• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

قیف‌چین حوزه اخلاق

وقتی فرکی در تیم ملی بود، به او می‌گفتند قیف‌چین تمرینات اما اگر حالا به هرکدام‌شان زنگ بزنی و بگویی نظرت درمورد اخراج سه بازیکن پیکان چیست، هیچ‌کدام‌شان به فرکی نخواهد گفت قیف‌چین حوزه اخلاق!

قیف‌چین حوزه اخلاق
0.00
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، «متاسفانه مربیانی که در طول راه به تیم می‌آیند دچار این مشکلات می‌شوند. روزی که به پیکان رفتم این تذکرات را دادم و دوست نداشتم کسی را اخراج کنم. اما به هر حال اولویت باشگاه و تیم است، نه اینکه به خودمان فکر کنیم. احساس کردم رفتار این دو سه بازیکن به تیم آسیب می‌زند و بعد از آخرین تذکر که جدی‌ترین تذکر هم بود، تصمیم گرفتم این سه بازیکن از تیم کنار بروند، چراکه اتفاقات بدی رخ داد. اما باید اینجا بگویم که درباره ابوالفضل ابراهیمی سوء‌تفاهم رخ داد و من زود قضاوت کردم. بعد از صحبتی که با این بازیکن داشتم، قرار شد پس از جلسه کمیته انضباطی باشگاه، او به تیم برگردد چون سوء‌تفاهم از طرف من بود و دوست ندارم چه درباره بازیکن جوان و چه میانسال قضاوت ناعادلانه داشته باشم و درباره ابراهیمی قضاوت من عادلانه نبود. اما درباره دو بازیکن دیگر تصمیم درستی گرفتیم که پای آن می‌ایستم و از بخش رسانه‌ای خودمان انتظار دارم که به این مساله کمک کند. نباید این‌طور باشد بازیکنانی که قرارداد می‌بندند مطمئن باشند بازی می‌کنند. حتی می‌بینیم در تیم صدرنشین و سرخابی‌ها بازیکنانی رفتارهایی می‌کنند که درست نیست و مربی مجبور می‌شود با آنها برخورد کند. اما هیچ مربی‌ای به دنبال محرومیت بازیکنانش نیست. در تیم ملی کی‌روش با برخی بازیکنان برخوردهایی کرد که مورد حمایت رسانه‌ها قرار گرفت و برای مربیان ایرانی هم باید این شرایط وجود داشته باشد. بازیکنان باید در باشگاه‌هایشان آموزش ببینند تا در تیم ملی دچار مشکل نشوند اما من هیچ خصومت شخصی با بازیکنان ندارم.»

این از هر روزنوشت و مطلب دیگری بهتر است. آنچه خواندید، بخشی از حرف‌های حسین فرکی است درمورد دلیل کنار گذاشتن سه بازیکنش. مردی که به صراحت از اشتباه و سوءتفاهم خودش صحبت می‌کند و همچنین به راحتی می‌گوید که دلیل کنار گذاشتن بازیکنانش فنی نیست.

حسین فرکی را از تیم زمان برانکو به یاد دارم. آن روزها مربیانی که تیم داشتند او را قیف‌چین تیم ملی لقب می‌دادند و می‌گفتند که کبریت بی‌خطر است و برای برانکو تهدیدی نیست و به همین خاطر مربی تیمش شده چون جای او را نمی‌گیرد. بازار مسخره کردن حسین فرکی آن روزها در روزنامه‌ها و محافل فوتبالی داغ بود. درست مثل حال و روز امروز مارکار آقاجانیان که پشت‌سر او همین چیزهایی را می‌گفتند که روزگاری پشت‌سر حسین فرکی. فرکی از آن روزها گذشت و دوبار قهرمان لیگ برتر شد و حالا حتی در کنارگذاشتن بازیکنانش هم درس اخلاق دیده می‌شود.  اینکه مارکار آقاجانیان روزی حسین فرکی دوم می‌شود را نمی‌دانم. خیلی خوشبین نیستم که او هم روزی تیم بگیرد و نشان بدهد چند مرده حلاج است چون شرایط تیم گرفتن در ایران آنقدر سخت شده که دیگر نمی‌شود به کسی مجال امتحان پس‌دادن داد. با این همه صحبت‌های حسین فرکی را که خواندم یاد آن روزهایی افتادم که در کمپ تیم ملی با او می‌چرخیدیم و حرف می‌زدیم. این روزها حسین فرکی در پیکان مشغول گذراندن روزهای سختی است که قطعا برایشان راه‌حلی دارد. با این همه یاد منتقدانش می‌افتم. آدم‌هایی که زمان حضور او در تیم ملی هم بیرون گود بودند و حال هم بیرون گودند. تنها تفاوت‌شان این است که وقتی فرکی در تیم ملی بود، به او می‌گفتند قیف‌چین تمرینات اما اگر حالا به هرکدام‌شان زنگ بزنی و بگویی نظرت درمورد اخراج سه بازیکن پیکان چیست، هیچ‌کدام‌شان به فرکی نخواهد گفت قیف‌چین حوزه اخلاق!

 

* نویسنده : هومن جعفری روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها