• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

بازگشت شماره 20 بعد از 20 سال به نیوکمپ

20 سال گذشت. بازهم چمپیونزلیگ، بازهم منچستر یونایتد و بازهم اوله. حالا پیرتر شده. بازهم از روی نیمکت کارش را آغاز می‌کند اما قرار نیست وارد زمین شود. او جانشین فرگوسن شده است و باز هم باید رول اصلی کامبک را بازی کند.

بازگشت شماره 20 بعد از 20 سال به نیوکمپ
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، هم بایرن و هم منچستریونایتد می‌توانستند با پیروزی در بازی فینال، سه‌گانه خود را تکمیل کنند. چهار ماه پیش از فرا رسیدن دیدار نهایی، نیوکمپ برنده جدال با ومبلی و ولودروم شده بود. همه چیز برای جدال کلاسیک انگلیس و آلمان مهیا شده بود. دو سرمربی صاحب سبک باید به رقابت می‌پرداختند؛ اوتمار هیتسفیلد   و  سرالکس فرگوسن. مونیخی‌ها برای اثبات اینکه تیم بهتری هستند تنها به 6 دقیقه احتیاج داشتند. خطا روی کارستن یانکر، پشت محوطه جریمه و ایستگاهی هوشمندانه ماریو باسلر دروازه اشمایکل را باز و نتیجه را یک بر صفر کرد. سرخ‌پوشان برای جبران گل خورده جلو کشیده بودند اما موقعیت خاصی روی دروازه بایرن خلق نمی‌شد.

در نیمه دوم تعویض‌ها استارت خورد. مهمت شول به جای افنبرگ وارد زمین شد. از پشت محوطه جریمه تیرک دروازه اشمایکل را به لرزه درآورد. چند دقیقه بعد یانکر هم با ضربه آکروباتیکش منچستر را تا آستانه دریافت گل دوم پیش برد اما قرار بود اتفاقات دیگری رخ بدهد. بنا بود تیم بهتر، برنده نهایی نباشد. تدی شرینگهام به جای بلومکویست وارد زمین شد. تِرِاوسی کنار زمین آمد و تابلوی تعویض را بالا ‌آورد. تنها 10 دقیقه باقی مانده بود. شماره 20، اوله گونار‌سولسشر به جای شماره 9، اندی کول باید وارد زمین می‌شد: آخرین تیر فرگی برای جبران شکست.

ارسال گری نویل و ضربه سر شیرجه‌وار پسر نروژی که با تاچ اول جدی‌ترین موقعیت شیاطین را در کل مسابقه خلق کرد، این بار با پشت پا شرینگهام را در موقعیت گلزنی قرار داد ولی اسکوربورد ورزشگاه نیوکمپ همچنان نتیجه یک بر صفر را نشان می‌داد. ارسال از سمت چپ، بازهم ضربه سر اوله و باز هم دستان اولی کان. تنها سه دقیقه وقت اضافه، کرنر، برگشت توپ در دهانه دروازه و گل. بازی یک- یک شد. همه منتظر پایان مسابقه و رسیدن وقت‌های اضافه بودند تا اینکه سولسشر مهم‌ترین کرنر زندگی‌اش را گرفت. به داخل محوطه جریمه رفت و در محوطه 6 قدم، در زاویه‌ای کور منتظر توپ ایستاد. ارسال دیوید بکام، اثر فوق‌العاده شرینگهام و تک‌ضرب کشنده اوله به طاق دروازه اولی کان و تمام. منچستر یونایتد دو و بایرن مونیخ یک. کامل شدن سه‌گانه. قهرمانی من‌یو در چمپیونزلیگ. شب فوق‌العاده منچستر یونایتد و جوان 26 ساله نروژی... .

20 سال گذشت. بازهم چمپیونزلیگ، بازهم منچستر یونایتد و بازهم اوله. حالا پیرتر شده. بازهم از روی نیمکت کارش را آغاز می‌کند اما قرار نیست وارد زمین شود. او جانشین فرگوسن شده است و باز هم باید رول اصلی کامبک را بازی کند. باز هم آنها تیم بهتر نیستند ولی باید شبه معجزه‌ای را در نیوکمپ رقم بزنند. چیزی شبیه به کاری که در پارک دوپرنس انجام دادند. به نظر شما شدنی است؟

 

* نویسنده : نوید استاد رحیمی روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها