• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
بازیکن تیم تنیس روی ‌میز دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

همدلی‌ در تیم ما فوق‌العاده بود

در تمام سال‌هایی که در لیگ بازی کردم هیچ‌وقت اینقدر برای یادگرفتن فرصت در اختیارم نبود که سال قبل در دانشگاه آزاد اسلامی برایم قرار گرفت. با مربی بسیار خوب و همبازیانی بسیار خوب کار کردم که همه از بهترین‌های کشور هستند. با این همه بزرگ‌ترین چیزی که امسال یاد گرفتم همدلی بود.

همدلی‌ در تیم ما فوق‌العاده بود
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، آرمان حاجی با وجود سن پایین یکی از با تجربه‌های خوب تنیس روی‌میز است. این بازیکن 22ساله نزدیک به 11سال است که در کارنامه ورزشی خود سابقه حضور در تیم‌های ملی نوجوانان، جوانان و امید و عضویت در باشگاه‌های گنج‌نامه همدان، خلیج پژم بندرعباس و رعد پدافند را دارد و سال قبل نیز با دانشگاه آزاد اسلامی به نایب‌قهرمانی لیگ دست پیدا کرد. با این ورزشکار نهاوندی به گپ‌ و‌ گفت پرداختیم که در ادامه می‌خوانید.


 سال قبل نخستین سال حضورت در دانشگاه آزاد اسلامی بود. در این مورد صحبت کن که چرا این تیم را انتخاب کردی؟

در ورزش تنیس‌ روی‌میز اگر می‌خواهی قهرمان لیگ شوی تنها دو تیم هستند که می‌توانی در آنها بازی کنی، یکی پتروشیمی و دومی دانشگاه آزاد اسلامی است. من به دانشگاه آزاد اسلامی آمدم هم به خاطر حضور آقای احدی که از خوشنام‌های این عرصه هستند و هم به خاطر حضور بازیکنان بزرگی که در این تیم هستند و حضور در کنار آنها افتخاری برایم است. چیزهای زیادی هم یاد گرفتم و می‌توانم بگویم فصل خوبی داشتیم.

از ابتدای فصل هدف تیم شما چه بود؟

مربی تیم ما برای برداشتن بار از روی دوش بازیکنان هدف تیم را دومی اعلام کرد. خیلی تاکتیک خوبی بود و واقعا فشاری روی دوش بچه‌ها نیامد. یکی دو بازی را در ابتدای فصل باختیم یا مساوی کردیم اما چون فشاری روی بازیکنان نبود خیلی زود به لیگ برگشتیم. یک نکته را هم باید حتما بگویم، ما توانستیم در مرحله گروهی قهرمان بشویم که در لیگ تنیس ایران اصلا چیز آسانی نیست. پتروشیمی کلا تنیس ایران را در انحصار خودش داشت ولی دانشگاه آزاد اسلامی هم در گروهی قهرمان شد و هم در دو بازی مستقیم این تیم را یک‌بار شکست داد و یک‌بار متوقف کرد. پتروشیمی تا قبل از این هرگز چنین محکی نخورده بود.

آنها موفق شدند در فینال شما را شکست دهند. آیا دلیلش استفاده از بازیکن جدید بود؟

بله، آنها نیما عالمیان را به تیم خود اضافه کردند و بازی را بردند. ایشان از بزرگان تنیس است و بسیار هم برای ایشان احترام قائلیم. بحث اینجاست که دانشگاه آزاد اسلامی کاری کرد که پتروشیمی مجبور به استفاده از بازیکن جدید شد. فکر می‌کنم این خودش دستاورد بزرگی است.

 در مورد تجارب این فصلت صحبت کن.

بازی در کنار چنین نفراتی برایم تجربه خوبی بود. من 21 سال دارم و به‌زودی وارد بیست‌ودومین سال زندگی‌ام می‌شوم و می‌توانم بگویم در تمام سال‌هایی که در لیگ بازی کردم هیچ‌وقت اینقدر برای یادگرفتن فرصت در اختیارم نبود که سال قبل در دانشگاه آزاد اسلامی برایم قرار گرفت. با مربی بسیار خوب و همبازیانی بسیار خوب کار کردم که همه از بهترین‌های کشور هستند. با این همه بزرگ‌ترین چیزی که امسال یاد گرفتم همدلی بود. خیلی خوب است در تیمی که همه اسم و رسم دارند فضایی حاکم باشد که وقتی یک نفر بازی دارد بقیه بیشتر از او برای بردنش تقلا کنند و نگران باشند. امسال شرایط واقعا طوری بود که وقتی من بازی داشتم حس می‌کردم تمام بازیکنان تیم جای من بازی می‌کنند. این خیلی لذت دارد که بزرگ‌ترین بازیکنان تنیس کشور پشتت باشند و برای موفقیتت خوشحالی کنند. من لذت بردم از این روحیه خوبی که در تیم ما جریان داشت.

 هدف امسالت چیست؟

من رتبه پنجم تنیس کشورم و دوست دارم به تیم ملی بزرگسالان دعوت شوم. این مورد برایم از هر چیزی مهم‌تراست.

 

* نویسنده : هومن جعفری روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها