• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سرمربی تیم فوتبال بانوان شهرداری بم در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

بهتر است مربیان مرد در بخش پایه بانوان فعالیت کنند

مربیان مرد روی تکنیک‌های فردی تجربه بیشتری دارند. حسین عبدی هم تاثیر زیادی در تیم ملی داشت. من از بازیکنان شنیدم که می‌گفتند حضور او کمک زیادی به تیم کرده است اما اگر از همان تیم‌های پایه هدایت ملی‌پوشان را به مردان بدهند، بهتر است.

بهتر است مربیان مرد در بخش پایه بانوان فعالیت کنند
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، تیم ملی فوتبال بانوان ایران در مسابقات مرحله دوم انتخابی المپیک با دو شکست مقابل تیم‌های فیلیپین و چین‌تایپه و کسب یک پیروزی مقابل فلسطین شانس صعود به مرحله سوم را از دست داد تا همچنان در حسرت المپیکی شدن بماند. تیم بانوان ایران در حالی در این مسابقات حضور داشت که حسین عبدی از پیشکسوتان فوتبال پرسپولیس و تیم ملی تحت عنوان مدیر فنی هدایت تیم بانوان را برعهده داشت اما حضورش کمکی به آنها نکرد. مرضیه جعفری، سرمربی تیم فوتبال بانوان شهرداری بم که با فاصله زیاد نسبت به حریفان در صدر جدول رده‌بندی قرار دارد، گفت‌وگویی را درباره تیم ملی با «فرهیختگان» انجام داد که در ادامه می‌خوانید.


با توجه به شناختی که از بازیکنان ملی و بازیکنان خودتان دارید، فکر می‌کردید بانوان مقابل چین‌تایپه و فیلیپین شکست بخورند؟

بازی ایران مقابل فیلیپین و چین‌تایپه را دیدم. از قبل شناختی روی این دو تیم نداشتم اما وقتی بازی‌ها را دیدم با خودم گفتم ما توانایی برد مقابل این حریفان را داریم. اگر تجربه بچه‌ها بیشتر بود و بازی‌های تدارکاتی بیشتری برگزار می‌کردند شاید می‌توانستیم این تیم‌ها را شکست دهیم. حریفان در آن سطحی نبودند که بخواهند ما را شکست دهند. فکر می‌کنم ما شانس صعود داشتیم.

در این دوره از مسابقات حسین عبدی به کادر اضافه شد. حضور مردان را در کنار تیم بانوان چطور ارزیابی می‌کنید؟

مربیان مرد روی تکنیک‌های فردی تجربه بیشتری دارند. حسین عبدی هم تاثیر زیادی در تیم ملی داشت. من از بازیکنان شنیدم که می‌گفتند حضور او کمک زیادی به تیم کرده است اما اگر از همان تیم‌های پایه هدایت ملی‌پوشان را به مردان بدهند، بهتر است. یک مربی تاثیر زیادی روی تیم دارد. اگر فدراسیون برنامه‌ریزی کند و بخواهد در سطح بالا تیم داشته باشد باید از تجربه مردان کمک بگیرد اما بهتر است این کمک در همان سطوح پایه باشد.

البته انتقادهایی به کادر فنی تیم ملی هم مطرح بود مبنی‌براینکه مسابقات لیگ را از نزدیک ندیده‌اند...؟

بله، همین‌طور است. من اصلا ندیدم بازیکنی از تیم ملی در بازی‌های ما حضور داشته باشند. کسی لیگ را نمی‌بیند تا بازیکن انتخاب کند. ما هم پخش زنده نداریم تا بازیکنان دیده شوند.

نظرتان درباره ترکیب تیم ملی چیست؟ برخی درباره حضور سارا قمی در زمین در نیمه دوم انتقادهایی را مطرح کرده بودند...؟

هیچ مربی‌ای نمی‌خواهد تیمش ببازد. شاید دید و صلاح مربی این بوده است. من هم در تمرینات نبودم به همین دلیل نمی‌توانم درباره ترکیب تیم نظر بدهم.

بعد از مدت‌ها تعطیلی لیگ برتر از 15 اردیبهشت ماه و زیرنور برگزار می‌شود.

در این مدت بیشترین ضرر را باشگاه‌ها کرده‌اند. مگر اسپانسرها چقدر حمایت می‌کنند که اینقدر در برگزاری لیگ وقفه افتاده است؟ 40 روز به خاطر مسابقات تیم‌های ملی لیگ تعطیل شده و حالا هم تیم جوانان به مسابقات آسیایی اعزام می‌شود. شک نکنید این روال ادامه داشته باشد همه تیم‌ها صدمه می‌بینند. اگر قرار باشد در این مدت بازیکنان در اردو باشند، اسپانسرها حمایت و هزینه نمی‌کنند.

تیم شما در این مدت تمرینی نداشت؟

خیر، چون هفت بازیکن ما در اردوی تیم ملی بودند و 6 بازیکن اعزام شدند. از وقتی هم که آمده‌اند خسته هستند و می‌گویند فشار زیادی روی آنها بوده است.

مسابقات باید زیر نور برگزار شود، ورزشگاه‌های میزبان مسابقات بانوان این امکانات را دارند؟

برگزاری مسابقات زیر نور هزینه زیادی دارد چون تمرینات هم باید زیر نور باشد. از نظر مالی برگزاری مسابقات در چنین زمانی سخت است اما به خاطر تیم ملی تحمل می‌کنیم.

 

* نویسنده : بهاره محمدی روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها