• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

آخرین ماموریت کودک 40 ساله

سرجیو در سال 2009 برای اولین و آخرین بار به تیم ملی ایتالیا دعوت شد و مقابل ایرلند شمالی به جای پاتزینی به میدان رفت. 11 دقیقه بعد از حضورش، موفق شد اولین گل ملی‌اش را به ثمر برساند اما پس از اتمام مسابقه دیگر هیچ وقت رنگ تیم ملی را ندید.

آخرین ماموریت کودک 40 ساله
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، «40 سال واقعا سن زیادی است اما هنوز احساس یک کودک را دارم. تصمیمی برای خداحافظی نگرفته‌ام و همه چیز به رئیس بستگی دارد. در حال حاضر فقط امیدوارم فصل به بهترین شکل برای ما به اتمام برسد و هواداران خوشحال باشند.»اینها صحبت‌هایی است که سرجیو پلیسیه، چند ساعت بعد از فوت کردن کیک تولدش بر زبان آورد. بازیکنی که حالا دو روز است دهه پنجم زندگی خود را آغاز کرده اما همچنان پا به توپ است و برای الاغ‌های پرنده امید اصلی گلزنی به حساب می‌آید.

بعد از حضور در تیم جوانان تورینو و «واره سه» در سال 2000 به کیه‌وو رفت اما مجبور شد برای دو سال راهی تیم اسپال شود. از سال 2002 پیراهن زرد ورونایی‌ها را به تن کرد و دیگر از تن درنیاورد. همه چیز از دیدار با برشیا آغاز شد و حالا سرجیو برای هواداران به یک بت تبدیل شده است. او بهترین گلزن تمام ادوار باشگاه به حساب می‌آید و حتی وقتی در فصل 2007-2006 به سری B سقوط کردند رفیق نیمه راه نشد. با آنها به دسته دوم رفت و 22 گل زد و با بازوبند کاپیتانی به سطح اول فوتبال ایتالیا بازگشت. پلیسیه با کیه‌وو سهمیه لیگ قهرمانان و لیگ اروپا را هم کسب کرد اما شکست مقابل لفسکی سوفیا اجازه رسیدن به مرحله گروهی یوسی‌ال را به او و هم‌تیمی‌هایش نداد.

سرجیو در سال 2009 برای اولین و آخرین بار به تیم ملی ایتالیا دعوت شد و مقابل ایرلند شمالی به جای پاتزینی به میدان رفت. 11 دقیقه بعد از حضورش، موفق شد اولین گل ملی‌اش را به ثمر برساند اما پس از اتمام مسابقه دیگر هیچ وقت رنگ تیم ملی را ندید. 139 گل در 510 بازی ماحصل کار پلیسیه با کیه‌وو بوده است. او سومین گلزن برتر سری A در بین بازیکنان کنونی به حساب می‌آید و همچنین بعد از ده روسی دومین بازیکنی است که در بین نفرات حال حاضر، بیشترین تعداد بازی را انجام داده است. سرجیو هیچ‌وقت نمی‌تواند به مسن‌ترین بازیکن تاریخ لیگ ایتالیا تبدیل شود چراکه مارکو بالوتا در 44 سالگی با پیراهن لاتزیو به میدان رفت و رکوردی را در سال 2008 به ثبت رساند که شاید هیچ‌وقت توسط هیچ بازیکن دیگری تصاحب نشود. او در این فصل هم چهار گل به ثمر رسانده اما قصه سرجیو پلیسیه و کیه‌وو بازهم به سری B ختم می‌شود. حتی اگر فدراسیون فوتبال ایتالیا سه امتیاز از آنها کم نمی‌کرد باز هم آنقدر عملکردشان ضعیف بود که با اقتدار سقوط کنند. پلیسیه دیگر آن جوان 28 ساله نیست که تیمش را بتواند به سری A برگرداند اما شاید مانند لوکارلی در پارما، این آخرین و بزرگ‌ترین ماموریتی باشد که باید انجام دهد و سپس کفش‌ها را بیاویزد.

 

* نویسنده : نوید استاد رحیمی روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها