشته باشند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها