• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

روز قطعی شدن قهرمانی «همان همیشگی» در سری A

حالا در آستانه هفته سی‌ودوم مسابقات، یوونتوس می‌تواند با کسب حداقل امتیاز در برابر میزبان خود اسپال هشتمین قهرمانی پیاپی‌اش را جشن بگیرد. اتفاقی بی‌نظیر در تاریخ فوتبال ایتالیا که به نام پرافتخارترین تیم این کشور ثبت شده و گویا آنها قصد ندارند حتی یک بار این عنوان را به تیم دیگری واگذار کنند.

روز قطعی شدن قهرمانی «همان همیشگی» در سری A
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، همان همیشگی؛ این شاید بهترین و مختصرترین توصیف برای حال و روز فوتبال ایتالیا و قهرمان سری A باشد. مانند چند سال اخیر از ابتدای فصل چند تیم به‌عنوان مدعی معرفی شدند و برخی بر این باور بودند که دیگر یوونتوس نمی‌تواند عنوان نخست را به دست بیاورد اما بازهم در پایان کار این بانوی پیر بود که با اقتدار یک ستاره به ستاره‌های قبلی‌اش افزود.

داستان فصل 2019-2018 هم به همین منوال بود. سناریو تغییر نکرد. ناپولی تا حدی با شاگردان آلگری پیش آمد اما خیلی زود کم آورد. نماینده‌های شهر میلان و   رم هم در کنار چند تیم دیگر برای گرفتن سهمیه اروپا به جان یکدیگر افتادند و این یوونتوس بود که راهش را جدا کرد و عنوان نخست را در قبضه خود قرار داد.

حالا در آستانه هفته سی‌ودوم مسابقات، یوونتوس می‌تواند با کسب حداقل امتیاز در برابر میزبان خود اسپال هشتمین قهرمانی پیاپی‌اش را جشن بگیرد. اتفاقی بی‌نظیر در تاریخ فوتبال ایتالیا که به نام پرافتخارترین تیم این کشور ثبت شده و گویا آنها قصد ندارند حتی یک بار این عنوان را به تیم دیگری واگذار کنند. بیانکونری‌ها چند روز قبل در دور رفت مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا در هلند به نتیجه قابل قبول یک - یک در برابر آژاکس رسیدند و به احتمال بسیار زیاد در بازی امروز مقابل اسپال، آنها با ترکیبی متفاوت به میدان می‌روند تا به بازیکنان اصلی برای جدال برگشت استراحت داده شود.

ورزشگاه پائولو ماتزا منتظر چهارمین تقابل اسپال و یوونتوس خواهد بود. پیش از این بیانکا آتزوری‌ها در سه تقابل با یووه هیچ بردی نداشتند و دو باخت و یک تساوی برایشان به دست آمده بود. آنها هم‌اکنون تیم شانزدهم جدول هستند و برای فرار از منطقه سقوط نیاز به امتیاز دارند. آلگری احتمالا آخرین فصل حضور خود را در جمع یوونتوسی‌ها پشت سر می‌گذارد. تیم او می‌تواند با گرفتن امتیاز در برابر اسپال، خیالش را به‌طور کامل بابت لیگ راحت کند و تمام تمرکزش را متوجه لیگ قهرمانان کند تا سرانجام طلسم 23 ساله شکسته شود. با این حال آنها فعلا باید به دیدار امروز و گرفتن جشن سی‌وپنجمین قهرمانی باشند و آقایی خود در فوتبال سرزمین چکمه‌ها را که در آستانه 10 ساله شدن است، فریاد بزنند.

 

* نویسنده : نوید استاد رحیمی روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها