• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

سومین عمل جراحی در بیمارستان فرهیختگان پنجشنبه انجام می‌شود

حمیدرضا غلامرضایی، رئیس ‏بیمارستان فرهیختگان (متخصص اورولوژی و فلوشیپ پیوند کلیه) در گفت‌وگو با «فرهیختگان» از سومین عمل جراحی که قرار است پنجشنبه همین هفته در بیمارستان انجام شود سخن گفت.

سومین عمل جراحی در بیمارستان فرهیختگان پنجشنبه انجام می‌شود

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، خانواده دانشگاه آزاد اسلامی مدت‌ها منتظر افتتاح بیمارستان فرهیختگان بودند؛ انتظاری که بالاخره روز یکشنبه، 21 بهمن‌ماه به پایان رسید و این بیمارستان با حضور دکتر علی‌اکبر ولایتی رئیس هیات‌موسس و هیات‌امنای دانشگاه و سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد. ‏بیمارستان فرهیختگان مجهز به پیشرفته‌ترین تجهیزات پزشکی روز دنیاست و دارای بخش‌های مختلف ازجمله ‏NICU، ‏ICU، ‏جراحی زنان و مردان، بخش‌های بستری، اتاق‌های عمل، درمانگاه، اورژانس و... بوده و این روزها به بیماران و مراجعان ‏خدمات درمانی ارائه می‌دهد و بستری برای التیام دردهای بیماران شده است. ‏

از آنجاکه بیمارستان فرهیختگان در منطقه‌ای واقع شده که بیمارستان دولتی ندارد، بنابراین می‌تواند آن منطقه را از نظر پوشش خدمات بهداشتی- درمانی بی‌نیاز کند. بیمارستان فرهیختگان به‌عنوان یک بیمارستان عمومی و جنرال با بهره‌مندی از بخش‌های آزمایشگاه‌ها‌، رادیولوژی، اتاق عمل، NICU، ICU، بخش‌های اونکولوژی و اورژانس بسیار مطلوب، ارائه خدمات به مردم را انجام می‌دهد؛ همچنین مجهز به پد هوایی است که برای خدمات‌دهی به اورژانس کشور در غرب تهران آمادگی دارد، از طرفی بخش دیالیز پیشرفته که از مهم‌ترین بخش‌های بیمارستان است نیز جزء یکی از قابلیت‌ها و خدمات مهم این بیمارستان محسوب می‌شود. چند روز پیش بود که خبر رسید اولین عمل جراحی در بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی با موفقیت انجام شد؛ خبری که می‌توان آن را به‌عنوان یکی از خبرهای خوش در روزهای اخیر به فال نیک گرفت.

این عمل جراحی در یکی از اتاق‌های عمل این بیمارستان توسط حمیدرضا غلامرضایی، رئیس ‏بیمارستان (متخصص اورولوژی و فلوشیپ پیوند کلیه) با موفقیت انجام شد. ‏مسئولان ارشد دانشگاه آزاد اسلامی و بیمارستان فرهیختگان درصددند با ارائه خدمات درمانی مناسب در این ‏بیمارستان بتوانند علاوه‌بر کمک به اعتلای سلامت کشور، یکی از گزینه‌های ارجح بیماران باشند؛ اما این تنها خبر پزشکی در هفته اخیر نبود. دیروز هم خبر رسید اولین نوزاد در بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی متولد شد. عمل زایمان به‌صورت سزارین توسط طبسی، جراح و متخصص زنان انجام شد و هاشمیان، متخصص بیهوشی این زایمان بود. در حال حاضر حال عمومی مادر و نوزاد خوب است.

گویا فصل جدیدی از فعالیت بیمارستان فرهیختگان آغاز شده و قرار است با آغاز سال جدید، خدمات درمانی خود را با جدیت ادامه داده و آماده پذیرش بیماران جهت ارائه خدمات درمانی مختلف باشد. در حال حاضر، آزمایشگاه این بیمارستان به‌صورت شبانه‌روزی فعال و آماده ارائه خدمات درمانی است. بیمارستان فرهیختگان با بیمه‌های نیروهای مسلح و تامین اجتماعی طرف قرارداد است و مراجعان می‌توانند برای دریافت ‏خدمات درمانی این بیمارستان، از این بیمه‌ها استفاده کنند. ‏

حمیدرضا غلامرضایی، رئیس ‏بیمارستان (متخصص اورولوژی و فلوشیپ پیوند کلیه) در گفت‌وگو با «فرهیختگان» از سومین عمل جراحی که قرار است پنجشنبه همین هفته در بیمارستان انجام شود سخن گفت.

او در ابتدا بیان کرد: «بیمارستان فرهیختگان 21 بهمن با حضور وزیر بهداشت، رئیس هیات‌موسس و هیات‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس دانشگاه و معاون علوم پزشکی دانشگاه افتتاح شد. این بیمارستان در حال حاضر 10 اتاق عمل دارد که آماده بهره‌برداری است. متخصصان قلب، بیهوشی و جراحی چیدمان شده‌اند و آماده خدمت‌رسانی به بیماران هستند.»

رئیس بیمارستان فرهیختگان ادامه داد: «تجهیزات این بیمارستان درجه یک بوده و دارای 320 تخت بیمارستان جنرال است. در مرحله اول قرار است 200 تخت راه‌اندازی شود و سال آینده بقیه تخت‌ها راه‌اندازی می‌شود. درواقع در فاز یک با 200 تخت، مجوز وزارت بهداشت را کسب کردیم.»

او گفت: «عمل دوم، عمل سزارین بود و عمل جراحی بعدی پنجشنبه همین هفته توسط بنده انجام خواهد شد و اردیبهشت هم عمل جراحی پلاستیک خواهیم داشت.» غلامرضایی تاکید کرد: «تاکنون پنج مریض آی‌سی‌یو و سه مریض اطفال بستری شده است؛ همچنین چندین مورد آندوسکوپی گوارش انجام شده و به‌تدریج در حال گسترش خدمات هستیم. همچنین خانواده دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند خدمات درمانی خود را از بیمارستان فرهیختگان دریافت کنند.»

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها